Геологик қидирув ишларини ўтказиш юзасидан инжиниринг компанияси жалб қилиниши бўйича тендер эълон қилинди
Тегишли хусусийлаштириш дастурига мувофиқ, “Деҳқонобод калий заводи” АЖнинг (кейинги ўринларда – Жамият) устав капиталидаги 100 фоиз давлат улушини хусусийлаштириш белгиланган.
Шунингдек, хусусйлаштириш жараёнларини муваффақиятли ташкиллаштириш ҳамда Жамиятнинг инвестицион жозибадорлигини янада ошириш мақсадида, Жамиятнинг Тюбегатан калийли туз конларини халқаро тан олинган JORC-2012 стандартларига мувофиқ минерал ресурслар (захиралар)ни баҳолаш белгиланган.
Шунга кўра, Жамиятнинг Тюбегатан калийли туз конларини JORC-2012 стандартларига мувофиқ баҳолашдан ўтказишда услубий таъминлаш бўйича “DMT group” (Германия) халқаро инжиниринг компанияси жалб қилинган.
Давактив агентлиги “DMT group” халқаро инжиниринг компанияси билан ҳамкорликда ишлаб чиқилган техник топшириққа мувофиқ, минерал ресурслар ва захираларни баҳолаш ҳамда ишланмаларнинг JORC-2012 кодекси талабларига мувофиқ техник-иқтисодий асосларини ишлаб чиқиш бўйича геологик қидирув ишларини ўтказиш учун инжиниринг компаниясини жалб қилиш юзасидан "UzEx tender" электрон савдо тизимида тендер эълон қилинди.
Ушбу ҳавола орқали мазкур тендерда иштирок этиш тартиби, иштирокчиларга қўйилган талаблар ва аризаларни қабул қилиш муддатлари бўйича батафсил танишишингиз мумкин.

Объявлен тендер на привлечение инжиниринговой компании для проведения геологоразведочных работ
Согласно соответствующей программы приватизации, установлена ​​приватизация 100 процентной государственной доли в уставном капитале АО «Дехканабадский калийный заврод» (далее – «Общество»).
Также, в целях успешной организации приватизационных процессов и дальнейшего повышения инвестиционной привлекательности общества, принято решение провести оценку минеральных ресурсов (запасов) Тюбегатанских калийных соляных баз Общества в соответствии с международно-признанными стандартами JORC-2012.
Соответственно, к методическому сопровождению оценки Тюбегатанских месторождений калийных соляных баз Общества в соответствии со стандартами JORC-2012 была привлечена международная инжиниринговая компания «DMT group» (Германия).
В соответствии с техническим заданием, разработанным Агентством госактивов совместно с международной инжиниринговой компанией «DMT group», объявлен тендер в торговой системе по электронному конкурсу и тендеру «UzEx tender» на привлечение инжиниринговой компании для выполнения геологоразведочных работ по оценке минеральных ресурсов и запасов, а также разработки технико-экономических основ разработок в соответствии с требованиями кодекса JORC-2012.
По этой ссылке вы можете подробнее узнать о порядке участия в данном тендере, требованиях к заинтересованным лицам и сроках приема заявок.