16 февралда ўтказилган аукционда 18 та давлат мулки объектининг ижараси бўйича ғолиблар аниқланди
Давлат активларини бошқариш агентлиги ҳузуридаги Бўш турган объектлардан самарали фойдаланишни ташкил этиш маркази томонидан аукцион савдоларига чиқарилган республика ҳудудидаги умумий майдони 29 418 кв.м. бўлган бўш турган давлат мулки объектлари бўйича 964,6 млн. сўм йиллик ижара тўлови эвазига аукцион савдо ғолиблари аниқланди.
Жумладан, Тошкент вилояти, Ғазалкент туманидаги объект йиллик ижара тўлови 16 млн. сўмдан 66,9 млн.сўмга етганида савдолар якунланди. Аукцион ғолиби 12 ой муддатга автотураргоҳ майдончаси фаолиятини ташкил этиш имкониятини қўлга киритди.
Ижарага таклиф этилаётган давлат мулки объектлари рўйхати билан қуйидаги ҳаволалар орқали 3 та (ўзбек, рус, инглиз) тилда танишишингиз мумкин: http://privatization.davaktiv.uz, http://e-auksion.uz

According to the results of the auction held on February 16, the winners of the auction were determined for 18 state property objects to be leased
The winners of the auction have been determined On 18 state property objects with a total area of 29 418 sq.m. put up for auction by the Center on the organization of effective use of empty facilities under the State Assets Management Agency. According to the results of the auction, the total cost of the annual rent for these objects will be 964,6 million soums.
Now you can get acquainted with the list of similar state-owned facilities offered for rent in 3 languages (uzbek, russian, english) by the following links:  http://privatization.davaktiv.uz, http://e-auksion.uz