Дон корхоналаридаги давлат улуши бўйича савдо жараёнлари юзасидан ахборот
Давлат активларини бошқариш агентлигининг 2022 йил 22 декабрдаги эълонига мувофиқ, талабгорлардан “E-auksion” электрон савдо платформаси орқали электрон кўринишда тижорат таклифлари қабул қилинган.
Шунга кўра, жорий йилнинг 29 декабрь куни соат 16:00да Давактив агентлигида дон корхоналаридаги давлат улуши бўйича савдо жараёнларининг иккинчи босқичига ўтказилган талабгорларнинг электрон кўринишдаги таклифлари очилади.
Ушбу жараёнга Давлат тендер комиссияси аъзолари, талабгорлар ва оммавий ахборот воситалари вакиллари таклиф этилади, шунингдек шахсан қатнаша олмайдиган талабгорлар учун видеоконференц алоқа воситаси орқали иштирок этиш имконияти яратилади (https://us06web.zoom.us/j/87433935666).
Ишчи орган ўз ҳисоботини тайёрлаб, Давлат тендер комиссиясига кўриб чиқиш учун тақдим этади ва иккинчи босқич якунлари бўйича маълумотлар Давактив агентлиги томонидан белгиланган тартибда эълон қилинади.

Information about sale processes of the state shares in grain enterprises
In accordance with the announcement of the State Assets Management Agency dated December 22, 2022, through the electronic trading platform "E-auksion" have received commercial proposals from applicants in electronic form.
According to this, on December 29 this year at 16:00 in the State Assets Management Agency will be opened the electronic proposals of applicants, who have passed to the second stage of sale processes of state shares in grain enterprises.
Members of the State Tender Commission, applicants and mass media representatives are invited to participate in this process, also, for applicants who will not be able to participate personally, the possibility of participation via videoconference is created (https://us06web.zoom.us/j/87433935666).
The working body will prepare a report on this process and submit it to the State Tender Commission for consideration. According to the results of the second stage of the sale processes, the State Assets Management Agency will publish the relevant information in the prescribed manner.