Давлат кўчмас мулк объекти бўйича савдо жараёнлари юзасидан ахборот
Оммавий савдоларга чиқарилган Тошкент шаҳар, Мирзо Улуғбек тумани, Шўртепа кўчаси, 2-уй манзилида жойлашган меҳмонхона бино ва иншоотлари бўйича савдо жараёнининг биринчи босқичи якунланиб, Давлат тендер комиссиясининг тегишли қарори билан мазкур давлат активлари бўйича савдо жараёнларининг иккинчи босқичига ўтган талабгорлар рўйхати тасдиқланди.
Савдо жараёнининг иккинчи босқичига ўтган талабгорлардан 2022 йил 27 май соат 18-00га (тошкент вақти билан) қадар тижорат таклифлари, яъни сотиб олиш нархи, тўлов муддати ва тўлов қобилияти бўйича таклифлар “E-auksion” электрон савдо платформаси орқали қабул қилинади.
Ушбу давлат активлари бўйича савдо жараёнларининг биринчи босқичида иштирок этган барча талабгорларга Ишчи орган томонидан алоҳида расмий хабарномалар юборилади.

Информация о процесcе продажи государственного объекта недвижимости
Завершен первый этап процесcа продажи зданий и сооружений гостиницы, расположенной по адресу: г. Ташкент, Мирзо-Улугбекский район, ул. Шуртепа, 2, а также соответствующим решением Государственной тендерной комиссии утвержден список участников второго этапа процесcа продажи по данным государственным активам.
Коммерческие предложения от участников прошедших на второй этап торгов, т.е. ценовое предложение, сроки оплаты и платежеспособность принимаются до 18:00 (по ташкентскому времени) 27 мая 2022 года, через электронную торговую платформу «E-auksion».
Рабочим органом будут отправлены официальные уведомления всем заявителям, участвовавшим в первом этапе процесса торгов по данным государственным активам.