“Айдар-Арнасой кўллар тизими” МЧЖни давлат улушини ишончли бошқарувга бериш учун танлов муддати узайтирилди
Ўзбекистон Республикаси Сув хўжалиги вазирлигининг жорий йил 4 августдаги “Айдар-Арнасой кўллар тизими” МЧЖ устав капиталидаги давлат улушини ишончли бошқарувга бериш юзасидан танлов эълонига мувофиқ қуйидагилар маълум қилинади.
“Айдар-Арнасой кўллар тизими” МЧЖни белгиланган тартибда инвестиция киритиш шарти билан маҳаллий инвесторга ишончли бошқарувга бериш бўйича танловга топширилган хужжатлардаги камчиликларни бартараф этишга қўшимча имкониятлар яратиш ҳамда танловнинг шаффофлигини ва рақобатбардошлигини янада ошириш мақсадида, Сув хўжалиги вазирлиги Танлов комиссияси танлов муддатини жорий йилнинг 15 сентябридан 2022 йил 23 октябр соат 18:00 га (Тошкент вақти билан) қадар узайтирилганлигини маълум қилади.

Продлевается срок проведения конкурса на передачу государственной доли ООО «Айдар-Арнасойская система озер» в доверительное управление
В соответствии с объявлением Министерства водного хозяйства Республики Узбекистан от 4 августа текущего года о передаче государственной доли в уставном капитале ООО «Айдар-Арнасойская система озер» в доверительное управление сообщается следующее.
В целях создания дополнительных возможностей для устранения недостатков в документах, представленных на конкурс по передаче государственной доли ООО «Айдар-Арнасойская система озер» отечественному инвестору в доверительное управление, также дальнейшего повышения прозрачности и конкурентности конкурса, Отборочная комиссия Министерства водного хозяйства продлевает срок проведения конкурса с 15 сентября текущего года до 18:00 (по ташкентскому времени) 23 октября 2022 года.