Davlat aktivlarini boshqarish agentligi joriy yilning 17 noyabr kuni bo‘lib o‘tgan test sinovi natijalarini e'lon qiladi
O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2019 yil 12 sentabrdagi “Sud boshqaruvchilari faoliyatini tashkil etish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi 765-sonli qarori bilan sud boshqaruvchilarini attestasiyadan (qayta attestasiyadan) o‘tkazish va malaka attestatini berish tartibi to‘g‘risidagi nizomga asosan, Agentlik tomonidan 2022 yil 17 noyabr kuni sud boshqaruvchilari uchun test sinovlari tashkil etildi.
60 daqiqa davom etgan va 50 ta savolni o‘zida jamlagan attestasiya sinovlarida qatnashish uchun jami 21 nafar malaka attestati talabgorlaridan arizalar kelib tushdi hamda ulardan 11 nafari test sinovlaridan muvaffaqiyatli o‘tdi.
Attestasiyadan muvaffaqiyatli o‘tgan talabgorlar ro‘yxati bilan quyidagi jadval orqali tanishish mumkin.

Агентство по управлению госактивами объявляет результаты тестирования, проведенного 17 ноября текущего года
Согласно постановлению Кабинета Министров Республики Узбекистан от 12 сентября 2019 года №765 «О мерах по организации деятельности судебных управляющих», также  Положению о порядке аттестации (переаттестации) судебных управляющих и выдачи квалификационного аттестата, 17 ноября текущего года Агентством госактивов была организована аттестация судебных администраторов.
На участие в аттестационных тестах, которые длились 60 минут и включали 50 вопросов, поступили заявки от 21 претендента квалификационного аттестата и 11 из них успешно прошли тестирование.
Со списком успешно прошедших аттестацию претендентов можно ознакомиться в таблице, приведённой ниже.