"Oʻzagrosanoatloyiha” MCHJ ustav kapitalidagi davlat ulushini sotish jarayoni boshlandi
Tegishli xususiylashtirish dasturlariga muvofiq, Davlat aktivlarini boshqarish agentligi (keyingi oʻrinlarda – Davaktiv agentligi) “Oʻzagrosanoatloyiha” MChJ (keyingi oʻrinlarda – Aktiv)dagi 94,9 foiz davlat ulushinining ochiq savdo jarayonlari boshlanganligini eʼlon qiladi.
“Abrau Capital” kompaniyasi (keyingi oʻrinlarda – Konsultant) ushbu xususiylashtirish jarayonini ilgʻor xalqaro tajriba asosida amalga oshirish uchun Davaktiv agentligining xususiylashtirish boʻyicha konsultanti sifatida tanlov asosida jalb qilingan.
“Oʻzagrosanoatloyiha” MChJ — loyihalash faoliyati bilan shugʻullanadi, jumladan, qishloq xoʻjaligi mahsulotlarini ishlab chiqarish va qayta ishlash korxonalarini, fermer xoʻjaliklari infratuzilmasini, uy-joy va ijtimoiy-maishiy soha obyektlarini loyihalashtirishga ixtisoslashgan korxona hisoblanadi.
• Ustav fondi: 182,7 mln soʻm;
• STIR - 207084147.
Savdo jarayoni ikki bosqichda amalga oshiriladi, jumladan sotib olish boʻyicha qiziqish bildirish (Express of interest) hamda Majburiyatga ega boʻlgan taklif (BO) taqdim etish bosqichlari.
Sotuv jarayonining Sotib olish boʻyicha qiziqish bildirish (Express of Interest) bosqichini amalga oshirish toʻgʻrisida:
Ishtirokchilardan quyidagi maʼlumotlar bilan Aktiv boʻyicha sotib olish yuzasidan qiziqish bildirish toʻgʻrisidagi arizani (Express of interest) taqdim etishlari soʻraladi:
1. Talabgor jismoniy shaxs boʻlganda: pasport/ID karta nusʼhasi, Aktivni sotib olish uchun moliyaviy imkoniyati toʻgʻrisidagi maʼlumotlar;
2. Talabgor yuridik shaxs boʻlganda:
• korxona/firma toʻgʻrisida maʼlumotlar, shu jumladan taʼsis hujjatlari (ustav)va faoliyat guvohnomasi nusʼhasi, STIR maʼlumoti;
• taʼsischisi/ishtirokchisi, aksiyadori bir nafardan koʻp boʻlgan hollarda 5 foizdan ortiq ulushi mavjud taʼsischi/ishtirokchi/aksiyadorining ulushini koʻrsatgan holda ularning har biri hamda yakuniy benefitsiari toʻgʻrisida maʼlumot;
• oxirgi 3 yillik moliyaviy hisoboti nusʼhasi (tashkil topganiga 3 yildan kam boʻlgan hollarda, tashkil topgan davrdan boshlab faoliyati davridagi moliyaviy hisoboti nusʼhasi).
Talabgorlar qiziqish bildirishi toʻgʻrisidagi arizalarini xohishlariga koʻra oʻzbek, rus yoki ingliz tillarida tayyorlab 2024-yil 5-dekabr soat 18:00ga (Toshkent vaqti bilan) qadar almo@abraucapital.com elektron pochta manziliga yuborishlari lozim.
Ushbu savdo bosqichi doirasida, Konsultant tomonidan potensial investorlarni jalb qilish maqsadida investitsion tizerlarni tarqatish ishlari amalga oshiriladi.
• davlat ishtirokidagi korxona boʻlmasligi (ustav fondidagi (ustav kapitalidagi) davlat ulushi miqdori 50 foizdan ortiq boʻlgan xoʻjalik jamiyati yoxud ustav fondidagi (ustav kapitalidagi) davlat ulushi miqdori xoʻjalik jamiyatining boshqa har bir aksiyadori (ishtirokchisi) ulushiga nisbatan koʻp boʻlgan xoʻjalik jamiyati, shuningdek davlat unitar korxonasi);
• xususiylashtirish jarayonida ishtirok etishini taʼqiqlashi mumkin boʻlgan maʼmuriy, hakamlik yoki boshqa sud jarayonlarining yoʻqligi;
• Oʻzbekiston Respublikasining 660-II-sonli "Jinoiy faoliyatdan olingan daromadlarni legallashtirishga, terrorizmni moliyalashtirishga va ommaviy qirgʻin qurolini tarqatishni moliyalashtirishga qarshi kurashish toʻgʻrisida"gi Qonuni talablariga rioya etilishi;
• Olimjon Alimov, “Abrau Capital” kompaniyasi direktori: almo@abraucapital.com, +998(97) 783-75-27;
• Talat Samandarov, Davaktiv agentligi Boshqarma boshligʻi: tender@davaktiv.uz, +998(71) 259-20-67.
Oʻz navbatida, Majburiyatga ega boʻlgan taklif (BO) bosqichiga oʻtgan talabgorlar bilan majburiyatga ega boʻlgan takliflarni taqdim etishlaridan avval taklif etiladigan qatʼiy narx taklifining kamida 1 foizini kafolatli toʻlov sifatida amalga oshirilishi, shu bilan birga talabgorlarga Aktivning faoliyatini kamida 5 yil saqlab qolish shartlari belgilanadi.
Sotish jarayonining barcha bosqichlarining natijalari boʻyicha Davaktiv agentligining rasmiy sahifalarida axborot berib boriladi va Konsultant tomonidan jarayonda ishtirok etgan talabgorlarning har biriga tegishli jarayon xati (Process Letter) orqali individual ravishda xabardor qilinadi.
Ushbu eʼlon yoki uning mazmunining biron-bir qismi mazkur eʼlon chop etilishidan kelib chiqib taxmin qilinishi mumkin boʻlgan Davaktiv agentligi va “Abrau Capital” kompaniyasining Aktivni sotish bilan bogʻliq biror-bir shakldagi majburiyati sifatida talqin qilinmasligi kerak. Davaktiv agentligi va “Abrau Capital” kompaniyasi oʻz xohishiga koʻra har qanday vaqtda va har qanday munosabatda, birgalikdagi yoki shaxsiy javobgarlikni oʻz zimmalariga olmasdan:
(ii) turli xil manfaatdor tomonlar uchun turli xil tartib-qoidalar boʻyicha ish tutish va/yoki Davaktiv agentligi va “Abrau Capital” kompaniyasi tomonidan koʻzda tutilgan reja-jadval va tartib doirasida istalgan boshqa potensial xaridorni (xaridorlarni) oldindan ogohlantirmasdan chiqarib tashlagan holda bir yoki bir nechta potensial xaridorlar bilan muzokaralar olib borish;

Announcement on the beginning of the sale process of the state share in the authorized capital of Uzagrosanoatloyiha LLC
In accordance with the relevant privatization programs, the State Assets Management Agency (hereinafter - the UzSAMA) announces the start of the open sales process of 94.9% share of Uzagrosanoatloiha LLC (hereinafter - the Asset).
In order to implement the privatization process on the basis of international best practices, the Company Abrau Capital (hereinafter - the Consultant) was attracted by the UzSAMA as a privatization consultant on the basis of a competitive selection process.
Briefly about the Asset:
Uzagrosanoatloiha LLC - deals with engineering activities, particularly specializes in the engineering of enterprises for the production and refining of agricultural products, farm infrastructure, housing and social facilities.
• Authorized fund: 182.7 million UZS;
• TIN - 207084147.
The process of selling the Assets is based on the method of public invitation to negotiation, which is open to all interested parties (hereinafter - Participants).
The sales process is carried out in two stages, including the stages of Expression of interest and collection of Binding offers (BO).
On realization of the Express of interest stage of the sales process:
Applicants are invited to submit their Expression of Interest for the Asset in the form of application, including the following information:
1. Information about the applicant, for a natural person: a copy of passport/ID-card, as well as data confirming the financial ability to purchase the Asset.
2. Information about the applicant, for a legal entity:
• Information on the enterprise/company, including a copy of constituent documents (charter) and registration certificate, as well as TIN data;
• Information on shareholders/participants, as well as the final beneficiaries, indicating the share of the founder/participant/shareholder holding more than 5% of shares, in cases where there is more than one founder, participant or shareholder;
• Financial statements for the last 3 years (in case the company has been established for less than 3 years, financial statements for the period of its activity).
The Expression of Interest can be prepared in Uzbek, Russian or English languages until 18:00 (Tashkent time) on December 5, 2024 and sent to the e-mail address: almo@abraucapital.com.
As part of this sales stage, the Consultant will distribute investment teasers to attract potential investors.
In turn, before submitting binding offers, participants who passed the stage of Binding Offers (BO) are obliged to pay at least 1% of the proposed binding offer price as a security payment, as well as undertake to keep the Assets in operation for at least 5 years.
The results of each stage of the sales process will be officially published on the website of the UzSAMA and the Consultant will send individual notification to each participating candidate by means of Process letters.
This announcement, or any part of its content, should not be taken as a form of obligation on the part of the State Assets Management Agency, “Abrau Capital” in relation to the Asset sale, as one might assume in connection with the publication of this announcement. The State Assets Management Agency and “Abrau Capital” reserves the right, in its sole discretion, at any time and in any respect, without assuming joint or individual responsibility:
(ii) Follow different procedures with respect to different stakeholders and/or negotiate with one or more potential buyers within the schedule and procedure established jointly by the State Assets Management Agency and “Abrau Capital”, to the exclusion of any other potential buyer(s) without prior notice;