“Айдар-Арнасой кўллар тизими” МЧЖни давлат улушини ишончли бошқарувга бериш учун танлов муддати узайтирилди
Ўзбекистон Республикаси Сув хўжалиги вазирлигининг жорий йил 4 августдаги “Айдар-Арнасой кўллар тизими” МЧЖ устав капиталидаги давлат улушини ишончли бошқарувга бериш юзасидан танлов эълонига мувофиқ қуйидагилар маълум қилинади.
“Айдар-Арнасой кўллар тизими” МЧЖни белгиланган тартибда инвестиция киритиш шарти билан маҳаллий инвесторга ишончли бошқарувга бериш бўйича танловга топширилган хужжатлардаги камчиликларни бартараф этишга қўшимча имкониятлар яратиш ҳамда танловнинг шаффофлигини ва рақобатбардошлигини янада ошириш мақсадида, Сув хўжалиги вазирлиги Танлов комиссияси танлов муддатини жорий йилнинг 15 сентябридан 2022 йил 23 октябр соат 18:00 га (Тошкент вақти билан) қадар узайтирилганлигини маълум қилади.

The tender period for the transfer of "Aidar-Arnasay lakes system" LLC state share to the trust management is extended
In accordance with the announcement of Ministry of Water Resources of the Republic of Uzbekistan dated August 4 this year on transfer of the state share in the authorized capital of "Aidar-Arnasay lakes system" LLC to the trust management, the following is announced.
In order to create additional opportunities to remove shortcomings in the submitted application documents for the tender on transfer of "Aidar-Arnasoy Lakes System" LLC state share to the domestic investor for trust management, as well as to further increase transparency and competitiveness of the tender, the Selection Committee of the Ministry of Water Resources extends the tender period from September 15 this year to 18:00 (Tashkent time) on October 23, 2022.