4 сентябрь санасида ўтказилган онлайн савдолар натижаси
478 та лот онлайн аукцион савдоларига чиқарилди. Шунингдек, бошланғич нархи 58,8 млрд сўм бўлган 998 та лот 78,5 млрд сўмга реализация қилинди.
• бошланғич нархи 23,9 млрд сўм
• сотилган нархи 36,8 млрд сўм
Тошкент вилояти Бекобод шаҳрида жойлашган бошланғич нархи 6,1 млрд сўм бўлган “Бекобод йўлиндустрия” МЧЖдаги 100 фоиз давлат улуши 6,4 млрд сўмга сотилди.
Давлат иштирокидаги корхоналар активлари:
• бошланғич нархи 8,8 млрд сўм
• сотилган нархи 9,6 млрд сўм
Сирдарё вилояти Янгиер шаҳрида жойлашган бошланғич нархи 2 млрд сўм бўлган “Бизнесни ривожлантириш банки” АЖ балансидаги қурилиши тугалланмаган турар жой биноси 2,3 млрд сўмга сотилди.
• сони 121 та
• сотилган нархи 3,7 млрд сўм
Тошкент шаҳри Чилонзор туманида жойлашган бошланғич йиллик ижара ставкаси 24,8 млн сўм бўлган ихтисослаштирилган умумий таълим мактаби балансидаги бино қисми 312,2 млн сўмга ижарага берилди.
• сони 271 та
• бошланғич нархи 3,3 млрд сўм
• сотилган нархи 4,6 млрд сўм
• ер майдони 18,8 га
Тошкент вилояти Оҳангарон туманидан бошланғич нархи 44,4 млн сўм бўлган ошхона, кафелар ва савдо уйлари қуриш учун 60 сотих ер участкаси 301,7 млн сўмга сотилди.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 4 сентября
На аукционы и открытые торги было выставлено 478 лота. Также было реализовано 998 объекта со стартовой ценой 58,8 млрд сумов за 78,5 млрд сумов.
• стартовая цена 23,9 млн сум
• цена продажи 36,8 млн сум
• 100 процентная государственная доля ООО "Бекобод йўлиндустрия", расположенное в городе Бекабад Ташкентской области, со стартовой ценой 6,1 млрд ​​сумов продан за 6,4 млрд сумов.
• стартовая цена 8,8 млн сум
• цена продажи 9,6 млн сум
• Незавершенное здание, принадлежащее АО "Бизнесни ривожлантириш банки", расположенное в городе Янгиер Сырдарьинской области, со стартовой ценой 2 млн сумов продано за 2,3 млн сумов.
• стартовая цена 1,2 млн сум
• цена продажи 3,7 млн сум
• Часть здания, принадлежащая специализированной общеобразовательной школе, расположенное в Чиланзарском районе города Ташкента, со стартовой арендной ставкой 24,8 млн сумов, сдана в аренду за 312,2 млн сумов.
• количество 271
• площадь земельного участка 18,8 га
• Земельный участок, расположенный в Ахангаранском районе Ташкентской области, площадью 60 соток, со стартовой ценой 44,4 млн ​​сумов продан за 301,7 млн сумов для строительства столовой, кафе и торговых домов.