Davaktiv agentligining cns.davaktiv.uz veb-portalidan foydalanish bo'yicha yo'riqnoma
Oʻzbekiston Respublikasining "Davlat mulkini boshqarish toʻgʻrisida"gi qonuniga hamda Vazirlar Mahkamasining 2022-yil 4-noyabrdagi 647-son qaroriga muvofiq Davaktiv agentligi ishtirokidagi 61 ta korxonalarning kuzatuv kengashlari tarkibiga davlat ulushi boʻyicha 306 nafar aʼzolikka nomzodlarni tanlov asosida saralab olish va keyinchalik korxonalarning kuzatuv kengashi tarkibiga saylash uchun joriy yilning 20-aprel kuni tanlov eʼlon qilingan edi.
Tanlovda ishtirok etish uchun arizalarni qabul qilish Davaktiv agentligining maxsus veb-portali (cns.davaktiv.uz) orqali elektron shaklda amalga oshiriladi (foydalanish boʻyicha yoʻriqnoma bilan tanishish). Veb-portaldan foydalanish bo'yicha video qo'llanma bilan quyida tanishishingiz mumkin.

Руководство по использованию веб-портала cns.davaktiv.uz Агентства госактивов
В соответствии с Законом Республики Узбекистан «Об управлении государственным имуществом», а также постановлением Кабинета Министров от 4 ноября 2022 года №647, 20 апреля текущего года Агентство по госактивам объявило конкурс по отбору и последующему избранию 306 кандидатов в члены по государственной доле наблюдательного совета 61 предприятий с государственным участием.
Прием заявок на участие в конкурсе принимается в электронном виде на специальном веб-портале Агентства по госактивам cns.davaktiv.uz  (ознакомиться с инструкцией по использованию портала). С видео-руководством по использованию веб-портала можете ознакомиться ниже.