“Автоойна” МЧЖ устав капиталидаги давлат улушини сотиш жараёни бошлангани тўғрисида эълон
Тегишли хусусийлаштириш дастурларига мувофиқ, Давлат активларини бошқариш агентлиги (кейинги ўринларда – Давактив агентлиги) “Автоойна” МЧЖ устав капиталидаги 100 фоиз давлат улушини (кейинги ўринларда – Актив/Корхона) хусусийлаштиришнинг музокараларга оммавий равишда таклиф қилиш усули асосида савдо жараёнлари бошланганлигини эълон қилади.
“Автоойна” МЧЖ - 1998 йилда ташкил этилган бўлиб, аосий фаолияти ҳар қандай марка моделдаги автомобиллар учун автоойна ишлаб чиқаришдан иборат. Корхона томонидан 150 дан ортиқ турдаги маҳсулотлар ишлаб чиқарилиб, ишлаб чиқариш ҳажми йилига 420 мингдан ортиқ маҳсулотларни ташкил этади. Бунда дунёга машхур компаниялар– Bystronic Glass (Швецария), Cugher Glass, Ctriulzi, Mario Argiro, Kera Glass (Италия), Glassrobots, Pilkington (Финландия) ва Vetrotool (Испания) компанияларининг замонавий технологияларидан фойдаланилади.
• Устав фонди: 35,1 млрд сўм;
• Расмий веб-сайти: https://avtooyna.uz
Савдо жараёни икки босқичда амалга оширилади, жумладан сотиб олиш бўйича қизиқиш билдириш (Express of interest) ҳамда Мажбуриятга эга бўлан таклиф (BO) тақдим этиш босқичлари, якуний босқичда талабгорлар томонидан таклиф этиладиган қатъий нарх таклифининг камида 1 фоизини кафолатли тўлов сифатида амалга оширилиши белгиланади.
1. Корхонанинг асосий фаолият турини 10 йилдан кам бўлмаган муддат давомида сақлаб қолиш, маҳсулотларнинг лицензиати бўлган “General Motors” компанияси (АҚШ) томонидан тасдиқланган етказиб берувчи билан техник қўллаб-қувватлаш бўйича лицензия келишувларига ва “General Motors” технологиялари билан боғлиқ технологик жиҳозлардан фойдаланиш юзасидаги "Бош Альянс" келишувида ўрнатилган талаблар ва тегишли чекловларга қатъий риоя қилиш.
Талабгорлар қизиқиш билдириши тўғрисидаги аризаларини хоҳишларига кўра ўзбек, рус ёки инглиз тилларида тайёрлаб 2024 йил 27 август соат 18:00га (Тошкент вақти билан) қадар munir.yakubov@piamg.uz электрон почта манзилига юборишлари лозим.

Announcement of the start of the process of selling the state share in the authorized capital of Avtooyna LLC
In accordance with the relevant privatization programs, the State Assets Management Agency (hereinafter - the UzSAMA) announces the start of the sales process of 100% state share in the authorized capital of "Avtooyna" LLC (hereinafter - the Asset/Enterprise) by privatization method of public invitation to negotiations.
"Avtooyna" LLC was established in 1998, the main activity is production of automobile glass for vehicles of any brand and model. The enterprise produces more than 150 types of products, and the production volume is more than 420 thousand pieces per year. The Enterprise uses modern technologies of world famous companies such as Bystronic Glass (Switzerland), Cugher Glass, Ctriulzi, Mario Argiro, Kera Glass (Italy), Glassrobots, Pilkington (Finland) and Vetrotool (Spain).
1. Maintaining the core operations of the Enterprise for a period of at least 10 years. Strict compliance with technical support license agreements with a supplier approved by General Motors (USA) - the product licensee, as well as with the requirements and related restrictions set forth in the "General Alliance" agreement for the use of technological equipment related to General Motors technologies;
The Expression of Interest can be prepared in Uzbek, Russian or English languages until 18:00 (Tashkent time) on August 27, 2024 and sent to the e-mail address munir.yakubov@piamg.uz