20-fevral sanasida o'tkazilgan onlayn savdolar natijasi
743 ta lot onlayn auksion savdolariga chiqarildi. Shuningdek, boshlang'ich narxi 20,7 mlrd so'm bo'lgan 182 ta lot 59,8 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
• soni 10 ta
• boshlang'ich narxi 13,4 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 38,8 mlrd so‘m
Samarqand viloyati Samarqand shahrida joylashgan boshlang'ich narxi 4,2 mlrd so‘m bo‘lgan Davlat mulki obyektlaridan samarali foydalanish markazi Samarqand viloyat hududiy boshqarmasi balansidagi bo'sh turgan xizmat koʻrsatish binosi 12,1 mlrd so'mga sotildi.
• boshlang'ich narxi 288 mln so‘m
• sotilgan narxi 1,6 mlrd so‘m
Navoiy viloyati Navoiy shahrida joylashgan boshlang'ich narxi 165 mln so‘m bo‘lgan Navoiy davlat konchilik va texnologiyalar universiteti balansidagi bo'sh turgan oshxonasi 200 mln so'mga ijaraga berildi.
• soni 52 ta
• boshlang'ich narxi 569 mln so‘m
• sotilgan narxi 1 mlrd so‘m
• yer maydoni 2 ga
Qoraqalpog'iston Respublikasi Amudaryo tumanidan boshlang'ich narxi 6,1 mln so‘m bo‘lgan yakka tartibdagi turar-joylarni qurish uchun 4 sotix yеr uchastkasi 102,4 mln so‘mga sotildi.
• boshlang'ich narxi 1,2 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 1,8 mlrd so‘m
Andijon viloyati Andijon shahridan boshlang'ich narxi 196,9 mln so'm bo'lgan turar joy 407,5 mln so‘mga sotildi.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 20 февраля
На аукционы и открытые торги было выставлено 743 лота. Также было реализовано 182 объекта со стартовой ценой 20,7 млрд сумов за 59,8 млрд сумов.
• стартовая цена 13,4 млрд сум
• цена продажи 38,8 млрд сум
• Пустующее служебное здание, принадлежащие территориальному управлению Самаркандской области Центра по эффективному использованию государственных объектов, расположенное в городе Самарканде Самаркандской области, со стартовой ценой 4,2 млрд сумов продано за 12,1 млрд умов.
• стартовая цена 288 млн сум
• Пустующая столовая, принадлежащая Навоийскому государственному горно-технологическому университету, расположенная в городе Навоий Навоийской области, со стартовой ценой 165 млн сумов сдана в аренду за 200 млн сумов.
• стартовая цена 569 млн сум
• площадь земельного участка 2 га
• Земельный участок, расположенный в Амударьинском районе Республики Каракалпакстан, площадью 4 сотки со стартовой ценой 6,1 млн ​​сумов продан за 102,4 млн сумов для строительства жилых домов в едином порядке.
• Жилое помещение, расположенное в городе Андижан Андижанской области, со стартовой ценой 196,9 млн сумов продано за 407,5 млн сумов.