Тегишли хусусийлаштириш дастурига мувофиқ, Давлат активларини бошқариш агентлиги томонидан UzAuto TRAILER” МЧЖнинг устав капиталидаги 100 фоиз давлат улушини хусусийлаштириш бўйича профессионал консалтинг компаниясини жалб қилиш бўйича тегишли Танлов эълонига мувофиқ қуйидагилар маълум қилинади.
Мазкур танлов жараёнида, 4 та профессионал ташкилотлар, жумладан консорциум шаклидаги таклифлар қабул қилиниб, уларнинг молиявий таклифи, соҳадаги тажрибаси, малакаси ва белгиланган вазифаларни амалга ошириш бўйича ёндашувлари асосида сараланди.
Ўз навбатида, ушбу жараёнга хорижий профессионал консультантлар билан бир қаторда кўплаб маҳаллий консалтинг компаниялари иштирок этгани мазкур соҳада рақобат муҳити янада ошаётганлигини ҳамда маҳаллий бозорда салоҳиятли консалтинг компаниялар сони ортиб бораётганлигини кўрсатади.
Саралаш натижасида, “Mosaic Financial” компанияcи хусусийлаштириш бўйича консультант сифатида танлов ғолиби деб топилди.
“Mosaic Financial” компанияси маҳаллий капитал бозорида инвестиция воситачиси ва инвестицион активларнинг ишончли бошқарувчиси, шунингдек инвестиция маслаҳатчиси сифатида фаолият юритади. Шу билан бирга, Инвестиция институтлари миллий уюшмаси аъзоси хисобланади.
Давлат активларини бошқариш агентлиги жалб этилган профессионал консалтинг компанияси билан бирга ушбу активнинг рақобат тамойилларига асосланган шаффоф ва муваффақиятли сотилиши учун барча чораларни кўради.

Information on hiring professional consulting company
In accordance with the relevant privatization program and the announcement of the State Assets Management Agency on the attraction of a privatization Consultant for the sale of 100 percent shares in the authorized capital of UzAuto TRAILER” LLC, the following is declared.
During the selection processes, 4 proposals were received from professional organizations, including the form of a consortium, and considered their financial proposals, experience in this area, qualifications and approaches to the performance of relevant tasks.
In turn, the participation of local consulting companies in this process along with the foreign professional consultants also indicates that the competitive environment in this area is growing, as well as the number of consulting companies with high potential in the local market is increasing.
Accordingly, "Mosaic Financial" was recognized as the winner of the competition as a consultant on privatization.
Mosaic Financial Company acts as an investment intermediary, trustee of investment assets and investment advisor in the local capital market. It is also considered a member of the National association of investment institutions.
The State Assets Management Agency together with the professional consulting company will take all necessary measures for transparent and successful sale of the asset based on the principles of competition.