Агентлик тизимида “Мен коррупцияга қаршиман” мавзусида расмлар танлови ўтказилди
Давлат активларини бошқариш агентлиги тизимида декабр ойи “Коррупцияга қарши курашиш ойлиги” деб эълон қилинган эди. Ушбу ойда Агентлик томонидан бир қатор тадбирлар амалга оширилди.
Шу жумладан, ёш авлод онгида коррупция ҳақида дастлабки тушунчаларни ҳосил қилиш, уларда коррупцияга қарши муросасиз курашиш иммунитетини шакллантириш, ёшларнинг ҳуқуқий ва ижтимоий фаоллигини янада юксалтириш, уларнинг ҳуқуқий саводхонлигини ошириш ҳамда жамиятни коррупция иллатларидан халос қилиш мақсадида, Агентлик тизими ходимларининг фарзандлари ўртасида “Мен коррупцияга қаршиман. Коррупция кўринишлари ва унинг салбий оқибатлари” мавзусида расмлар танлови ўтказилди.
Ўз навбатида, мазкур танловда Агентлик тизими ходимларининг жами 26 нафар фарзандлари иштирок этди. Ғолиб деб топилган танлов иштирокчилари фахрий ёрлиқ ва эсдалик совғалар билан тақдирланди.

A drawing contest was held on the topic "I am against corruption" in the system of the Agency
In the system of the State Assets Management Agency, December was declared as "The Month of Anti-Corruption". The Agency carried out a number of relevant activities this month.
In particular, in order to form in the minds of the young generation the initial understanding of corruption, to build in them immunity to uncompromising opposition to corruption, as well as to further increase the legal and social activity of young people, improve their legal literacy and save society from the vices of corruption, a drawing contest was held among children of employees of the Agency on the theme "I am against corruption. Manifestations of corruption and its negative consequences".
In turn, a total of 26 children of the Agency's employees took part in this contest. The winners of the contest were awarded with certificates and memorable gifts.