“Ўзтемирйўлконтейнер” АЖ устав капиталидаги 35 фоиз давлат улушини хусусийлаштириш жараёнлари тўғрисида ахборот
Темир йўл транспорти соҳасининг бизнес жараёнларини рақамлаштириш, бошқарувнинг замонавий усулларини жорий этиш ва республиканинг транзит салоҳиятидан самарали фойдаланиш, юк ташишда таннарх ва харажатларни камайтириш мақсадида "Ўзбекистон темир йўллари" АЖ ва унинг тизим корхоналари ислоҳ қилинмоқда. Ушбу жараёнда “Ўзтемирйўлконтейнер” АЖ "Темирйўлкарго" АЖ сифатида қайта ташкил этилмоқда.
Шунга кўра, Давактив агентлиги томонидан “Ўзтемирйўлконтейнер” АЖ устав капиталидаги 35 фоиз давлат улушини хусусийлаштириш жараёнлари тўхтатилганлиги маълум қилинади.
Маълумот учун: ушбу сотиш жараёни бўйича аввалги чоп этилган эълонларда Давактив агентлиги ва унинг маслаҳатчиси сотиш жараёнининг муддатига ўзгартириш киритиш ҳамда тўхтатиш ҳуқуқини ўзида сақлаб қолиши қайд этилганлиги эслатиб ўтилади.

Information about the privatization processes of the 35 percent state share in "Uztemiryulkonteyner" JSC
In order to digitalize the business processes of the railway transport industry, implement modern management methods and effective usage of the transit potential, reduce costs and expenses in cargo transportation, "Uzbekistan Temir Yullari" JSC and its subsidiary enterprises are being reformed. As part of this process, "Uztemiryulkonteyner" JSC will be reorganized as "Temiryulkargo" JSC.
Accordingly, it is reported that the State Assets Management Agency has stopped the process of privatization of 35 percent state share in the authorized capital of "Uztemiryulkonteyner" JSC.
For reference, previous published announcements regarding this sales process have noted that the State Assets Management Agency and its advisor reserve the right to change the length of the sales process and to terminate it.