Тегишли хусусийлаштириш дастурига мувофиқ, Давлат активларини бошқариш агентлиги томонидан UzAuto TRAILER” МЧЖнинг устав капиталидаги 100 фоиз давлат улушини хусусийлаштириш бўйича профессионал консалтинг компаниясини жалб қилиш бўйича тегишли Танлов эълонига мувофиқ қуйидагилар маълум қилинади.
Мазкур танлов жараёнида, 4 та профессионал ташкилотлар, жумладан консорциум шаклидаги таклифлар қабул қилиниб, уларнинг молиявий таклифи, соҳадаги тажрибаси, малакаси ва белгиланган вазифаларни амалга ошириш бўйича ёндашувлари асосида сараланди.
Ўз навбатида, ушбу жараёнга хорижий профессионал консультантлар билан бир қаторда кўплаб маҳаллий консалтинг компаниялари иштирок этгани мазкур соҳада рақобат муҳити янада ошаётганлигини ҳамда маҳаллий бозорда салоҳиятли консалтинг компаниялар сони ортиб бораётганлигини кўрсатади.
Саралаш натижасида, “Mosaic Financial” компанияcи хусусийлаштириш бўйича консультант сифатида танлов ғолиби деб топилди.
“Mosaic Financial” компанияси маҳаллий капитал бозорида инвестиция воситачиси ва инвестицион активларнинг ишончли бошқарувчиси, шунингдек инвестиция маслаҳатчиси сифатида фаолият юритади. Шу билан бирга, Инвестиция институтлари миллий уюшмаси аъзоси хисобланади.
Давлат активларини бошқариш агентлиги жалб этилган профессионал консалтинг компанияси билан бирга ушбу активнинг рақобат тамойилларига асосланган шаффоф ва муваффақиятли сотилиши учун барча чораларни кўради.

Информация о привлечении профессиональной консалтинговой компании
Согласно соответствующей программе приватизации, а также объявлением Агентства по управлению государственными активами по привлечению профессиональной консалтинговой компании по приватизации 100 процентной государственной доли в уставном капитале ООО «UzAuto TRAILER», сообщается следующее.
В ходе процесса отбора были получены предложения от 4 профессиональных организаций, в том числе в форме консорциума, и рассмотрены их финансовые предложения, опыт работы в сфере, квалификация и подходы к выполнению соответствующих задач.
Соответственно, в результате отбора компания «Mosaic Financial» была признана победителем конкурса в качестве консультанта по приватизации.
Компания «Mosaic Financial» ведёт деятельность в качестве инвестиционного посредника, доверительного управляющего инвестиционными активами а также инвестиционного советника на местном рынке капитала. Вместе с тем, считается членом Национальной ассоциации инвестиционных институтов.
Агентство по управлению государственными активами совместно с привлеченной профессиональной консалтинговой компанией примет все необходимые меры для прозрачной и успешной продажи актива на основе принципов конкуренции.