23-may sanasida o'tkazilgan onlayn savdolar natijasi
625 ta lot onlayn auksion savdolariga chiqarildi. Shuningdek, boshlang'ich narxi 21 mlrd so'm bo'lgan 381 ta lot 36,4 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
• boshlang'ich narxi 689 mln so‘m
Namangan viloyati Pop tumanida joylashgan boshlang'ich narxi 688,7 mln so‘m bo‘lgan Davlat mulki obyektlaridan samarali foydalanish markazi Namangan viloyat hududiy boshqarmasi balansidagi yotoqxona binosi 1,4 mlrd so‘mga sotildi.
• boshlang'ich narxi 2,9 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 3,1 mlrd so‘m
Samarqand viloyati Pastdarg'om tumanida joylashgan boshlang'ich narxi 2,4 mlrd so‘m bo‘lgan “Aloqabank" ATB balansidagi ishlab chiqarish zavodi binosi va sutni qayta ishlash uskunalari 2,5 mlrd so‘mga sotildi.
• soni 37 ta
• boshlang'ich narxi 958 mln so‘m
• sotilgan narxi 2,1 mlrd so‘m
Toshkent shahri Mirobod tumanida joylashgan boshlang‘ich yillik ijara stavkasi 5,7 mln so‘m bo‘lgan ixtisoslashtirilgan davlat umumta’lim maktabi balansidagi yerto‘la qismi 40,2 mln so‘mga ijaraga berildi.
• soni 163 ta
• sotilgan narxi 7,3 mlrd so‘m
• yer maydoni 9,6 ga
Farg‘ona viloyati Quvasoy shahridan boshlang‘ich narxi 24,2 mln so‘m bo‘lgan farmatsevtika sanoati faoliyati bilan shug‘ullanish uchun 27 sotix yеr uchastkasi 302,3 mln so‘mga sotildi.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 23 мая
На аукционы и открытые торги было выставлено 625 лота. Также было реализовано 381 объекта со стартовой ценой 21 млрд сумов за 36,4 млрд сумов.
• стартовая цена 689 млн сум
• Здание общежития, принадлежащая Наманганскому территориальному управлению Центру по эффективному использованию государственных объектов расположенное в Папском районе Наманганской области, со стартовой ценой 688,7 млн сумов продана за 1,4 млрд сумов.
• Здание производственного цеха и оборудование для переработки молока, принадлежащее АКБ "Алокабанк", расположенное в Пастдаргомском районе Самаркандской области, со стартовой арендной ставкой 2,4 млрд сумов сдано в аренду за 2,5 млрд сумов.
• стартовая цена 958 млн сум
• Подвальная часть принадлежащая специализированной государственной общеобразовательной школы, расположенная в Мирабадском районе города Ташкента, со стартовой арендной ставкой 5,7 млн сумов сдана в аренду за 40,2 млн сумов.
• количество 163
• цена продажи 7,3 млрд сум
• площадь земельного участка 9,6 га
• Земельный участок, расположенный в Кувасайском районе Ферганской области, площадью 27 соток, со стартовой ценой 24,2 млн ​​сумов продан за 302,3 млн сумов для занятия деятельностью в фармацевтической промышленности.
• площадь земельного участка 141,9 га
• цена продажи 9,6 млрд сум
• Здание автозаправки, расположенное в Кумкурганском районе Сурхандарьинской области, со стартовой ценой 303,6 млн сумов продано за 1,5 млрд сумов.