Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 2023 йил 30 ноябрдаги 635-сон қарорига мувофиқ, 2024 йил 10 сентябрь куни соат 10:00 дан бошлаб Давлат активларини бошқариш агентлиги ва Давлат активларини бошқариш агентлиги ҳудудий бошқармаларининг қуйидаги манзилдаги биноларида суд бошқарувчилари талабгорлари учун тест имтиҳонлари ўтказилади.
Тест имтиҳонида иштирок этувчилар рўйхати ва видеотасвир ҳаволаси қўшимча равишда Давлат активларини бошқариш агентлигининг веб-сайтида имтиҳон ўтказилишидан беш кун аввал эълон қилинади.
Қўшимча маълумот учун Давлат активларини бошқариш агентлигининг махсус телефон рақамлари: (71) 259-22-92, (71) 259-22-96.
Изоҳ: Талабгор яшаш жойидан қатъий назар тест имтиҳонини Давлат активларини бошқариш агентлигининг исталган ҳудудий бошқармаси биносида топшириши мумкин.

10 сентября  2024 года в 10:00 пройдут тестовые экзамены для судебных управляющих в зданиях, расположенных по нижеперечисленным адресам территориальных управлений Агентства по управлению государственными активами.
В соответствии с постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан от 30 ноября 2023 года №635, список участников тестового экзамена и ссылка на видеотрансляцию будут дополнительно опубликованы на веб-сайте Агентства по управлению государственными активами за пять дней до проведения экзамена.
Примечание: претенденты могут сдать тестовые экзамены в любом здании территориального управления Агентства по управлению государственными активами, независимо от места проживания.