16 февралда ўтказилган аукционда 18 та давлат мулки объектининг ижараси бўйича ғолиблар аниқланди
Давлат активларини бошқариш агентлиги ҳузуридаги Бўш турган объектлардан самарали фойдаланишни ташкил этиш маркази томонидан аукцион савдоларига чиқарилган республика ҳудудидаги умумий майдони 29 418 кв.м. бўлган бўш турган давлат мулки объектлари бўйича 964,6 млн. сўм йиллик ижара тўлови эвазига аукцион савдо ғолиблари аниқланди.
Жумладан, Тошкент вилояти, Ғазалкент туманидаги объект йиллик ижара тўлови 16 млн. сўмдан 66,9 млн.сўмга етганида савдолар якунланди. Аукцион ғолиби 12 ой муддатга автотураргоҳ майдончаси фаолиятини ташкил этиш имкониятини қўлга киритди.
Ижарага таклиф этилаётган давлат мулки объектлари рўйхати билан қуйидаги ҳаволалар орқали 3 та (ўзбек, рус, инглиз) тилда танишишингиз мумкин: http://privatization.davaktiv.uz, http://e-auksion.uz

По итогам аукционных торгов проведенных 16 февраля определены победители торгов по 18 объектам государственной собственности, подлежащих передаче в аренду
По 18 объектам государственной собственности общей площадью 29 418 кв.м. выставленных на аукционные торги Центром организации эффективного использования пустующих объектов при Агентстве по управлению государственными активами определены победители торгов. Согласно результатам торгов общая стоимость годовой арендной платы по данным объектам составит 964,6 млн. сум.
Теперь вы можете ознокомиться подобным перечнем объектов государственной собственности, предлагаемых в аренду по следующим ссылкам на 3 языках (узбекский, русский, английский): http://privatization.davaktiv.uz, http://e-auksion.uz