“Rothschild & Co” компанияси кузатув кенгаши аъзоси баронесса Ариэл Малард де Ротшилд билан учрашув бўлиб ўтди
Жорий йилнинг 15 январь куни Давактив агентлигида “Rothschild & Co” компанияси кузатув кенгаши аъзоси Баронесса Ариэл Малард де Ротшилд бошчилигидаги делегация вакиллари билан учрашув бўлиб ўтди.
Учрашув бошида, Давактив агентлиги директори “Rothschild & Co” компанияси молиявий маслаҳатчи сифатида иштирок этган “Coca-Cola Ichimligi Uzbekistan”нинг хусусийлаштирилиши бугунги кунга қадар Ўзбекистондаги хусусийлаштиришнинг биринчи муваффақиятли мисолларидан бири ҳисобланишини таъкидлаб, хорижий ҳамкорларга кўрсатган профессионал хизматлари учун миннатдорчилик билдирди.
Шунингдек, учрашувда “Rothschild & Co” компанияси вакилларига сўнги йилларда Ўзбекистонда хусусийлаштириш ва давлат мулкини бошқариш соҳасида эришилган натижалар, мазкур соҳа юзасидан норматив-ҳуқуқий базанинг такомиллаштирилганлиги, келгусидаги истиқболли режалар, жумладан, янги ишлаб чиқилаётган хусусийлаштириш дастури тўғрисида маълумотлар бериб ўтилди.
Ўз навбатида, Баронесса Ариэл Малард де Ротшилд Давактив агентлиги раҳбариятини дастлабки “Халқчил IPO” дастури муваффақиятли якунланганлиги билан табриклаб, “Rothschild & Co” компанияси Янги Ўзбекистоннинг тараққиёти ва ривожи учун ўз ҳиссасини қўшишга доимо тайёрлигини билдирди.
Шундан сўнг, хориж вакиллари давлат активларини хусусийлаштириш соҳасида халқаро стандартларга мувофиқ ўзларининг турли мамлакатларда амалга оширган ижобий тажрибалари билан ўртоқлашдилар.
Учрашув якуни бўйича томонлар жорий йилда ҳам мамлакатимизда яна бир йирик давлат активини муваффақиятли хусусийлаштириш жараёнини биргаликда амалга оширишда ҳамкорлик қилишга ва яқиндан тажриба алмашишга келишиб олдилар.

Состоялась встреча с баронессой Ариэль Малард де Ротшильд, членом наблюдательного совета компании «Rothschild & Co»
15 января текущего года в Агентстве госактивов состоялась встреча с представителями делегации во главе с Баронессой Ариэль Малард де Ротшильд, членом наблюдательного совета компании «Rothschild & Co».
В начале встречи директор Агентства госактивов отметил, что приватизация «Coca-Cola Ichimligi Uzbekistan», в которой компания «Rothschild & Co» выступала в качестве финансового консультанта, по сей день является одним из первых успешных примеров приватизации в Узбекистане, и выразил благодарность за профессиональные услуги, оказанные зарубежными партнерами.
Кроме того, в ходе встречи представителям компании «Rothschild & Co» была предоставлена информация о достигнутых результатах в сфере приватизации и управления государственным имуществом за последние годы в Узбекистане, о совершенствовании нормативно-правовой базы в данной области, а также о перспективных планах на будущее, включая разрабатываемую новую программу приватизации.
Со своей стороны Баронесса Ариэль Малард де Ротшильд поздравила руководство Агентства госактивов с успешным завершением программы «Народное IPO» и выразила всестороннюю готовность компании «Rothschild & Co» внести свой вклад в развитие и прогресс Нового Узбекистана.
Затем зарубежные представители поделились своим положительным опытом в области приватизации государственных активов, соответствующим международным стандартам, осуществленным в различных странах.
По итогам встречи стороны договорились о сотрудничестве в совместном реализации успешного процесса приватизации еще одного крупного государственного актива в нашей стране в текущем году, а также о тесном обмене опытом.