Davaktiv agentligi direktorining tegishli buyrug'i bilan Abdujambulov Ilyosbek Mo'minjon o'g'li O'zbekiston Respublikasi Davlat aktivlarini boshqarish agentligining Axborot va PR xizmati rahbari - axborot siyosati masalalari bo‘yicha direktor maslahatchisi etib tayinlandi.
Mazkur tayinlov O‘zbekiston Prezidenti Administratsiyasi huzuridagi Axborot va ommaviy kommunikatsiyalar agentligi xulosasiga ko‘ra hamda ochiq mustaqil tanlov asosida shaffoflik va meritokratiya tamoyiliga muvofiq amalga oshirildi.
Bunga qadar I. Abdujambulov O'zbekiston Respublikasi Raqobat qo'mitasi, Monopoliyaga qarshi kurashish qo'mitasi va Davaktiv agentligining bir qator lavozimlarida faoliyat yuritgan.

Назначение: Руководитель Пресс-службы и PR Агентства по управлению государственными активами
В соответствии с приказом директора Агентства госактивов Абдужамбулов Илёсбек Муминжон угли назначен на должность руководителя Пресс-службы и PR - советника директора по информационной политике Агентства по управлению государственными активами Республики Узбекистан.
Данное назначение осуществлено согласно заключению Агентства информации и массовых коммуникаций при Администрации Президента Республики Узбекистан, также принципами прозрачности и меритократии на основе открытого независимого конкурса.
Ранее И. Абдужамбулов работал на различных должностях в Комитете по развитию конкуренции, Антимонопольном комитете и Агентстве госактивов.