“YO'LREFTRANS” АЖни устав капиталидаги 51 фоиз давлат улушининг хусусийлаштириш жараёни бошланганлиги тўғрисида эълон
Давлат активларини бошқариш агентлиги (кейинги ўринларда – “Давактив агентлиги”) тегишли хусусийлаштириш дастурларига мувофиқ, “YO'LREFTRANS” АЖ устав капиталидаги 51 фоиз давлат улушини (кейинги ўринларда – Актив) хусусийлаштириш жараёни бошланганлигини эълон қилади.
Winvestment Consult ва Kreston Tashkent консорциуми (кейинги ўринларда – "Маслаҳатчи") ушбу Битим бўйича Давактив агентлигининг хусусийлаштириш бўйича маслаҳатчиси ҳисобланади.
“YO’LREFTRANS” АЖ - юкларни ташиш бўйича маҳаллий ва халқаро шаҳарлараро логистика хизмати, изотермик автомобилларни ижарага бериш ишларини ташкил қилувчи компания ҳисобланади.
Устав фонди: 21,9 млрд.сўм;
Корхонанинг юридик манзили: Сирдарё вилояти, Гулистон тумани, Гулистон кўчаси, 351-уй.
Веб саҳифаси: www.yolreftrans.uz.
Давактив агентлиги “YO'LREFTRANS” АЖ устав капиталидаги 51 фоиз давлат улушини хусусийлаштириш жараёнларини Мажбуриятга эга бўлган таклифлар (BO) қабул қилиш босқичидан бошланишини эълон қилади.
1. Ушбу босқич барча талабгорлар учун очиқ.
2. Қизиқиш билдирган барча талабгорлар билан Ахборотларни ошкор этмаслик тўғрисидаги битим (NDA) имзоланади ва уларга Маслаҳатчи томонидан тайёрланган Активни сотиб олиш нархи бўйича мажбуриятга эга бўлган таклифларни тайёрлаш учун зарур бўлган ахборотни ўз ичига олган маълумотлар тўплами (Information Memorandum) ҳамда молиявий, солиқ, ҳуқуқий ва экологик бўйича таҳлилий ҳисоботлари билан танишиш имконияти берадиган виртуал маълумотлар хонаси (VDR)га кириш имконияти берилади.
3. Талабгорлардан қуйидаги маълумотлар билан бирга сотиб олиш бўйича Мажбуриятга эга бўлган таклифларни (BO) тақдим этишлари сўралади:
• Иштирокчи тўғрисида қисқача маълумот (шу жумладан, СТИР ва фаолият тури);
• Иштирокчи устав капиталида 5 фоиздан ортиқ улуши мавжуд акциядорлар/таъсисчилар (эгалик улуши кўрсатилган ҳолда) ва якуний бенефициарлар тўғрисида маълумотлар;
• Охирги 3 йилги фаолияти бўйича молиявий ҳисоботи (МҲХС афзалроқ);
• Активни сотиб олиш бўйича нарх таклифи.
Талабгорлар Мажбуриятга эга бўлган таклифларини (BO2023 йил 25 декабр соат 18:00 (Тошкент вақти билан)га қадар қуйидаги электрон почта манзилига юборишлари лозим: info@winvest.uz.
Эслатиб ўтамиз, ушбу босқич барча Иштирокчилар учун очиқ!
Ушбу эълон ёки унинг мазмунининг бирон-бир қисми мазкур эълон чоп этилишидан келиб чиқиб тахмин қилиниши мумкин бўлган Давактив агентлиги, Winvestment Consult ва Компанияни сотиш билан боғлиқ бирор-бир шаклдаги мажбурияти сифатида талқин қилинмаслиги керак. Давактив агентлиги ва Winvestment Consult ўз хоҳишига кўра ҳар қандай вақтда ва ҳар қандай ҳолатда, биргаликдаги ёки шахсий жавобгарликни ўз зиммаларига олмасдан:
(ii) турли хил манфаатдор шахслар учун турли хил тартиб-қоидалар бўйича иш тутиш ва/ёки Давактив агентлиги, Компания ва Winvestment Consult томонидан кўзда тутилган режа-жадвал ва тартиб доирасида исталган бошқа потенциал харидорни (харидорларни) олдиндан огоҳлантирмасдан чиқариб ташлаган ҳолда бир ёки бир нечта потенциал харидорлар билан музокаралар олиб бориш;

Announcement on the beginning of the privatization process of 51% state share in the authorized capital of "YO'LREFTRANS" JSC
In accordance with the relevant privatization programs, the State Assets Management Agency (hereinafter - "UzSAMA") announces the beginning of the privatization process of 51% state share in the authorized capital of "YO'LREFTRANS" JSC  (hereinafter - "Company").
The Consortium of Winvestment Consult and Kreston Tashkent (hereinafter - "Сonsultant") is the privatization consultant to UzSAMA on this Transaction.
"YO'LREFTRANS" JSC is a company that organizes local and international long-distance logistics services for cargo transportation, isothermal car rental.
Charter fund: 21.9 billion UZS;
The legal address of the enterprise: 351 Gulistan Street, Syrdarya region, Gulistan district
Website: www.yolreftrans.uz.
The State Assets Management Agency informs that the privatisation process of 51 percent of the state share in the authorized capital of "YO'LREFTRANS" JSC will be started from the stage of acceptance of Binding Offers (BO).
1. This stage is open to all applicants.
2. All interested applicants will sign a Non-disclosure agreement (NDA) and will be provided with an Information Memorandum containing the information necessary to prepare binding offers for the purchase price of the asset, access to a Virtual Data Room (VDR) containing detailed information on the Asset, including financial, tax, legal and environmental indicators prepared by the Consultant.
3. Applicants are invited to submit Binding Offers for the purchase, including the following information:
4. Price offer to purchase the asset.
The deadline for submission of Binding offers is no later than Decembar 25, 2023, 18:00 (Tashkent time)and must be sent to the following e-mail address: info@winvest.uz.
We remind you that this stage is open to all Participants!
This announcement, or any part of its content, should not be taken as a form of obligation on the part of UzSAMA, Winvestment Consult in relation to the Asset sale, as one might assume in connection with the publication of this announcement. UzSAMA and Winvestment Consult reserves the right, in its sole discretion, at any time and in any respect, without assuming joint or individual responsibility:
(ii) Follow different procedures with respect to different stakeholders and/or negotiate with one or more potential buyers within the schedule and procedure established jointly by the State Assets Agency and Winvestment Consult, to the exclusion of any other potential buyer(s) without prior notice;