“O‘zbekiston-Xitoy” to‘qimachilik forumida xususiylashtirish jarayonlari taqdimot qilindi
Joriy yil 29-may kuni Xitoy Xalq Respublikasi to‘qimachilik korxonalari va investorlarini O‘zbekistonga keng jalb qilish, to‘qimachilik sanoatining hozirgi kundagi salohiyatini ommaga namoyish etish vа savdo aloqalarini yanada mustahkamlash bo‘yicha Toshkent shahrida “O‘zbekiston-Xitoy” to‘qimachilik forumi bo‘lib o‘tdi.
Xitoy Xalq Respublikasining yetakchi kompaniyalari vakillari, mahalliy hamda xorijiy investorlar qatnashgan forumda Davaktiv agentligi xodimi Sanjar Tangriyev o‘z ma’ruzasi bilan ishtirok etdi.
Forum ishtirokchilariga bugungi kunda xususiylashtirish yo‘nalishida amalga oshirilgan ishlar to‘g‘risida axborot berildi hamda xususiylashtirilishi belgilangan tekstil va to‘qimachilik mahsulotlarini ishlab chiqarishga ixtisoslashgan korxonalar, shu jumladan mazkur faoliyatni joriy etish imkoni bo‘lgan ko‘chmas mulk obyektlari taqdimot qilindi.
Shu bilan birga, xususiylashtirilishi belgilangan aktivlar bo‘yicha savdolarda “E-auksion” elektron savdo platformasi orqali ishtirok etilishi yuzasidan batafsil ma’lumotlar berildi.

На текстильном форуме «Узбекистан-Китай» презентованы процессы приватизации в Узбекистане
29 мая текущего года в г.Ташкент состоялся текстильный форум «Узбекистан-Китай», с целью привлечения текстильных предприятий и инвесторов Китайской Народной Республики в Узбекистан, публичной демонстрации современного потенциала текстильной отрасли и дальнейшего укрепления торговых отношений.
В форуме, где приняли участие представители ведущих компаний КНР, местные и иностранные инвесторы, с докладом выступил сотрудник Агентства госактивов Санжар Тангриев.
Участникам форума была предоставлена ​​информация о проводимых работах в сфере приватизации, а также были представлены подлежащие приватизации предприятия, специализирующиеся на производстве текстиля и текстильной продукции, в том числе объекты недвижимости, на которых возможно осуществление данной деятельности.
Также, дана подробная информация об участии на аукционах через электронную торговую платформу «E-auksion».