Агентлик тизимида “Мен коррупцияга қаршиман” мавзусида расмлар танлови ўтказилди
Давлат активларини бошқариш агентлиги тизимида декабр ойи “Коррупцияга қарши курашиш ойлиги” деб эълон қилинган эди. Ушбу ойда Агентлик томонидан бир қатор тадбирлар амалга оширилди.
Шу жумладан, ёш авлод онгида коррупция ҳақида дастлабки тушунчаларни ҳосил қилиш, уларда коррупцияга қарши муросасиз курашиш иммунитетини шакллантириш, ёшларнинг ҳуқуқий ва ижтимоий фаоллигини янада юксалтириш, уларнинг ҳуқуқий саводхонлигини ошириш ҳамда жамиятни коррупция иллатларидан халос қилиш мақсадида, Агентлик тизими ходимларининг фарзандлари ўртасида “Мен коррупцияга қаршиман. Коррупция кўринишлари ва унинг салбий оқибатлари” мавзусида расмлар танлови ўтказилди.
Ўз навбатида, мазкур танловда Агентлик тизими ходимларининг жами 26 нафар фарзандлари иштирок этди. Ғолиб деб топилган танлов иштирокчилари фахрий ёрлиқ ва эсдалик совғалар билан тақдирланди.

Проведен конкурс рисунков на тему «Я против коррупции» в системе Агентства
В системе Агентства по управлению государственными активами декабрь месяц был объявлен «Месяцем противодействия коррупции». В этом месяце со стороны Агентства осуществлено ряд соответствующих мероприятий.
В том числе, в целях формирования в сознании молодого поколения первоначальных представлений о коррупции, формирования у них иммунитета к бескомпромиссному противодействию коррупции, а также дальнейшего повышения правовой и социальной активности молодежи, повышения ее правовой грамотности и избавления общества от пороков коррупции, среди детей сотрудников системы Агентства проведен конкурс рисунков на тему «Я против коррупции. Проявления коррупции и ее негативные последствия».
В свою очередь, всего в данном конкурсе приняли участие 26 детей сотрудников системы Агентства. Победители конкурса были награждены почетными грамотами и памятными подарками.