Oʻzbekiston Respublikasi Davlat aktivlarini boshqarish agentligi (keyingi oʻrinlarda – “Davaktiv agentligi” yoki “Sotuvchi”) tegishli xususiylashtirish dasturlariga muvofiq, “UZPAYNET” MCHJ (keyingi oʻrinlarda – “Kompaniya” yoki “Aktiv”) ustav kapitalidagi 100 foiz davlat ulushini raqobatga asoslangan sotuv jarayoni orqali sotish rejasini e’lon qiladi (keyingi oʻrinlarda – “Bitim”).
ABRAU CAPITAL va CENTIL kompaniyalar konsorsiumi (keyingi oʻrinlarda – Maslahatchi) ushbu Bitim boʻyicha Davaktiv agentligining xususiylashtirish boʻyicha yetakchi maslahatchisi hisoblanadi.
Kompaniya toʻgʻrisida qisqacha ma’lumot:
“UZPAYNET” MCHJ Oʻzbekiston bozorida 2005 yildan buyon yirik toʻlov tashkilotlaridan biri sifatida faoliyat yuritib kelmoqda. Kompaniya PAYNET toʻlov tizimi ishlab chiqaruvchisi va savdo belgisi egasi deb hisoblanadi.
• Hozirgi kunda 390 dan ortiq xizmat koʻrsatuvchi provayderlar toʻlovlarni tizim orqali qabul qilmoqdalar — mobil aloqa, internet, uy-joy, sugʻurta, va boshqalar.
• PAYNET mahalliy banklar bilan hamkorlik qiladi – toʻlov tizimi xizmatlari qatoriga "Kartadan naqd pul olish", "Pul oʻtkazmalari", "Rekvizitlar boʻyicha toʻlov", "Kreditlarni qaytarish" kabi bank hizmatlari kiradi.
• PAYNET tizimi orqali har kuni 1,3 milliondan ortiq toʻlovlar 25 ming toʻlovni qabul qilish punkti va mobil ilova orqali amalga oshiriladi.
Ishtirokchilardan quyidagi ma’lumotlar bilan sotib olish boʻyicha qiziqish bildirish toʻgʻrisidagi arizalarini (Express of interest) taqdim etishlari soʻraladi:
1. Ishtirokchi toʻgʻrisida qisqacha ma’lumot (shu jumladan, STIR va faoliyat turi);
2. Ishtirokchining ustav kapitalida 5 foizdan ortiq ulushi mavjud aksiyadorlar/ ta’sischilar (egalik ulushi koʻrsatilgan holda) va yakuniy benefitsiarlar toʻgʻrisida ma’lumotlar;
3. Moliyaviy hisobot (oxirgi 3 yilgi faoliyati boʻyicha afzalroq).
Qiziqish bildirish toʻgʻrisidagi ariza Ishtirokchining xohishiga koʻra rus, oʻzbek yoki ingliz tillarida tayyorlanishi mumkin.
Talabgorlar qiziqish bildirishi toʻgʻrisidagi arizalarini 2022 yil 7 sentyabr soat 18:00ga (Toshkent vaqti bilan) qadar quyidagi elektron pochta manzillariga yuborishlari lozim: almo@abraucapital.com, dilru@abraucapital.com.
Qabul qilingan arizalar quyidagi mezonlar asosida saralanadi:
• xususiylashtirish jarayonida ishtirok etilishini ta’qiqlashi mumkin boʻlgan ma’muriy, hakamlik yoki boshqa sud jarayonlarining yoʻqligi;
• Oʻzbekiston Respublikasining 660-II-sonli “Jinoiy faoliyatdan olingan daromadlarni legallashtirishga, terrorizmni moliyalashtirishga va ommaviy qirgʻin qurolini tarqatishni moliyalashtirishga qarshi kurashish toʻgʻrisida”gi Qonuniga rioya etilishi.
Sotish jarayonining talablari va ketma-ketligi qiziqish bildirgan Talabgorlarga qoʻshimcha ravishda xabar qilinadi.
Keyingi bosqichga oʻtgan potensial investorlar bilan Axborotni oshkor etmaslik toʻgʻrisidagi bitim (NDA) imzolanadi va Aktiv faoliyati toʻgʻrisidagi umumiy ma’lumotlar saqlanadigan virtual ma’lumotlar xonasiga (VDR) kirish imkoniyati ta’minlanadi.
Qoʻshimcha ma’lumotlar uchun yuqorida keltirilgan aloqa kanaliga murojaat qilishingiz mumkin.
Arizalar va ilova qilingan ma’lumotlarni koʻrib chiqish natijalari asosida Ishtirokchilar keyingi bosqichlar toʻgʻrisida Maslahatchi tomonidan alohida xabardor qilinadi.
Ariza topshirish jarayoni barcha Ishtirokchilar uchun ochiq.
Ushbu elon yoki uning mazmunining biron-bir qismi mazkur elon chop etilishidan kelib chiqib taxmin qilinishi mumkin boʻlgan Davaktiv agentligi, Kompaniya, ABRAU CAPITAL va Kompaniyani sotish bilan bogʻliq biror-bir shakldagi majburiyati sifatida talqin qilinmasligi lozim. Davaktiv agentligi va ABRAU CAPITAL oʻz xohishiga koʻra har qanday vaqtda va har qanday holatda, birgalikdagi yoki shaxsiy javobgarlikni oʻz zimmalariga olmasdan:
(ii) turli xil manfaatdor shahslar uchun turli xil tartib-qoidalar boʻyicha ish tutish va/yoki Davaktiv agentligi, Kompaniya va ABRAU CAPITAL tomonidan koʻzda tutilgan reja-jadval va tartib doirasida istalgan boshqa potensial xaridorni (xaridorlarni) oldindan ogohlantirmasdan chiqarib tashlagan holda bir yoki bir nechta potensial xaridorlar bilan muzokaralar olib borish;

ОБЪЯВЛЕНИЕ О НАЧАЛЕ ПРОЦЕССА РЕАЛИЗАЦИИ 100% ДОЛИ ГОСУДАРСТВА В ООО «UZPAYNET»
Агентство по управлению государственными активами Республики Узбекистан (далее – «Агентство госактивов» или «Продавец») объявляет о намерении реализовать долю государства в размере 100% в уставном капитале ООО «UZPAYNET» (далее – «Компания» или «Актив») путем конкурентного процесса реализации Актива (далее – «Сделка» или «Реализация») согласно соответствующим программам приватизации.
Ведущим консультантом Агентства госактивов по данной Сделке выступает Консорциум компаний ABRAU CAPITAL и CENTIL.
OOO «UZPAYNET» – функционирует на рынке Узбекистана с 2005 года в качестве одной из крупнейших платежных организаций. Компания является владельцем и разработчиком платёжной системы и товарного знака PAYNET.
• В настоящее время через сервис принимают оплату свыше 390 поставщиков услуг — мобильной связи, интернета, ЖКХ, страхование, телевидение, такси и др.
• Paynet тесно сотрудничает с отечественными банками – в линейку услуг платежной системы входят такие банковские услуги как «Снятие наличных с карты», «Денежные переводы», «Оплата по реквизитам», «Погашение кредитов» и др.
• Ежедневно свыше 1,3 млн человек проводят в Paynet платежи — как в 25 тысячах пунктах приёмов оплаты, так и через одноименное мобильное приложение.
Реализация организуется в формате конкурентного процесса подачи заявок. Процесс подачи заявок открыт для всех заинтересованных лиц (далее – «Участники»).
В настоящее время Участникам предлагается выразить свою заинтересованность в форме Заявки (Express of interest), включающего следующую информацию:
1. Краткая информация об Участнике (включая ИНН, вид деятельности)
2. Информация об акционерах/участниках, владеющих более 5% доли в уставном капитале Участника (с указанием доли собственности), а также конечных бенефициарах
Заявка о выражении заинтересованности может быть подготовлена на узбекском, русском или английском языках (на усмотрение участников), и должна быть направлена на следующие почтовые ящикиalmo@abraucapital.com, dilru@abraucapital.com.
Срок подачи заявок – не позднее 7 сентября 2022 года, 18:00 по времени г. Ташкент.
Поступившие предложения пройдут отбор на соответствие следующих критерий:
• достаточные финансовые ресурсы для приобретения государcтвенной доли;
• соблюдение Закона Республики Узбекистан №660-II (в редакции 15 января 2019 года) «О противодействии легализации доходов, полученных от преступной деятельности, финансированию терроризма и финансированию распространения оружия массового уничтожения».
В последующем детальный процесс продажи и ее условия будут дополнительно сообщены по мере возникновения интереса Заявителей.
По возникшим вопросам предлагается обращаться по контакту, указанному выше.
По результатам рассмотрения заявок и приложенной информации, Участники будут персонально уведомлены консультантом о последующих шагах.
Настоящее объявление, или какая-либо часть его содержания не должны рассматриваться как форма обязательства со стороны Агентства госактивов, Компании, ABRAU CAPITAL и CENTIL в отношении Реализации Актива, что можно было бы предположить в связи с публикацией настоящего объявления. Агентство госактивов оставляет за собой право по своему усмотрению в любое время и в любом отношении, не принимая совместной или индивидуальной ответственности:
(ii) следовать различным процедурам в отношении различных заинтересованных лиц, и/или вести переговоры с одним или несколькими потенциальными покупателями в рамках предусмотренного совместно Агентство госактивов и ABRAU CAPITAL и CENTIL графика и порядка с исключением любого другого потенциального покупателя (покупателей) без предварительного уведомления;