Davlat aktivlarini boshqarish agentligi joriy yilning 17 noyabr kuni bo‘lib o‘tgan test sinovi natijalarini e'lon qiladi
O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2019 yil 12 sentabrdagi “Sud boshqaruvchilari faoliyatini tashkil etish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi 765-sonli qarori bilan sud boshqaruvchilarini attestasiyadan (qayta attestasiyadan) o‘tkazish va malaka attestatini berish tartibi to‘g‘risidagi nizomga asosan, Agentlik tomonidan 2022 yil 17 noyabr kuni sud boshqaruvchilari uchun test sinovlari tashkil etildi.
60 daqiqa davom etgan va 50 ta savolni o‘zida jamlagan attestasiya sinovlarida qatnashish uchun jami 21 nafar malaka attestati talabgorlaridan arizalar kelib tushdi hamda ulardan 11 nafari test sinovlaridan muvaffaqiyatli o‘tdi.
Attestasiyadan muvaffaqiyatli o‘tgan talabgorlar ro‘yxati bilan quyidagi jadval orqali tanishish mumkin.

State Asset Management Agency announces the results of the test conducted on November 17 of this year
According to the Decree of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan from September 12, 2019 №765 "On measures to organize the activities of court administrators", and the Regulation on the procedure for certification ( re-certification) of court administrators and issuing qualification certificates, the State Assets Management Agency organized the certification of court administrators on November 17 this year.
Applications for participation in the testing for the qualification certificate, which lasted 60 minutes and included 50 questions, were received from 21 applicants. Of these, 11 applicants successfully passed the testing.