Ўз кучини йўқотган норматив ҳуқуқий ҳужжатлар
«Банкротлик тўғрисида»ги Ўзбекистон Республикаси Қонунига ўзгартиш ва қўшимчалар киритиш ҳақида 13.12.2019 й. № 594-сон
Чет эл инвестициялари тўғрисида 30.04.1998 й. № 609-сон
Банкротлик тўғрисида 05.05.1994 й. № 1054-сон
Давлат тасарруфидан чиқариш ва хусусийлаштириш тўғрисида 19.11.1991 й. 425-сон
Ўзбекистон Республикаси Президентининг Фармон ва қарорлари
Ишлаб чиқариш майдонларидан фойдаланиш самарадорлигини оширишга доир қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида 04.09.2018 й. ПҚ-3928-сон
Иқтисодий ночор корхоналарни қўллаб-қувватлаш механизмларини янада кенгайтириш ҳамда тижорат банкларининг кўчмас мулк объектлари негизида янги ишлаб чиқариш қувватларини ташкил этишни рағбатлантириш чора-тадбирлари тўғрисида 20.04.2017 й. ПФ-5022-сон
2012-2013 йилларда давлат мулкини хусусийлаштириш дастури тўғрисида 25.04.2012 й. ПҚ-1743-сон
Иқтисодий ночор корхоналарни тижорат банкларига сотиш тартибини тасдиқлаш тўғрисида 19.11.2008 й. ПФ-4010-сон
Иқтисодиёт реал сектори корхоналарининг молиявий барқарорлигини янада ошириш чора-тадбирлари тўғрисида 18.11.2008 й. ПФ-4053-сон
2007—2010 йилларда хусусийлаштириш жараёнларини янада чуқурлаштириш ва хорижий инвестицияларни фаол жалб қилиш чора-тадбирлари тўғрисида 20.07.2007 й. ПҚ-672-сон
Давлат активларига эга айрим йирик акциядорлик компаниялари кенгашларининг таркибларини тасдиқлаш тўғрисида 24.07.2006 й. ПҚ-424-сон
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг қарорлари
Қонун ҳужжатларининг тадбиркорлик фаолиятига таъсирини баҳолаш тизимини жорий этиш чора-тадбирлари тўғрисида 02.12.2014 й. № 328-сон
Тадбиркорлик фаолиятини амалга ошириш учун юридик ва жисмоний шахсларга танлов асосида ер участкалари беришни такомиллаштиришга доир қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида 25.05.2011 й. № 147-сон
Риэлторлик фаолиятини лицензиялаш тўғрисидаги низомни тасдиқлаш ҳақида 10.05.2011 й. № 129-сон
Тошкент шаҳар ҳокимияти муниципал мулк объектлари сотуви жараёнини тезлаштиришга оид қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида 30.08.2009 й. № 253-сон
Давлат активларини сотиш тартибини янада такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида 29.01.2009 й. № 27-сон
Давлат активларини сотишдан тушган, хўжалик бошқаруви айрим органлари устав фондини шакллантириш учун берилган маблағларни тақсимлаш тартиби тўғрисида 25.09.2007 й. № 202-сон
Давлат мулки бўлган объектларни давлат тасарруфидан чиқариш ва хусусийлаштириш тартиби тўғрисидаги низомни тасдиқлаш ҳақид 21.07.2006 й. № 145-сон
Акциядорлик бирлашмалари ва компанияларидаги акциялар давлат улушидан самарали фойдаланилиши устидан мониторинг олиб бориш комиссияси фаолиятини ташкил этиш тўғрисида 25.06.2004 й. № 295-сон
Иқтисодий ночор корхоналарнинг суд бошқарувчилари фаолиятини ташкил этиш чора-тадбирлари тўғрисида 23.03.2004 й. № 138-сон
Давлат мулкини хорижий инвесторларга сотиш бўйича тендер савдолари ўтказувчи давлат комиссиясининг роли ва масъулиятини ошириш чора-тадбирлари тўғрисида 21.08.2003 й. № 362-сон
Баҳолаш фаолиятини лицензиялаш тўғрисида 08.05.2003 й. № 210-сон
Корхоналарнинг банкротлиги тўғрисидаги қонунчиликни амалга оширишга доир қўшимча чора-тадбирлар ҳақида 26.07.1999 й. № 362-сон
Давлат мулкини хорижий инвесторларга сотиш бўйича тендер савдолари ўтказувчи давлат комиссияси тўғрисидаги янги таҳрирдаги низомни тасдиқлаш ҳақида 22.06.1999 й. № 309-сон
Инвестиция ва хусусийлаштириш инвестиция фондлари фаолиятини такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида 25.09.1998 й. № 410-сон
Ўзбекистон Республикаси Президентининг «Хўжалик юритувчи субъектларнинг иқтисодий ночорлиги ва шартнома мажбуриятларининг бажарилиши учун мансабдор шахсларнинг жавобгарлигини кучайтириш тўғрисида» 1998 йил 4 мартдаги ПФ-1938-сон Фармонининг бажарилишини таъминлаш чора-тадбирлари ҳақида 24.04.1998 й. № 177-сон
Ўзбекистон Республикаси Давлат мулки қўмитаси ҳузурида Бозор ислоҳотларини чуқурлаштириш илмий-тадқиқот институти ташкил этиш тўғрисида 15.01.1997 й. № 27-сон
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг «ТОШКЕНТ » Республика фонд биржасининг самарали фаолият кўрсатишини таъминлаш ва қийматли қоғозлар бозори инфраструктурасини ривожлантириш чора – тадбирлари тўғрисида»ги 1994 йил 8 июндаги 285-сонли қарорига ўзгартириш киритиш тўғрисида 14.02.1995 й. № 51-сон
Сотиб олиш, сотиш, акционерлик жамиятига ва жавобгарлиги чекланган жамиятга айлантириш мумкин бўлган давлат корхоналари ва ташкилотларининг мулки қийматини баҳолаш тўғрисидаги низомни тасдиқлаш ҳақида 26.06.1991 й. № 171-сон
Ўзбекистон Республикаси Президентининг «Ўзбекистон Республикасида мулкни давлат тасарруфидан чиқариш ва хусусийлаштириш жараёнини янада ривожлантиришнинг устувор йўналишлари тЎғрисида» 1994 й. 15 мартдаги фармонини бажариш тўғрисида 29.03.1994 й. № 171-сон
Иқтисодиётнинг стратегик тармоқлари корхоналарини хусусийлаштириш жараёнларини чуқурлаштиришга доир қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида 20.07.2007 й. ПФ-3897-сон
Ўзбекистон Республикаси давлат мулки қўмитаси ҳузурида қимматли қоғозлар бозори ишлашини мувофиқлаштириш ва назорат қилиш марказини ташкил этиш туғрисида" 26.03.1996 й. ПФ-1414-сон
Идоравий норматив-ҳуқуқий ҳужжатлар
Ўзбекистон Республикаси Мулкни баҳолаш миллий стандарти (8-сон МБМС) «Хусусийлаштириш мақсадида мулк қийматини баҳолаш»ни тасдиқлаш ҳақида 28.10.2009 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 2025
Устав капиталида давлат акциялари пакети (улушлари) 50 фоиздан ортиқ бўлган корхоналарда ташқи аудитни ўтказадиган аудиторлик ташкилотлари рўйхатига аудиторлик ташкилотларини киритиш тартиби тўғрисидаги низомни тасдиқлаш ҳақида 28.03.2007 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 1668
Инвестиция ва хусусийлаштириш инвестиция фондларида бухгалтерия ҳисоби ва ҳисоботи тўғрисидаги низомни тасдиқлаш ҳақида 13.03.2007 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 1662
Суд ҳужжатлари ва бошқа органлар ҳужжатлари бўйича мол-мулкни сотиш учун савдо ташкилотларини танлаш ва мол-мулкни сотиш тартиби тўғрисидаги низомни тасдиқлаш ҳақида 29.12.2006 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 1649
Баҳоловчиларни танлаш бўйича танлов ўтказиш ва ижро ҳаракатларини амалга оширишда суд ижрочилари томонидан хатланган мол-мулкни баҳолаш тартиби тўғрисидаги низомни тасдиқлаш ҳақида 28.11.2006 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 1643
Корхона (объект)ларни сотишдан олдин тайёрлаш тўғрисидаги низомни тасдиқлаш ҳақида 14.10.2006 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 1628
Ўзбекистон Республикаси мулкни баҳолаш Миллий стандартини тасдиқлаш тўғрисида «Ссуда, гаров ва қарз мажбуриятларини таъминлаш учун баҳолаш» 24.07.2006 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 1608
Ўзбекистон Республикаси мулкни баҳолаш Миллий стандартини тасдиқлаш тўғрисида «Молиявий ҳисобот ва турдош ҳужжатлар мақсадида баҳолаш» 24.07.2006 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 1607
Ўзбекистон Республикаси Мулкни баҳолаш миллий стандартини тасдиқлаш тўғрисида «Бозор қийматидан фарқланувчи баҳолаш базаси» 24.07.2006 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 1606
Ўзбекистон Республикаси Мулкни баҳолаш миллий стандартини тасдиқлаш тўғрисида «Бозор қиймати баҳолаш базаси сифатида» 24.07.2006 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 1605
Ўзбекистон Республикаси Мулкни баҳолаш миллий стандартини тасдиқлаш тўғрисида «Баҳолашни умумий тушунча ва принциплари» 24.07.2006 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 1604
Суд бошқарувчиларининг аттестация комиссияси тўғрисидаги низомни тасдиқлаш ҳақида 12.06.2006 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 1581
Корхоналарнинг молиявий-иқтисодий аҳволи мониторинги ва таҳлилини ўтказиш мезонларини аниқлаш тартиби тўғрисида низомни тасдиқлаш ҳақида 14.04.2005 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 1469
Ўзбекистон Республикаси Давлат мулки қўмитаси, Давлат статистика қўмитаси, Молия вазирлиги ва Иқтисодиёт вазирлиги ҳузуридаги Иқтисодий ночор корхоналар ишлари қўмитаси ўртасида давлат унитар корхоналари, устав фондида давлат улуши бўлган хўжалик жамиятлари, давлат улуши бўйича давлат бюджетига дивидендлар ҳисобланиши ва тушиши ҳақида маълумот алмашиш тартиби тўғрисидаги низомни тасдиқлаш ҳақида 10.03.2005 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 1456
Хўжалик бирлашмаларининг корхоналар тезкор фаолиятига асоссиз аралашувини тўхтатиш устидан мониторингни амалга ошириш механизми тўғрисида низомни тасдиқлаш ҳақида 26.05.2003 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 1243
Акциядорлик жамиятларида аффилланган шахслар, уларнинг ҳисобини олиб бориш ва ахборотларни ошкор қилиш тартиби тўғрисида Низомни тасдиқлаш ҳақида 29.01.2003 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 1212
Савдо ва хизмат кўрсатиш соҳасидаги объектларни, объект эгасига илгари хусусийлаштиришга қилинган харажатларни қайтарган ҳолда қайта сотиш тартиби тўғрисидаги низомни тасдиқлаш ҳақида 22.01.2003 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 1206
Давлат активлари иштирокида ташкил этилган қўшма корхоналарнинг ҳисоби ва фаолияти мониторингининг ягона тартиби 06.08.1999 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 797
Давлат мулкини давлат тасарруфидан чиқариш ва хусусийлаштиришдан тушган хусусийлаштирилаётган корхоналарга йўналтирилган маблағларнинг ҳисоби ва назорати 03.08.1999 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 791
Хусусийлаштирилган корхоналарнинг акцияларини хорижий инвесторларга «Тошкент» Республика фонд биржасининг махсус савдо майдончаси орқали эркин алмаштириладиган валютага сотиш 30.12.1998 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 583
Корхоналар томонидан давлат улуши, акция пакетлари бўйича фойдаланишни назорат қилиш тартиби тўғрисида 24.10.1997 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 372
Акциядорлик жамиятлари томонидан дивидиентларни ҳисоблаш ва тўлаш тартиби тўғрисида 29.03.1995 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 133

нормативно правовых документов, утратившие силу
О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Узбекистан «О банкротстве» от 13.12.2019 г. № ЗРУ-594
Об иностранных инвестициях от 30.04.1998 г. № 609-I
О банкротстве от 05.05.1994 г. № 1054-XII
О разгосударствлении и приватизации от 19.11.1991 г. № 425-XII
Указы и постановления Президента Республики Узбекистан
О дополнительных мерах по повышению эффективности использования производственных площадей от 04.09.2018 г. № ПП-3928
О мерах по дальнейшему расширению механизмов поддержки экономически несостоятельных предприятий, а также стимулированию организации новых производственных мощностей на базе объектов недвижимости коммерческих банков от 20.04.2017 г. № УП-5022
О программе приватизации государственного имущества на 2012-2013 годы от 25.04.2012 г. № ПП-1743
Об утверждении порядка реализации коммерческим банкам экономически несостоятельных предприятий от 19.11.2008 г. № Р-4010
О мерах по дальнейшему повышению финансовой устойчивости предприятий реального сектора экономики от 18.11.2008 г. № УП-4053
О мерах по дальнейшему углублению процессов приватизации и активному привлечению иностранных инвестиций в 2007-2010 годах от 20.07.2007 г. № ПП-672
Об утверждении составов советов отдельных крупных акционерных компаний с государствеными активами от 24.07.2006 г. № ПП-424
Постановления Кабинета Министров Республики Узбекистан
О мерах по внедрению системы оценки воздействия актов законодательства на предпринимательскую деятельность от 02.12.2014 г. № 328
О дополнительных мерах по совершенствованию предоставления земельных участков на основе конкурса юридическим и физическим лицам для осуществления предпринимательской деятельности от 25.05.2011 г. № 147
Об утверждении положения о лицензировании риэлторской деятельности от 10.05.2011 г. № 129
О дополнительных мерах по ускорению процесса реализации объектов муниципальной собственности хокимията города Ташкента от 30.08.2009 г. № 253
О мерах по дальнейшему совершенствованию порядка реализации государственных активов от 29.01.2009 г. № 27
О порядке распределения средств от реализации государственных активов, переданных для формирования уставных фондов отдельных органов хозяйственного управления от 25.09.2007 г. № 202
Об утверждении положения о порядке разгосударствления и приватизации объектов государственной собственности от 21.07.2006 г. № 145
Об организации деятельности комиссии по мониторингу за эффективным использованием государственной доли акций в акционерных объединениях и компаниях от 25.06.2004 г. № 295
О мерах по организации деятельности судебных управляющих экономически несостоятельными предприятиями от 23.03.2004 г. № 138
О мерах по повышению роли и ответственности государственной комиссии по проведению тендерных торгов при продаже государственного имущества иностранным инвесторам от 21.08.2003 г. № 362
О лицензировании оценочной деятельности от 08.05.2003 г. № 210
О дополнительных мерах по реализации законадательства о банкротстве предприятий от 26.07.1999 г. № 362
Об утверждении новой редакции положения о государственной комиссии проведению тендерных торгов при продаже государственного имущества иностранным инвесторам от 22.06.1999 г. № 309
О мерах по совершенствованию деятельности инвестиционных и приватизационных инвестиционных фондов от 25.09.1998 г. № 410
О мерах по обеспечению реализации указа Президента Республики Узбекистан от 4 марта 1998 г. № УП-1938 «Об усилении ответственности должностных лиц за экономическую несостоятельность хозяйствующих субъектов и исполнение договорных обязательств» от 24.04.1998 г. № 177
Об образовании научно-исследовательского института углубления рыночных реформ при Госкомимуществе Республики Узбекистан от 15.01.1997 г. № 27
О внесении изменения в Постановление Кабинета Министров Республики Узбекистан от 8 июня 1994 года № 285 «О мерах по обеспечению эффективной деятельности Республиканской фондовой биржи «Тошкент» и развитию инфраструктуры рынка ценных бумаг» от 14.02.1995 г. № 51
Об утверждении положения об оценке стоимости имущества государственных предприятий и организаций, подлежащих выкупу, продаже, преобразованию в акционерные общества и общества с ограниченной ответственностью от 26.06.1991 г. № 171
О мерах по выполнению Указа Президента Республики Узбекистан от 15 марта 1994 года «О приоритетных направлениях дальнейшего развитияпроцесса разгосударствления и приватизации в Республике Узбекистан» от 29.03.1994 г. № 171
О допольнительных мерах по углублению процессов приватизации предприятий стратегических отраслей экономики от 20.07.2007 г. № УП-3897
Об образовании центра по координации и контролю за функционированием рынка ценных бумаг при Госкомимуществе Республики Узбекистан от 26.03.1996 г. № УП-1414
Ведомственные нормативно-правовые документы
Об утверждении национального стандарта  оценки имущества Республики Узбекистан (НСОИ № 8) «Оценка стоимости имущества в целях приватизации» зарегистрировано 28.10.2009 г., рег. номер 2025
Об утверждении положения о пораядке включения аудиторских организаций в перечень аудиторских организаций для проведения внешнего аудита на предприятиях с пакетом акций (долей) государства в уставном капитале свыше 50 процентов зарегистрировано 28.03.2007 г., рег. номер 1668
Об утверждении Положения о бухгалтерском учете и отчетности в инвестиционных и приватизационных инвестиционных фондах зарегистрировано 13.03.2007 г., рег. номер 1662
Об утверждении Положения о порядке отбора торговых организаций для реализации имущества по судебным актам и актам иных органов и реализации имущества зарегистрировано 29.12.2006 г., рег. номер 1649
Об утверждении положения о порядке проведения конкурса по отбору оценщиков и оценки имущества, арестованного судебными исполнителями при совершении исполнительных действий зарегистрировано 28.11.2006 г., рег. номер 1643
Об утверждении положения о порядке предпродажной подготовки предприятий (объектов зарегистрировано 14.10.2006 г., рег. номер 1628
Об утверждении национального стандарта Республики Узбекистан оценки имущества «Оценка для обеспечения ссуд, закладных и долговых обязательств» зарегистрировано 24.07.2006 г., рег. номер 1608
ОБ УТВЕРЖДЕНИИ НАЦИОНАЛЬНОГО СТАНДАРТА РЕСПУБЛИКИ УЗБЕКИСТАН ОЦЕНКИ ИМУЩЕСТВА «ОЦЕНКА В ЦЕЛЯХ ФИНАНСОВОЙ ОТЧЕТНОСТИ И СМЕЖНОЙ ДОКУМЕНТАЦИИ» зарегистрировано 24.07.2006 г., рег. номер 1607
ОБ УТВЕРЖДЕНИИ НАЦИОНАЛЬНОГО СТАНДАРТА РЕСПУБЛИКИ УЗБЕКИСТАН ОЦЕНКИ ИМУЩЕСТВА «БАЗЫ ОЦЕНКИ, ОТЛИЧНЫЕ ОТ РЫНОЧНОЙ СТОИМОСТИ» зарегистрировано 24.07.2006 г., рег. номер 1606
ОБ УТВЕРЖДЕНИИ НАЦИОНАЛЬНОГО СТАНДАРТА ОЦЕНКИ ИМУЩЕСТВА РЕСПУБЛИКИ УЗБЕКИСТАН «РЫНОЧНАЯ СТОИМОСТЬ КАК БАЗА ОЦЕНКИ» зарегистрировано 24.07.2006 г., рег. номер 1605
ОБ УТВЕРЖДЕНИИ НАЦИОНАЛЬНОГО СТАНДАРТА ОЦЕНКИ ИМУЩЕСТВА РЕСПУБЛИКИ УЗБЕКИСТАН «ОБЩИЕ ПОНЯТИЯ И ПРИНЦИПЫ ОЦЕНКИ» зарегистрировано 24.07.2006 г., рег. номер 1604
ОБ УТВЕРЖДЕНИИ ПОЛОЖЕНИЯ ОБ АТТЕСТАЦИОННОЙ КОМИССИИ СУДЕБНЫХ УПРАВЛЯЮЩИХ зарегистрировано 12.06.2006 г., рег. номер 1581
ОБ УТВЕРЖДЕНИИ ПОЛОЖЕНИЯ О ПОРЯДКЕ ОПРЕДЕЛЕНИЯ КРИТЕРИЕВ ДЛЯ ПРОВЕДЕНИЯ МОНИТОРИНГА И АНАЛИЗА ФИНАНСОВО-ЭКОНОМИЧЕСКОГО СОСТОЯНИЯ ПРЕДПРИЯТИЙ зарегистрировано 14.04.2005 г., рег. номер 1469
ОБ УТВЕРЖДЕНИИ ПОЛОЖЕНИЯ О ПОРЯДКЕ ОБМЕНА ИНФОРМАЦИЕЙ МЕЖДУ ГОСКОМИМУЩЕСТВОМ, ГОСКОМСТАТОМ, МИНИСТЕРСТВОМ ФИНАНСОВ И КОМИТЕТОМ ПО ДЕЛАМ ОБ ЭКОНОМИЧЕСКОЙ НЕСОСТОЯТЕЛЬНОСТИ ПРЕДПРИЯТИЙ ПРИ МИНИСТЕРСТВЕ ЭКОНОМИКИ РЕСПУБЛИКИ УЗБЕКИСТАН О ГОСУДАРСТВЕННЫХ УНИТАРНЫХ ПРЕДПРИЯТИЯХ, ХОЗЯЙСТВЕННЫХ ОБЩЕСТВАХ С ГОСУДАРСТВЕННОЙ ДОЛЕЙ В УСТАВНОМ ФОНДЕ, НАЧИСЛЕНИИ И ПОСТУПЛЕНИИ В ГОСУДАРСТВЕННЫЙ БЮДЖЕТ ДИВИДЕНДОВ ПО ДОЛЕ ГОСУДАРСТВА зарегистрировано 10.03.2005 г., рег. номер 1456
ОБ УТВЕРЖДЕНИИ ПОЛОЖЕНИЯ О МЕХАНИЗМЕ ОСУЩЕСТВЛЕНИЯ МОНИТОРИНГА ЗА ПРЕСЕЧЕНИЕМ НЕОБОСНОВАННОГО ВМЕШАТЕЛЬСТВА ХОЗЯЙСТВЕННЫХ ОБЪЕДИНЕНИЙ В ОПЕРАТИВНУЮ ДЕЯТЕЛЬНОСТЬ ПРЕДПРИЯТИЙ зарегистрировано 26.05.2003 г., рег. номер 1243
ОБ УТВЕРЖДЕНИИ ПОЛОЖЕНИЯ ОБ АФФИЛИРОВАННЫХ ЛИЦАХ, О ПОРЯДКЕ ВЕДЕНИЯ ИХ УЧЕТА И РАСКРЫТИЯ ИНФОРМАЦИИ В АКЦИОНЕРНЫХ ОБЩЕСТВАХ зарегистрировано 29.01.2003 г., рег. номер 1212
Об утверждении «Положения о порядке повторной реализации объектов торговли и сферы обслуживания с компенсацией собственнику ранее приватизированного объекта оплаченной им суммы» зарегистрировано 22.01.2003 г., рег. номер 1206
Единый порядок контроля за учетом и деятельностью совместных предприятий, созданных с участием государственных активов зарегистрировано 06.08.1999 г., рег. номер 797
УЧЕТА И КОНТРОЛЯ СРЕДСТВ ОТ РАЗГОСУДАРСТВЛЕНИЯ И ПРИВАТИЗАЦИИ ГОСУДАРСТВЕННОГО ИМУЩЕСТВА, НАПРАВЛЯЕМЫХ ПРИВАТИЗИРУЕМЫМ ПРЕДПРИЯТИЯМ зарегистрировано 03.08.1999 г., рег. номер 791
РЕАЛИЗАЦИИ ИНОСТРАННЫМ ИНВЕСТОРАМ АКЦИЙ ПРИВАТИЗИРОВАННЫХ ПРЕДПРИЯТИЙ ЧЕРЕЗ СПЕЦИАЛЬНУЮ ТОРГОВУЮ ПЛОЩАДКУ РЕСПУБЛИКАНСКОЙ ФОНДОВОЙ БИРЖИ «ТОШКЕНТ» ЗА СВОБОДНО КОНВЕРТИРУЕМУЮ ВАЛЮТУ зарегистрировано 30.12.1998 г., рег. номер 583
О ПОРЯДКЕ КОНТРОЛЯ ЗА ИСПОЛЬЗОВАНИЕМ ПРЕДПРИЯТИЯМИ ДИВИДЕНДОВ ПО ГОСУДАРСТВЕННЫМ ПАЯМ, ПАКЕТАМ АКЦИЙ зарегистрировано 24.10.1997 г., рег. номер 372
О ПОРЯДКЕ НАЧИСЛЕНИЯ И ВЫПЛАТЫ ДИВИДЕНДОВ АКЦИОНЕРНЫМИ ОБЩЕСТВАМИ зарегистрировано 29.03.1995 г., рег. номер 133