"CHINOZ NEFTNI QAYTA ISHLASH ZAVODI" МЧЖни хусусийлаштириш бўйича профессионал консалтинг компаниясини жалб қилиш тўғрисида эълон
Ўзбекистон Республикаси Давлат активларини бошқариш агентлиги (кейинги ўринларда - Давактив агентлиги/Буюртмачи) тегишли хусусийлаштириш дастурларига мувофиқ, “CHINOZ NEFTNI QAYTA ISHLASH ZAVODI” МЧЖ устав капиталидаги 100,0% улуши (кейинги ўринларда - Актив)ни хусусийлаштириш бўйича профессионал консалтинг компанияси (кейинги ўринларда - Консультант) танлаб олиниши юзасидан танлов эълон қилади.
Барча қизиқиш билдирган талабгорлардан Таклиф тақдим этиш учун сўровномага (RfP) асосан тижорат таклифларини жорий йил 27 август куни соат 18:00 (Тошкент вақти билан)га қадар тақдим этишларини сўраймиз.
эл.почта: tender@davaktiv.uz;
тел.: + 998-71-259-20-91.
“CHINOZ NEFTNI QAYTA ISHLASH ZAVODI” МЧЖни хусусийлаштириш бўйича консультантни жалб қилиш юзасидан таклиф тақдим этиш учун сўровнома (RfP)
Ўзбекистон Республикаси Президентининг жорий йил 18 мартдаги ПҚ-168-сон қарорига мувофиқ, “CHINOZ NEFTNI QAYTA ISHLASH ZAVODI” МЧЖни устав капиталидаги 100% давлат улушини хусусийлаштириш (кейинги ўринларда - Битим) белгиланган.
Сотиш жараёнлари нефтни қайта ишлаш соҳаси ва индивидуал хусусиятларидан келиб чиқиб ҳамда Ўзбекистон Республикаси қонунчилиги талаблари доирасида, энг мақбул хорижий тажриба асосида ташкил этилиши лозим. Қонун ҳужжатларига ҳамда Молиявий ҳисоботнинг халқаро стандартлари (МҲХС)га асосан тайёрланган молиявий ҳисоботга мувофиқ, Буюртмачи тўғри қарор қабул қилиши учун Активни мустақил баҳолаш ишларини амалга оширади.
“CHINOZ NEFTNI QAYTA ISHLASH ZAVODI” МЧЖ – асосий вазифаси нефтни қайта ишлаб бензин, керосин, мазут, дизел ёқилғиси ва мойларга айлантиришни ташкил этишдан иборат. Ушбу саноат корхонаси йилига 117,0 минг тоннадан зиёд углеводород хомашёсини қайта ишлаш имконини берувчи замонавий технологик ускуналар билан жиҳозланган. Корхона “CHINOZ NEFTNI QAYTA ISHLASH ZAVODI” МЧЖ савдо белгиси остида фаолият юритади.
Корхонанинг Марказий офиси Тошкент вилояти, Чиноз тумани, Охунбобоев кўчаси, 125-уйда жойлашган. Корхона 2016 йил 11 август куни фаолиятини бошлаган. Устав фонди – 102,0 млрд. сўмни ташкил этади.
Нефт саноати соҳасида тегишли билим ва тажрибага эга бўлган маслаҳатчига устунлик берилади.
I. Нефтни қайта ишлаш бозорини таҳлил қилиш:
II. Актив таҳлили
шунингдек, мол-мулкни яратиш, кўпайтириш, битимлар асосида қўлга киритиш, мерос қилиб қолдириш, Актив фойдасига ёки учинчи шахс мулкига эгалик қилиш ҳуқуқини вужудга келтириш муддати, учинчи шахслар фойдасига Активнинг мол-мулкига бўлган мулкий ҳуқуқлар бўйича белгиланган чекловлар;

Объявление о привлечении профессиональной консалтинговой компании по приватизации ООО “Чиназский нефтеперерабатывающий завод”
Агентство по управлению государственными активами Республики Узбекистан (далее – «Агентство госактивов»/«Продавец»), согласно соответствующим программам приватизации, объявляет конкурс по отбору профессиональной консалтинговой компании (далее – «Консультант») по приватизации ООО “Чиназский нефтеперерабатывающий завод” путем продажи 100,0 % государственной доли (далее – «Актив»).
Всем заинтересованным заявителям предлагается подать свои предложения в соответствии с ниже приведенным Запросом на предоставление предложений (RfP), до 18:00  (Ташкентское время) 27 августа 2022 года.
Запрос на предоставление предложений для оказания услуг консультанта по приватизации ООО “Чиназский нефтеперерабатывающий завод”
В соответствии с постановлением Президента Республики Узбекистан от 18 марта 2022 года № ПП–168 предусмотрена приватизация государственной доли в уставном фонде ООО «Чиназский нефтеперерабатывающий завод» путем продажи 100,0 % государственной доли (далее – «Актив»).
Процесс продажи должен быть организован согласно лучшей мировой практике с учетом отраслевой и индивидуальной специфики рынка нефтегазовый сфере и требования законодательства Республики Узбекистан. Для принятия решения Продавца, проводится независимая оценка Актива в соответствии с национальным законодательством, на основании финансовой отчетности, подготовленной в соответствии с Международными стандартами финансовой отчетности (МСФО).
ООО “Чиназский нефтеперерабатывающий завод” – промышленное предприятие, основной функцией которого является переработка нефти в бензин, керосин, мазут, дизельное топливо, смазочные масла, Завод оснащен современным технологическим оборудованием, позволяющим обеспечивать переработку до 117 тыс. тонн углеводородном сырья в год. под торговой маркой ООО “Чиназский нефтеперерабатывающий завод”.
Центральный офис компании ООО “Чиназский нефтеперерабатывающий завод” расположен в Ташкентской области, Чиназском районе, улица Охунбабаева, дом 125. Запуск нефтеперерабатывающего завода состоялся 11 августа 2016 года. Уставный фонд составляет – 102,0 млрд сум.
Предпочтение отдаётся консультанту, обладающему соответствующими знаниями и опытом работы в области нефтегазовый сфере.
I. Анализ рынка нефтегазовой сферы:
анализ рынка нефтегазовой сферы и предпосылок развития отрасли в Узбекистане;
анализ опыта приватизации предприятий отрасли в других;
(в т.ч. соседних) странах, основные причины неудач в приватизации данного типа Актива, факторы, обеспечивающие успешность приватизации;
определении оснований и предоставление заключения, включая обоснование правоустанавливающих аспектов по результатом предпринимательской и иной хозяйственной деятельности связанной;
ситуации с соблюдением трудового и антимонопольного законодательства, положений об охране окружающей среды.