Геологик қидирув ишларини ўтказиш юзасидан инжиниринг компанияси жалб қилиниши бўйича тендер эълон қилинди
Тегишли хусусийлаштириш дастурига мувофиқ, “Деҳқонобод калий заводи” АЖнинг (кейинги ўринларда – Жамият) устав капиталидаги 100 фоиз давлат улушини хусусийлаштириш белгиланган.
Шунингдек, хусусйлаштириш жараёнларини муваффақиятли ташкиллаштириш ҳамда Жамиятнинг инвестицион жозибадорлигини янада ошириш мақсадида, Жамиятнинг Тюбегатан калийли туз конларини халқаро тан олинган JORC-2012 стандартларига мувофиқ минерал ресурслар (захиралар)ни баҳолаш белгиланган.
Шунга кўра, Жамиятнинг Тюбегатан калийли туз конларини JORC-2012 стандартларига мувофиқ баҳолашдан ўтказишда услубий таъминлаш бўйича “DMT group” (Германия) халқаро инжиниринг компанияси жалб қилинган.
Давактив агентлиги “DMT group” халқаро инжиниринг компанияси билан ҳамкорликда ишлаб чиқилган техник топшириққа мувофиқ, минерал ресурслар ва захираларни баҳолаш ҳамда ишланмаларнинг JORC-2012 кодекси талабларига мувофиқ техник-иқтисодий асосларини ишлаб чиқиш бўйича геологик қидирув ишларини ўтказиш учун инжиниринг компаниясини жалб қилиш юзасидан "UzEx tender" электрон савдо тизимида тендер эълон қилинди.
Ушбу ҳавола орқали мазкур тендерда иштирок этиш тартиби, иштирокчиларга қўйилган талаблар ва аризаларни қабул қилиш муддатлари бўйича батафсил танишишингиз мумкин.

A tender to attract an engineering company for conducting geological exploration has been announced
According to the relevant privatization program, the privatization of a 100 percent state share in the authorized capital of "Dehkanabad Potash Plant" JSC (hereinafter – Company) has been established.
Also, in order to successfully organize the privatization processes and further increase the investment attractiveness of the company, it was decided to assess mineral resources (reserves) Tubegatan potash salt bases of the Company in accordance with internationally recognized standards JORC-2012.
Accordingly, the international engineering company "DMT group" (Germany) was involved in the methodological support of the evaluation of the Tyubegatan deposits of the Company's potash salt bases in accordance with the JORC-2012 standards.
In accordance with the terms of reference developed by UzSAMA together with the international engineering company "DMT group", a tender was announced in the trading system for the electronic tender and tender "UzEx tender" to attract an engineering company to perform exploration work on the assessment of mineral resources and reserves, as well as the development of technical and economic foundations of developments in accordance with the requirements the JORC-2012 Code.
Through following link you can learn more about the procedure for participation in this tender, the requirements for interested parties and the deadline for accepting applications.