Oʻzbekiston Respublikasi Davlat aktivlarini boshqarish agentligi (keyingi oʻrinlarda – “Davaktiv agentligi” yoki “Sotuvchi”) tegishli xususiylashtirish dasturlariga muvofiq, “UZPAYNET” MCHJ (keyingi oʻrinlarda – “Kompaniya” yoki “Aktiv”) ustav kapitalidagi 100 foiz davlat ulushini raqobatga asoslangan sotuv jarayoni orqali sotish rejasini e’lon qiladi (keyingi oʻrinlarda – “Bitim”).
ABRAU CAPITAL va CENTIL kompaniyalar konsorsiumi (keyingi oʻrinlarda – Maslahatchi) ushbu Bitim boʻyicha Davaktiv agentligining xususiylashtirish boʻyicha yetakchi maslahatchisi hisoblanadi.
Kompaniya toʻgʻrisida qisqacha ma’lumot:
“UZPAYNET” MCHJ Oʻzbekiston bozorida 2005 yildan buyon yirik toʻlov tashkilotlaridan biri sifatida faoliyat yuritib kelmoqda. Kompaniya PAYNET toʻlov tizimi ishlab chiqaruvchisi va savdo belgisi egasi deb hisoblanadi.
• Hozirgi kunda 390 dan ortiq xizmat koʻrsatuvchi provayderlar toʻlovlarni tizim orqali qabul qilmoqdalar — mobil aloqa, internet, uy-joy, sugʻurta, va boshqalar.
• PAYNET mahalliy banklar bilan hamkorlik qiladi – toʻlov tizimi xizmatlari qatoriga "Kartadan naqd pul olish", "Pul oʻtkazmalari", "Rekvizitlar boʻyicha toʻlov", "Kreditlarni qaytarish" kabi bank hizmatlari kiradi.
• PAYNET tizimi orqali har kuni 1,3 milliondan ortiq toʻlovlar 25 ming toʻlovni qabul qilish punkti va mobil ilova orqali amalga oshiriladi.
Ishtirokchilardan quyidagi ma’lumotlar bilan sotib olish boʻyicha qiziqish bildirish toʻgʻrisidagi arizalarini (Express of interest) taqdim etishlari soʻraladi:
1. Ishtirokchi toʻgʻrisida qisqacha ma’lumot (shu jumladan, STIR va faoliyat turi);
2. Ishtirokchining ustav kapitalida 5 foizdan ortiq ulushi mavjud aksiyadorlar/ ta’sischilar (egalik ulushi koʻrsatilgan holda) va yakuniy benefitsiarlar toʻgʻrisida ma’lumotlar;
3. Moliyaviy hisobot (oxirgi 3 yilgi faoliyati boʻyicha afzalroq).
Qiziqish bildirish toʻgʻrisidagi ariza Ishtirokchining xohishiga koʻra rus, oʻzbek yoki ingliz tillarida tayyorlanishi mumkin.
Talabgorlar qiziqish bildirishi toʻgʻrisidagi arizalarini 2022 yil 7 sentyabr soat 18:00ga (Toshkent vaqti bilan) qadar quyidagi elektron pochta manzillariga yuborishlari lozim: almo@abraucapital.com, dilru@abraucapital.com.
Qabul qilingan arizalar quyidagi mezonlar asosida saralanadi:
• xususiylashtirish jarayonida ishtirok etilishini ta’qiqlashi mumkin boʻlgan ma’muriy, hakamlik yoki boshqa sud jarayonlarining yoʻqligi;
• Oʻzbekiston Respublikasining 660-II-sonli “Jinoiy faoliyatdan olingan daromadlarni legallashtirishga, terrorizmni moliyalashtirishga va ommaviy qirgʻin qurolini tarqatishni moliyalashtirishga qarshi kurashish toʻgʻrisida”gi Qonuniga rioya etilishi.
Sotish jarayonining talablari va ketma-ketligi qiziqish bildirgan Talabgorlarga qoʻshimcha ravishda xabar qilinadi.
Keyingi bosqichga oʻtgan potensial investorlar bilan Axborotni oshkor etmaslik toʻgʻrisidagi bitim (NDA) imzolanadi va Aktiv faoliyati toʻgʻrisidagi umumiy ma’lumotlar saqlanadigan virtual ma’lumotlar xonasiga (VDR) kirish imkoniyati ta’minlanadi.
Qoʻshimcha ma’lumotlar uchun yuqorida keltirilgan aloqa kanaliga murojaat qilishingiz mumkin.
Arizalar va ilova qilingan ma’lumotlarni koʻrib chiqish natijalari asosida Ishtirokchilar keyingi bosqichlar toʻgʻrisida Maslahatchi tomonidan alohida xabardor qilinadi.
Ariza topshirish jarayoni barcha Ishtirokchilar uchun ochiq.
Ushbu elon yoki uning mazmunining biron-bir qismi mazkur elon chop etilishidan kelib chiqib taxmin qilinishi mumkin boʻlgan Davaktiv agentligi, Kompaniya, ABRAU CAPITAL va Kompaniyani sotish bilan bogʻliq biror-bir shakldagi majburiyati sifatida talqin qilinmasligi lozim. Davaktiv agentligi va ABRAU CAPITAL oʻz xohishiga koʻra har qanday vaqtda va har qanday holatda, birgalikdagi yoki shaxsiy javobgarlikni oʻz zimmalariga olmasdan:
(ii) turli xil manfaatdor shahslar uchun turli xil tartib-qoidalar boʻyicha ish tutish va/yoki Davaktiv agentligi, Kompaniya va ABRAU CAPITAL tomonidan koʻzda tutilgan reja-jadval va tartib doirasida istalgan boshqa potensial xaridorni (xaridorlarni) oldindan ogohlantirmasdan chiqarib tashlagan holda bir yoki bir nechta potensial xaridorlar bilan muzokaralar olib borish;

ANNOUNCEMENT ON THE START OF THE PRIVATIZATION PROCESS OF 100% STATE SHARES IN THE CHARTER CAPITAL OF “UZPAYNET” LLC
The State Assets Management Agency of the Republic of Uzbekistan (hereinafter – “UzSAMA” or “Seller”) announces its intention to sell 100 % of state shares in the charter capital of "UZPAYNET" LLC (hereinafter referred to as “Company” or “Asset”) through a competitive sale process (hereinafter – “Deal” or “Transaction”) in accordance with the privatization programs.
The Consortium of Companies ABRAU CAPITAL and CENTIL (hereinafter – Consulatant) act as the leading consultant of the UzSAMA on the Transaction.
"UZPAYNET" LLC has been operating in the Uzbek market since 2005 as one of the largest payment organizations. The company is the owner and developer of the payment system and the PAYNET trademark.
• Currently, over 390 service providers accept payments through the service — mobile communications, Internet, housing, insurance, television, taxi, etc.
• PAYNET closely cooperates with local banks – the service range of the payment system includes such banking services as "Cash withdrawal from the card", "Money transfers", "Payment by bank details", "Payment of loans", etc.
• More than 1.3 million transactions through 25 thousand payment acceptance points and the mobile application are carried out.
Sale process description:
The sale is organized on the basis of competitive sale process and open to all interested parties (hereinafter referred to as "Participants").
Currently, Participants are invited to express their interest in the form of an Expression of Interest Application (Expression of Interest), which includes the following information:
1. Brief information about the Participant (including TIN, type of activity)
2. Information about shareholders/participants holding more than 5% of the share in the authorized capital of the Participant (with indication of the ownership fraction), as well as the final beneficiaries
3. Financial statements (preferably in accordance with IFRS) for the last 3 years.
Expression of Interest can be prepared in Uzbek, Russian or English (at the discretion of the Participants), and must be sent to the following e-mail addresses: almo@abraucapital.com, dilru@abraucapital.com.
The deadline for submission of Expression of Interest is no later than September 7, 2022, 18:00 Tashkent time.
The received applications will be sorted in accordance with the following criterias:
• sufficient financial resources to acquire a state share;
• absence of any judicial, administrative, arbitration or other proceedings, the result of which may be prohibition on participation in the privatization process;
• compliance with the Law of the Republic of Uzbekistan No.660-II (as amended on January 15, 2019) "On countering the legalization of proceeds from criminal activity, the financing of terrorism and the financing of the proliferation of weapons of mass destruction".
Thereafter, the detailed sales process and conditions will be additionally informed to the Applicants that send their expression of interest.
Non-Disclosure Agreement (NDA) will be signed with potential investors who are qualified for the next step, and access will be granted to a Virtual Data Room (VDR) where general information about the Asset's activities will be available.
Based on the results of the review of applications and the information attached, Participants will be personally informed about the next steps by the Consultant.
UzSAMA reserves the right to change the sequence of the sale process or to refuse to sell to or negotiate with any potential buyer(s) at any time without explanation.
This announcement, or any part of its contents, should not be construed as a form of commitment on the part of UzSAMA, Company, ABRAU CAPITAL and CENTIL with respect to the sale of the Company, which could be inferred from the publication of this announcement. UzSAMA reserves the right, in its sole discretion, at any time and in any respect, without assuming joint or several liabilities to:
(ii) follow various procedures with respect to various interested parties, and/or negotiate with one or more potential buyers within the framework of the schedule and procedure provided jointly by the UzSAMA, the Company, ABRAU CAPITAL and CENTIL with the exclusion of any other potential buyer (buyers) without prior notice;