Дон корхоналаридаги давлат улуши бўйича савдо жараёнлари юзасидан ахборот
Давлат активларини бошқариш агентлигининг 2022 йил 22 декабрдаги эълонига мувофиқ, талабгорлардан “E-auksion” электрон савдо платформаси орқали электрон кўринишда тижорат таклифлари қабул қилинган.
Шунга кўра, жорий йилнинг 29 декабрь куни соат 16:00да Давактив агентлигида дон корхоналаридаги давлат улуши бўйича савдо жараёнларининг иккинчи босқичига ўтказилган талабгорларнинг электрон кўринишдаги таклифлари очилади.
Ушбу жараёнга Давлат тендер комиссияси аъзолари, талабгорлар ва оммавий ахборот воситалари вакиллари таклиф этилади, шунингдек шахсан қатнаша олмайдиган талабгорлар учун видеоконференц алоқа воситаси орқали иштирок этиш имконияти яратилади (https://us06web.zoom.us/j/87433935666).
Ишчи орган ўз ҳисоботини тайёрлаб, Давлат тендер комиссиясига кўриб чиқиш учун тақдим этади ва иккинчи босқич якунлари бўйича маълумотлар Давактив агентлиги томонидан белгиланган тартибда эълон қилинади.

Информация о процессе торгов государственных долей в зерновых предприятиях
В соответствии с объявлением Агентства по управлению государственными активами от 22 декабря 2022 года, поступили коммерческие предложения претендентов через электронную торговую платформу «E-auksion» в электронной форме.
Согласно с этим, 29 декабря текущего года в 16:00 в Агентстве госактивов будут вскрыты электронные предложения претендентов, перешедших на второй этап торгов государственных долей в зерновых предприятиях.
К данному процессу приглашаются члены Государственной тендерной комиссии, претенденты и представители СМИ, а также для заявителей, которые не смогут участвовать в процессах лично, создается возможность участия посредством видеоконференцсвязи (https://us06web.zoom.us/j/87433935666).
Рабочий орган приготовит свой отчет по данному процессу и предоставит его на рассмотрение Государственной тендерной комиссии. По итогам второго этапа процесса торгов Агентство госактивов опубликует соответствующую информацию в установленном порядке.