18 ноябрь - Ўзбекистон Республикаси Давлат байроғи қабул қилинган кун!
"Ўзбекистон Республикаси давлат байроғи тўғрисида"ги қонун 1991 йил 18 ноябрда Ўзбекистон Республикаси Олий Кенгашининг навбатдан ташқари ўтказилган VII сессиясида қабул қилинган.
Давлат рамзлари ҳар бир халқнинг мустақиллиги, озодлиги, тинчлиги ва барқарорлиги тимсоли ҳисобланади. Давлатчилигимиз тарихининг қайси даврини олмайлик, байроқ аждодларимиз учун озодлик, куч-қудрат, жасорат, ғалаба тимсоли бўлган.
Байроғимиз 1992 йил 2 мартидан Ўзбекистон тўлақонли суверен республика сифатида тан олинганининг рамзи сифатида Бирлашган Миллатлар Ташкилотининг Бош қароргоҳи олдида ҳам ҳилпирай бошлади.
Азиз юртдошлар!
Ўзбекистон Республикаси Давлат байроғи қабул қилинганлигининг 31 йиллиги муносабати билан Давлат активларини бошқариш агентлиги Сизларни муборакбод этади!

November 18 - the day of adoption of the State Flag of the Republic of Uzbekistan!
The law "On the State Flag of the Republic of Uzbekistan" was adopted on November 18, 1991 at the VII-th extraordinary session of the Supreme Council of the Republic of Uzbekistan.
State symbols are signs of independence, freedom, peace and stability of every nation. Regardless of the period of our national history, the flag was a symbol of freedom, strength, courage and victory for our ancestors.
Since March 2, 1992, our flag began to fly in front of the Headquarters of the United Nations Organization as a symbol of recognizing Uzbekistan to be a sovereign republic.
Dear compatriots!
State Assets Management Agency congratulates you with the 31st Anniversary of Adoption of the State Flag of the Republic of Uzbekistan!