Davaktiv agentligining cns.davaktiv.uz veb-portalidan foydalanish bo'yicha yo'riqnoma
Oʻzbekiston Respublikasining "Davlat mulkini boshqarish toʻgʻrisida"gi qonuniga hamda Vazirlar Mahkamasining 2022-yil 4-noyabrdagi 647-son qaroriga muvofiq Davaktiv agentligi ishtirokidagi 61 ta korxonalarning kuzatuv kengashlari tarkibiga davlat ulushi boʻyicha 306 nafar aʼzolikka nomzodlarni tanlov asosida saralab olish va keyinchalik korxonalarning kuzatuv kengashi tarkibiga saylash uchun joriy yilning 20-aprel kuni tanlov eʼlon qilingan edi.
Tanlovda ishtirok etish uchun arizalarni qabul qilish Davaktiv agentligining maxsus veb-portali (cns.davaktiv.uz) orqali elektron shaklda amalga oshiriladi (foydalanish boʻyicha yoʻriqnoma bilan tanishish). Veb-portaldan foydalanish bo'yicha video qo'llanma bilan quyida tanishishingiz mumkin.

Guideline for using the cns.davaktiv.uz web portal of UzSAMA
In accordance with the Law of the Republic of Uzbekistan "On management of state property", as well as the Decree of the Cabinet of Ministers dated November 4, 2022 №647, the State Assets Management Agency on April 20 this year announced the selection and subsequent election of 306 candidates for the members of state share of supervisory board of the 61 enterprises with state participation.
Applications for participation in the selection are accepted electronically on a special web portal of the State Assets Management Agency cns.davaktiv.uz (read the instructions on the procedure of using the portal). A video tutorial on how to use the web portal can be found below.