24-oktabr sanasida o'tkazilgan onlayn savdolar natijasi
245 ta lot onlayn auksion savdolariga chiqarildi. Shuningdek, boshlang'ich narxi 79,6 mlrd so'm bo'lgan 342 ta lot 103 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
• boshlang'ich narxi 312 mln so‘m
• sotilgan narxi 343 mln so‘m
• Andijon viloyati Qo'rg'ontepa tumani joylashgan boshlang'ich narxi 312 mln so‘m bo‘lgan Davlat aktivlarini boshqarish agentligi Andijon viloyat hududiy boshqarmasi balansidagi bo'sh turgan noturar bino 343 mln so‘mga sotildi.
• boshlang'ich narxi 2,2 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 2,3 mlrd so‘m
• Qashqadaryo viloyati Mirishkor tumanida joylashgan boshlang'ich narxi 1,3 mlrd so‘m bo‘lgan ATB "Biznesni rivojlantirish banki" balansidagi savdo do'koni 1,4 mlrd so‘mga sotildi.
• boshlang'ich narxi 208,3 mln so‘m
• sotilgan narxi 523 mln so‘m
• Navoiy viloyati Navoiy shahrida joylashgan boshlang‘ich yillik ijara stavkasi 6,4 mln so‘m bo‘lgan umumiy o'rta ta'lim maktabi balansidagi oshxona 106,3 mln so‘mga ijaraga berildi.
• soni 178 ta
• boshlang'ich narxi 65,5 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 87,2 mlrd so‘m
• yer maydoni 401 ga
• Toshkent shahar Yangi Toshkent hududidan boshlang‘ich narxi 13,5 mlrd so‘m bo‘lgan to'qimachilik mahsulotlari faoliyati bilan shug'ullanish uchun 2,7 gektar yеr uchastkasi 25,7 mlrd so‘mga sotildi.
• Xorazm viloyati Urganch shahridan boshlang‘ich narxi 182,4 mln so‘m bo‘lgan ofis binolari qurish uchun 1,3 sotix yеr uchastkasi 401,4 mln so‘mga sotildi.
• soni 59 ta
• boshlang'ich narxi 6,9 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 7,6 mlrd so‘m
• Toshkent shahar Yangihayot tumanida boshlang'ich narxi 300 mln so‘m bo'lgan ko'p qavatli uydagi xonadon 585 mln so‘mga sotildi.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 24 октября
На аукционы и открытые торги было выставлено 245 лота. Также было реализовано 342 объекта со стартовой ценой 79,6 млрд сумов за 103 млрд сумов.
• стартовая цена 312 млн сум
• цена продажи 343 млн сум
• Нежилое здание, принадлежащее территориальному управлению Андижанской области Агентства по управлению государственными активами, расположенное в Кургантепинском районе Андижанской области, со стартовой ценой 312 млн ​​сумов продано за 343 млн сумов.
• Торговое здание, принадлежащее АКБ "Бизнесни ривожлантириш банки", расположенное в Миришкорском районе Кашкадарьинской области, со стартовой ценой 1,3 млрд ​​сумов продано за 1,4 млрд сумов.
• стартовая цена 208,3 млн сум
• цена продажи 523 млн сум
• Столовая, принадлежащая общеобразовательной школе, расположенная в городе Навои Навоийской области, со стартовой арендной ставкой 6,4 млн ​​сумов сдана в аренду за 106,3 млн сумов.
• количество 178
• стартовая цена 65,5 млрд сум
• цена продажи 87,2 млрд сум
• площадь земельного участка 401 га
• Земельный участок, расположенный в Янги Ташкентском районе города Ташкента, площадью 2,7 га, со стартовой ценой 13,5 млрд ​​сумов продан за 25,7 млрд сумов для занятия текстильной деятельностью.
• Земельный участок, расположенный в Ургенчском районе Хорезмской области, площадью 1,3 соток, со стартовой ценой 182,4 млн ​​сумов продан за 401,4 млн сумов для строительства офисных зданий.