“Invest Group Centre” МЧЖ устав капиталидаги давлат улушининг очиқ савдо жараёни бошланганлиги тўғрисида эълон
Тегишли хусусийлаштириш дастурларига мувофиқ, Давактив агентлиги “Invest Group Centre” МЧЖ устав капиталидаги 100 фоиз давлат улушини (кейинги ўринларда – Актив) профессионал консультант жалб қилган ҳолда очиқ савдо жараёнлари бошланганлигини эълон қилади.
“Portfolio Investments” компанияси (кейинги ўринларда – Консультант) ушбу хусусийлаштириш жараёнини илғор халқаро тажриба асосида амалга ошириш учун Давактив агентлигининг хусусийлаштириш бўйича консультанти сифатида танлаб олинди.
“Invest Group Centre” МЧЖ - 2008 йилда ташкил этилган бўлиб, турли хил спорт турларини шуғулланиш учун мўлжалланган спорт иншоотларини бошқариш фаолияти билан шуғулланади.
• Устав фонди: 4,11 млрд сўм;
• Жамият Тошкент шаҳри, Мирзо-Улуғбек тумани, Оққўрғон кўчаси 16-уй манзилида жойлашган.
• Спорт-соғломлаштириш мажмуаси, очиқ ва ёпиқ турдаги сузиш ҳавзалари, спорт машғулотлари ўтказиш учун спорт заллари, футбол майдонлари, сунъий қопламали мини футбол майдони ҳамда тенис кортини бошқариш билан шуғулланади.
Савдо жараёни икки босқичда амалга оширилади, жумладан сотиб олиш бўйича қизиқиш билдириш (Express of interest) ҳамда Мажбуриятга эга бўлган таклиф (BO) тақдим этиш босқичлари.
Активни сотиб олишга ва унинг кейинги фаолиятига қўйиладиган шартлар:
1. Актив ва унинг балансидаги спорт-соғломлаштириш мажмуасининг фаолият турини камида 10 (ўн) йил муддат сақлаб қолиш;
2. Актив балансидаги спорт-соғломлаштириш мажмуаси ҳудудида спорт-соғломлаштириш фаолиятига тўғри келмайдиган бино-иншоотларнинг қурилишига йўл қўймаслик (таъмирлаш ишларидан ташқари), объект ҳудудида ҳар қандай таъмирлаш-тиклаш ишларини қатъиян шаҳарсозлик кенгашининг рухсати билан амалга ошириш.
Сотув жараёнининг Сотиб олиш бўйича қизиқиш билдириш (Express of Interest) босқичини амалга ошириш тўғрисида:
Иштирокчилардан қуйидаги маълумотлар билан Актив бўйича сотиб олиш юзасидан қизиқиш билдириш тўғрисидаги аризаларини (Express of interest) тақдим этишлари сўралади:
1. Талабгор жисмоний шахс бўлганда: паспорт/ID карта нусҳаси, Активни сотиб олиш учун молиявий имконияти тўғрисидаги маълумотлар;
2. Талабгор юридик шахс бўлганда:
• корхона/фирма тўғрисида маълумотлар, шу жумладан таъсис ҳужжатлари (устав)ва фаолият гувоҳномаси нусҳаси, СТИР маълумоти;
• таъсисчиси/иштирокчиси, акциядори бир нафардан кўп бўлган ҳолларда 5 фоиздан ортиқ улуши мавжуд таъсисчи/иштирокчи/акциядорининг улушини кўрсатган ҳолда уларнинг ҳар бири ҳамда якуний бенефициари тўғрисида маълумот;
• охирги 3 йиллик молиявий ҳисоботи нусҳаси (ташкил топганига 3 йилдан кам бўлган ҳолларда, ташкил топган даврдан бошлаб фаолияти давридаги молиявий ҳисоботи нусҳаси).
Талабгорлар қизиқиш билдириши тўғрисидаги аризаларини хоҳишларига кўра ўзбек, рус ёки инглиз тилларида тайёрлаб 2024 йил 1 ноябрь соат 18:00га (Тошкент вақти билан) қадар munir.yakubov@piamg.uz электрон почта манзилига юборишлари лозим.
• давлат иштирокидаги корхона бўлмаслиги (устав фондидаги (устав капиталидаги) давлат улуши миқдори 50 фоиздан ортиқ бўлган хўжалик жамияти ёхуд устав фондидаги (устав капиталидаги) давлат улуши миқдори хўжалик жамиятининг бошқа ҳар бир акциядори (иштирокчиси) улушига нисбатан кўп бўлган хўжалик жамияти, шунингдек давлат унитар корхонаси);
• хусусийлаштириш жараёнида иштирок этишини таъқиқлаши мумкин бўлган маъмурий, ҳакамлик ёки бошқа суд жараёнларининг йўқлиги;
• Мунир Якубов, “Portfolio Investments” компанияси директори: munir.yakubov@piamg.uz, tel. +998(90) 901-65-59.
• Шохрух Охунов, Давактив агентлиги департамент бошлиғи: tender@davaktiv.uz, тел. +998(71) 259-20-23.
Ўз навбатида, Мажбуриятга эга бўлган таклиф (BO) босқичига ўтган талабгорлар билан мажбуриятга эга бўлган таклифларни тақдим этишларидан аввал таклиф этиладиган қатъий нарх таклифининг камида 1 фоизини кафолатли тўлов (закалат) сифатида амалга оширилиши белгиланади.
Сотиш жараёнининг барча босқичларининг натижалари бўйича Давактив агентлигининг расмий саҳифаларида ахборот бериб борилади ва Консультант томонидан жараёнда иштирок этган талабгорларнинг ҳар бирига тегишли жараён хати (Process Letter) орқали индивидуал равишда хабардор қилинади.
Ушбу эълон ёки унинг мазмунининг бирон-бир қисми мазкур эълон чоп этилишидан келиб чиқиб тахмин қилиниши мумкин бўлган Давактив агентлиги ва “Portfolio investment”нинг Активни сотиш билан боғлиқ бирор-бир шаклдаги мажбурияти сифатида талқин қилинмаслиги керак. Давактив агентлиги ва “Portfolio investment” ўз хоҳишига кўра ҳар қандай вақтда ва ҳар қандай муносабатда, биргаликдаги ёки шахсий жавобгарликни ўз зиммаларига олмасдан:
(ii) турли хил манфаатдор томонлар учун турли хил тартиб-қоидалар бўйича иш тутиш ва/ёки Давактив агентлиги ва “Portfolio investment” томонидан кўзда тутилган режа-жадвал ва тартиб доирасида исталган бошқа потенциал харидорни (харидорларни) олдиндан огоҳлантирмасдан чиқариб ташлаган ҳолда бир ёки бир нечта потенциал харидорлар билан музокаралар олиб бориш;

Announcement on the beginning of the public sale process of the state share in the authorized capital of Invest Group Centre LLC
The State Assets Management Agency (hereinafter - "UzSAMA"/"Client"), in accordance with the relevant privatisation programmes, announces the start of an open sales process for 100% state share in the authorised capital of Invest Group Centre LLC (hereinafter - "Asset") through the attracting professional consulting company.
Portfolio Investments (hereinafter - the “Consultant”) was selected by UzSAMA as a privatization consultant to implement the privatization process based on international best practices.
Invest Group Centre LLC - the main activity of the Company is management of sports facilities intended for various sports, founded in 2008.
• Authorized capital: 4.11 billion soums;
• The Company is located at 16 Akkurgan Street, Mirzo-Ulugbek district, Tashkent city.
• Manages sports and recreation complex, outdoor and indoor swimming pool, sports training halls, soccer fields, a mini-football field with artificial turf and a tennis court.
Information about the sales process:
The Asset sale process is based on the method of public invitation to negotiate, which is open to all interested parties (hereinafter - Participants).
The sales process will be carried out in two stages, including the Express of interest (Express of interest) and collection of Binding offers (BO) stages.
Conditions for the acquisition of the Asset and its further activity:
1. Maintain the type of activity of sports and recreation complex which are on the balance sheet of the Asset for at least 10 (ten) years.
2. Do not allow the construction of buildings and structures on the territory of the sports and recreation complex which are on the balance sheet of the Asset, which do not correspond to the sports and recreational activities (except for repair work), and to carry out any repair and renovation work on the territory of the facility strictly with the permission of the urban planning council.
About the implementation of the Express of Interest stage of the sales process:
1. Information on the applicant,  for an individual: a copy of passport/ID-card, as well as data confirming the financial feasibility of acquiring the asset;
2. Information on the applicant, for a legal entity:
• information on the enterprise/company, including a copy of the founding documents (charter) and registration certificate, as well as TIN data;
• Information on shareholders/participants, as well as the ultimate beneficiary, indicating the share of the founder/participant/shareholder with a share of more than 5% in cases where the founder/participant/shareholder is more than one;
• Financial statements for the last 3 years (if the company has been established for less than 3 years, financial statements for the period of its operation).
The Expression of Interest can be prepared in Uzbek, Russian or English languages until 18:00 (Tashkent time) November 1, 2024 and sent to the following e-mail address: munir.yakubov@piamg.uz.
• Munir Yakubov, director of “Portfolio Investments”: munir.yakubov@piamg.uztel.: +998(90) 901-65-59.
• Shokhruh Ohunov, Head of department of the UzSAMA: tender@davaktiv.uztel.: +998(71) 259-20-23.
In turn, before submitting binding bids, bidders who have passed the Binding Bid (BO) stage are obliged to pay at least 1% of the proposed binding bid price as a guarantee payment (deposit).
The results of each stage of the sales process shall be officially published on UzSAMA`s website and the Consultant shall send official individual notification to each participating candidate via Process letters.
This announcement, or any part of its content, should not be taken as a form of obligation on the part of the State Assets Management Agency, “Portfolio Investments” in relation to the Assets sale, as one might assume in connection with the publication of this announcement. The State Assets Management Agency and “Portfolio Investments” reserves the right, in its sole discretion, at any time and in any respect, without assuming joint or individual responsibility: