“Rothschild & Co” компанияси кузатув кенгаши аъзоси баронесса Ариэл Малард де Ротшилд билан учрашув бўлиб ўтди
Жорий йилнинг 15 январь куни Давактив агентлигида “Rothschild & Co” компанияси кузатув кенгаши аъзоси Баронесса Ариэл Малард де Ротшилд бошчилигидаги делегация вакиллари билан учрашув бўлиб ўтди.
Учрашув бошида, Давактив агентлиги директори “Rothschild & Co” компанияси молиявий маслаҳатчи сифатида иштирок этган “Coca-Cola Ichimligi Uzbekistan”нинг хусусийлаштирилиши бугунги кунга қадар Ўзбекистондаги хусусийлаштиришнинг биринчи муваффақиятли мисолларидан бири ҳисобланишини таъкидлаб, хорижий ҳамкорларга кўрсатган профессионал хизматлари учун миннатдорчилик билдирди.
Шунингдек, учрашувда “Rothschild & Co” компанияси вакилларига сўнги йилларда Ўзбекистонда хусусийлаштириш ва давлат мулкини бошқариш соҳасида эришилган натижалар, мазкур соҳа юзасидан норматив-ҳуқуқий базанинг такомиллаштирилганлиги, келгусидаги истиқболли режалар, жумладан, янги ишлаб чиқилаётган хусусийлаштириш дастури тўғрисида маълумотлар бериб ўтилди.
Ўз навбатида, Баронесса Ариэл Малард де Ротшилд Давактив агентлиги раҳбариятини дастлабки “Халқчил IPO” дастури муваффақиятли якунланганлиги билан табриклаб, “Rothschild & Co” компанияси Янги Ўзбекистоннинг тараққиёти ва ривожи учун ўз ҳиссасини қўшишга доимо тайёрлигини билдирди.
Шундан сўнг, хориж вакиллари давлат активларини хусусийлаштириш соҳасида халқаро стандартларга мувофиқ ўзларининг турли мамлакатларда амалга оширган ижобий тажрибалари билан ўртоқлашдилар.
Учрашув якуни бўйича томонлар жорий йилда ҳам мамлакатимизда яна бир йирик давлат активини муваффақиятли хусусийлаштириш жараёнини биргаликда амалга оширишда ҳамкорлик қилишга ва яқиндан тажриба алмашишга келишиб олдилар.

A meeting was held with baroness Arielle Malard de Rothschild, member of the Supervisory Board of "Rothschild & Co"
On January 15, 2025, the State Assets Management Agency convened a meeting with representatives of a delegation led by Baroness Arielle Malard de Rothschild, a member of the Supervisory Board of “Rothschild & Co”.
The Director of the State Assets Management Agency commenced the meeting by highlighting the successful privatization of “Coca-Cola Ichimligi Uzbekistan”, a process in which “Rothschild & Co” served as a financial consultant. This transaction remains a landmark example of effective privatization in Uzbekistan. The Director expressed sincere gratitude for the professional services rendered by the foreign partners during this initiative.
During the discussions, the representatives of “Rothschild & Co.” were apprised of the achievements in privatization and state property management realized in recent years in Uzbekistan. They were also briefed on enhancements made to the legal framework governing this sector and informed about the promising plans for the future, including the development of a new privatization program.
Baroness Arielle Malard de Rothschild extended her congratulations to the State Assets Management Agency on the successful completion of the “People's IPO” program. She reaffirmed the readiness of “Rothschild & Co.” to contribute to the continued development and progress of New Uzbekistan.
The foreign delegation further shared their positive experiences in conducting privatization processes aligned with international standards across various countries.
At the conclusion of the meeting, both parties agreed to collaborate on the successful privatization of another major state asset in Uzbekistan within the year. They also committed to maintaining a close exchange of expertise to ensure the effectiveness of these endeavors.