“YO'LREFTRANS” АЖни устав капиталидаги 51 фоиз давлат улушининг хусусийлаштириш жараёни бошланганлиги тўғрисида эълон
Давлат активларини бошқариш агентлиги (кейинги ўринларда – “Давактив агентлиги”) тегишли хусусийлаштириш дастурларига мувофиқ, “YO'LREFTRANS” АЖ устав капиталидаги 51 фоиз давлат улушини (кейинги ўринларда – Актив) хусусийлаштириш жараёни бошланганлигини эълон қилади.
Winvestment Consult ва Kreston Tashkent консорциуми (кейинги ўринларда – "Маслаҳатчи") ушбу Битим бўйича Давактив агентлигининг хусусийлаштириш бўйича маслаҳатчиси ҳисобланади.
“YO’LREFTRANS” АЖ - юкларни ташиш бўйича маҳаллий ва халқаро шаҳарлараро логистика хизмати, изотермик автомобилларни ижарага бериш ишларини ташкил қилувчи компания ҳисобланади.
Устав фонди: 21,9 млрд.сўм;
Корхонанинг юридик манзили: Сирдарё вилояти, Гулистон тумани, Гулистон кўчаси, 351-уй.
Веб саҳифаси: www.yolreftrans.uz.
Давактив агентлиги “YO'LREFTRANS” АЖ устав капиталидаги 51 фоиз давлат улушини хусусийлаштириш жараёнларини Мажбуриятга эга бўлган таклифлар (BO) қабул қилиш босқичидан бошланишини эълон қилади.
1. Ушбу босқич барча талабгорлар учун очиқ.
2. Қизиқиш билдирган барча талабгорлар билан Ахборотларни ошкор этмаслик тўғрисидаги битим (NDA) имзоланади ва уларга Маслаҳатчи томонидан тайёрланган Активни сотиб олиш нархи бўйича мажбуриятга эга бўлган таклифларни тайёрлаш учун зарур бўлган ахборотни ўз ичига олган маълумотлар тўплами (Information Memorandum) ҳамда молиявий, солиқ, ҳуқуқий ва экологик бўйича таҳлилий ҳисоботлари билан танишиш имконияти берадиган виртуал маълумотлар хонаси (VDR)га кириш имконияти берилади.
3. Талабгорлардан қуйидаги маълумотлар билан бирга сотиб олиш бўйича Мажбуриятга эга бўлган таклифларни (BO) тақдим этишлари сўралади:
• Иштирокчи тўғрисида қисқача маълумот (шу жумладан, СТИР ва фаолият тури);
• Иштирокчи устав капиталида 5 фоиздан ортиқ улуши мавжуд акциядорлар/таъсисчилар (эгалик улуши кўрсатилган ҳолда) ва якуний бенефициарлар тўғрисида маълумотлар;
• Охирги 3 йилги фаолияти бўйича молиявий ҳисоботи (МҲХС афзалроқ);
• Активни сотиб олиш бўйича нарх таклифи.
Талабгорлар Мажбуриятга эга бўлган таклифларини (BO2023 йил 25 декабр соат 18:00 (Тошкент вақти билан)га қадар қуйидаги электрон почта манзилига юборишлари лозим: info@winvest.uz.
Эслатиб ўтамиз, ушбу босқич барча Иштирокчилар учун очиқ!
Ушбу эълон ёки унинг мазмунининг бирон-бир қисми мазкур эълон чоп этилишидан келиб чиқиб тахмин қилиниши мумкин бўлган Давактив агентлиги, Winvestment Consult ва Компанияни сотиш билан боғлиқ бирор-бир шаклдаги мажбурияти сифатида талқин қилинмаслиги керак. Давактив агентлиги ва Winvestment Consult ўз хоҳишига кўра ҳар қандай вақтда ва ҳар қандай ҳолатда, биргаликдаги ёки шахсий жавобгарликни ўз зиммаларига олмасдан:
(ii) турли хил манфаатдор шахслар учун турли хил тартиб-қоидалар бўйича иш тутиш ва/ёки Давактив агентлиги, Компания ва Winvestment Consult томонидан кўзда тутилган режа-жадвал ва тартиб доирасида исталган бошқа потенциал харидорни (харидорларни) олдиндан огоҳлантирмасдан чиқариб ташлаган ҳолда бир ёки бир нечта потенциал харидорлар билан музокаралар олиб бориш;

Объявление о начале процесса приватизации 51% государственной доли в уставном капитале АО «YO'LREFTRANS»
Согласно соответствующим программам приватизации, Агентство по управлению государственными активами (далее – «Агентство госактивов») объявляет о начале процесс приватизации 51% государственной доли в уставном капитале АО «YO'LREFTRANS» (далее – «Компания» или «Актив»).
Консультантом по приватизации Агентства госактивов по данной Сделке выступает Консорциум Winvestment Consult и Kreston Tashkent (далее – «Консультант»).
АО «YO'LREFTRANS» компания, организующая локальные и международные междугородние логистические услуги по перевозке грузов, аренде изотермических автомобилей.
Уставный фонд составляет – 21,9 млрд. сум;
Юридический адрес предприятия: Сырдарьинская область, Сырдарьинский район, улица Гулистан, дом 351
Веб-сайт: www.yolreftrans.uz.
Агентство госактивов сообщает, что процесс приватизации 51% государственной доли в уставном капитале АО «YO'LREFTRANS» начинается с этапа принятия Обязывающих предложений (BO).
1. Данный этап открыт для всех претендентов.
2. Со всеми претендентами выразившими заинтересованность будет подписано Соглашение о неразглашении данных (NDA), им будет предоставлен Информационный меморандум (Information Memorandum), содержащий информацию, необходимую для подготовки обязывающих предложений по покупной цене актива, а также доступ в виртуальную комнату данных (VDR), содержащую детальную информацию об Активе, включая финансовые, налоговые, юридические и экологические показатели, подготовленные Консультантом.
3. Претендентам предлагается подать Обязывающие предложения (BO) по приобретению, включающую следующую информацию:
• Краткая информация об Участнике (включая ИНН, вид деятельности).
• Информация об акционерах/участниках, владеющих более 5% доли в уставном капитале Участника (с указанием доли собственности), а также конечных бенефициарах.
• Финансовая отчетность (желательно за последние 3 года).
• Ценовое предложение на покупку актива.
Срок подачи Обязывающих предложений (BO) – не позднее 25 декабря 2023 года, 18:00 (по Ташкентскому времени), и должна быть направлена на следующие почтовые адреса: info@winvest.uz.
Напоминаем, что данный этап открыт для всех Участников!
Настоящее объявление, или какая-либо часть его содержания не должны рассматриваться как форма обязательства со стороны Агентства госактивов, Компании Winvestment Consult в отношении Реализации Актива, что можно было бы предположить в связи с публикацией настоящего объявления. Агентство госактивов и Winvestment Consult оставляет за собой право по своему усмотрению в любое время и в любом отношении, не принимая совместной или индивидуальной ответственности:
(ii) следовать различным процедурам в отношении различных заинтересованных лиц, и/или вести переговоры с одним или несколькими потенциальными покупателями в рамках предусмотренного совместно Агентство госактивов и Winvestment Consult графика и порядка с исключением любого другого потенциального покупателя (покупателей) без предварительного уведомления;