Bo'stonliqdagi dam olish maskani onlayn-auksion savdolarida sotildi
Davlat aktivlarini boshqarish agentligi Toshkent viloyati, Bo'stonliq tumani, Qoronqul MFYda joylashgan boshlang'ich narxi 37 mlrd. so'mlik Anhor Sayli (sobiq “Aziz” va “Kazbek”) dam olish oromgohlari ochiq auksion natijasida "E-auksion" elektron savdo platformasi orqali 61 mlrd. so'mga sotilganligini ma'lum qiladi.
2023-yil 6-mart kuni o'tkazilgan onlayn-auksion savdosida Impower trading MCHJ g'olib deb topildi.
Ushbu onlayn-savdo 5 nafar talabgor o'rtasida qizg'in kechdi va savdoda boshlang'ich narxga nisbatan 24 mlrd. so'm qimmatroq narx taklif etildi.
Ma'lumot uchun, ushbu davlat aktivi 1,9 gektar yer maydoni hamda 3 831 kv. metr bino-inshootlarga ega.

Recreation area in Bostanlyk was sold at online auction
The State Assets Management Agency informs about the sale of Ankhor Sayli recreation area (former "Aziz" and "Kazbek") in Koronkul village of Bostanlyk district in Tashkent region with the starting price of 37 billion UZS through the electronic trading platform "E-auksion" for 61 billion UZS.
"Impower trading" LLC was declared the winner of this online auction held on March 6, 2023.
This auction was held among 5 participants and the offered price was 24 billion UZS more than the starting price.
For reference, this state asset has 1.9 hectares of land plots and 3,831 square meters of buildings and structures.