18-aprel sanasida o'tkazilgan onlayn savdolar natijasi
14 008 ta lot onlayn auksion savdolariga chiqarildi. Shuningdek, boshlang'ich narxi 55,6 mlrd so'm bo'lgan 6 892 ta lot 82,2 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
• soni 28 ta
• boshlang'ich narxi 6,3 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 7,1 mlrd so‘m
• Xorazm viloyati Urganch shahrida joylashgan boshlang'ich narxi 663 mln so‘m bo‘lgan Davlat aktivlarini boshqarish agentligining Xorazm viloyati hududiy boshqarmasi balansidagi “Ta’minot markazi” MChJ ustav fondidagi 25 foiz davlat ulushi 729,3 mln so‘mga sotildi.
• soni 132 ta
• boshlang'ich narxi 3,7 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 4,8 mlrd so‘m
• Toshkent shahri Olmazor tumanida joylashgan boshlang'ich yillik ijara stavkasi 264,8 mln so‘m bo‘lgan Olmazor yengil sanoat kolleji balansidagi bino qismi 291,2 mln so‘mga ijaraga berildi.
• soni 49 ta
• boshlang'ich narxi 1,6 mlrd so‘m
• yer maydoni 5 ga
• Buxoro viloyati Romitan tumanidan boshlang'ich narxi 153,2 mln so‘m bo‘lgan savdo, umumiy ovqatlanish va maishiy xizmat ko‘rsatish binolari qurish uchun 16 sotix yеr uchastkasi 551,5 mln so‘mga sotildi.
• Surxondaryo viloyati Oltinsoy tumanidan boshlang'ich narxi 298,3 mln so‘m bo‘lgan ko‘p qavatli uy-joy qurish uchun 12 sotix yеr uchastkasi 328,2 mln so‘mga sotildi.
• soni 29 ta
• boshlang'ich narxi 32,2 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 42,9 mlrd so‘m
• Toshkent shahri Chilonzor tumanidan boshlang'ich narxi 27,9 mlrd so'm bo'lgan bino-inshoot 35,9 mlrd so‘mga sotildi.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 18 апреля
На аукционы и открытые торги было выставлено 14 008 лота. Также было реализовано 6 892 объекта со стартовой ценой 55,6 млрд сумов за 82,2 млрд сумов.
• 25 процентов государственной доли ООО "Таминот маркази", принадлежащее территориальному управлению Хорезмской области Агентства по управлению государственными активами, расположенное в городе Ургенч Хорезмской области, со стартовой ценой 663 млн сумов продано за 729,3 млн сумов.
• количество 132
• Часть здания, принадлежащая Алмазарскому колледжу легкой промышленности, расположенные в Алмазарском районе города Ташкента, со стартовой ценой 264,8 млн сумов сдана в аренду за 291,2 млн сумов.
• Земельный участок, расположенный в Ромитанском районе Бухарской области, площадью 16 соток, со стартовой ценой 153,2 млн ​​сумов продан за 551,5 млн сумов для строительства зданий торговли, общественного питания и бытового обслуживания.
• Земельный участок, расположенный в Олтинсойском районе Сурхандарьинской области, площадью 12 соток, со стартовой ценой 298,3 млн ​​сумов продан за 328,2 млн сумов для строительства многоэтажных жилых домов.
• стартовая цена 32,2 млрд сум
• цена продажи 42,9 млрд сум
• Здание и сооружение, расположенные в Чиланзарском районе города Ташкента, со стартовой ценой 27,9 млрд сумов проданы за 35,9 млрд сумов.