“Ўзоғирсаноатлойиҳа” АЖ устав капиталидаги давлат акциялар пакетини очиқ савдолар орқали сотиш жараёни бошланди
Тегишли хусусийлаштириш дастурларига мувофиқ, Давлат активларини бошқариш агентлиги (кейинги ўринларда – Давактив агентлиги) “Ўзоғирсаноатлойиҳа” АЖ устав капиталидаги 81,7 фоиз давлат акциялар пакетини (кейинги ўринларда – Актив/Жамият) хусусийлаштиришнинг музокараларга оммавий равишда таклиф қилиш усули асосида очиқ савдо жараёнлари бошланганлигини эълон қилади.
Аввал хабар берилганидек, мазкур хусусийлаштириш жараёнлари “Abrau Capital“ компанияси (кейинги ўринларда – Консультант) томонидан Хусусийлаштириш бўйича маслаҳатчи сифатида олиб борилмоқда.
“Ўзоғирсаноатлойиҳа” АЖ:
• бинолар ва иншоотларнинг техник-иқтисодий ҳисоб-китобларини ишлаб чиқиш;
• ушбу объектларни реконструкция қилиш лойиҳасини ишлаб чиқиш учун маълумотларни тайёрлаш;
• тузилмаларни мустаҳкамлаш учун ҳисоб-китоблар, тавсиялар ва чизмаларни тақдим этиш билан шуғулланади.
Расмий веб-саҳифаси: https://proekt.uz/
Сотув жараёнининг жорий босқичини амалга ошириш тўғрисида:
Талабгорлар қизиқиш билдириши тўғрисидаги аризаларини хоҳишларига кўра ўзбек, рус ёки инглиз тилларида тайёрлаб 2024 йил 6 сентябр соат 18:00га (Тошкент вақти билан) қадар almo@abraucapital.com электрон почта манзилига юборишлари лозим.
• Активни сотиб олиши учун молиявий ресурсларининг етарлилиги;
• Олимжон Алимов, “Abrau Capital” компанияси директори: almo@abraucapital.com, тел. +998(97) 783-75-27;
• Талат Самандаров, Давактив агентлиги Бошқарма бошлиғи: tender@davaktiv.uz, тел. +998(71) 259-20-67.
Давлат активи харидори Жамиятнинг асосий фаолият турини 5 (беш) йилдан кам бўлмаган муддатда сақлаб қолиш мажбуриятини ўз зиммасига олади.
Мажбуриятга эга бўлган таклиф (BO) таклифларни қабул қилиш босқичига ўтган талабгорлар билан Ахборотни ошкор этмаслик тўғрисидаги битим (NDA) имзоланади ҳамда Консультант томонидан тайёрланган Актив фаолияти тўғрисида маълумот ва таҳлилий маълумотлар (Due-diligence) билан танишиш учун виртуал маълумотлар хонасига (VDR) кириш, Активга ташриф буюрган ҳолда унинг бошқарув органига саволлар бериш имконияти яратилади.
Давактив агентлиги мазкур очиқ хусусийлаштириш жараёнларининг ҳар бир босқичи тўғрисида жамоатчиликни қўшимча тарзда хабардор қилиб борилишини таъминлайди.

Объявление о начале процесса продажи через открытые торги государственного пакета акций в уставном капитале АО “Узогирсаноатлойиха”
Согласно соответствующим программам приватизации, Агентство по управлению государственными активами (далее – Агентство госактивов) объявляет о начале открытого процесса продаж 81,7% государственного пакета акций в уставном капитале АО “Узогирсаноатлойиха”  (далее – Актив/Предприятие) посредством способа приватизации публичного приглашения к переговорам.
Как сообщалось ранее, компания “Abrau Capital“ (далее «Консультант») выступает консультантом Агентства по проведению данного приватизационного процесса.
АО “Узогирсаноатлойиха” занимается:
• разработкой технико-экономических расчетов зданий и сооружений
• подготовкой данных для разработки проекта реконструкции указанных объектов
• предоставлением расчётов, рекомендаций и чертежей по усилению конструкций.
Официальный веб-сайт: https://proekt.uz/
О реализации текущего этапа процесса продаж:
Заявка о выражении заинтересованности может быть подготовлена на узбекском, русском или английском языках до 18:00 (по ташкентскому времени) 6 сентября 2024 года и отправлена на адрес электронной почты almo@abraucapital.com.
• Олимжон Алимов, директор компании “Abrau Capital”: almo@abraucapital.com,тел. +998(97) 783-75-27;
• Талат Самандаров, начальник управления Агентства госактивов: tender@davaktiv.uz,тел. +998(71) 259-20-67.
Условия будущей эксплуатации государственного актива:
Покупатель государственного актива обязуется поддерживать основную деятельность Общества в течение срока не менее 5 (пяти) лет.
О следующих этапах процесса продаж:
Агентство госактивов предоставляет общественности дополнительную информацию о каждом этапе данного открытого приватизационного процесса