2 август санасида ўтказилган онлайн савдолар натижаси
563 та лот онлайн аукцион савдоларига чиқарилди. Шунингдек, бошланғич нархи 37,4 млрд сўм бўлган 488 та лот 59,5 млрд сўмга реализация қилинди.
• сони 62 та
• сотилган нархи 1,9 млрд сўм
• Тошкент шаҳри Яккасарой туманида жойлашган бошланғич йиллик ижара ставкаси 83,4 млн сўм бўлган Давлат мулки объектларидан самарали фойдаланиш маркази Тошкент шаҳар ҳудудий бошқармаси балансидаги бино қисми 232 млн сўмга ижарага берилди.
• сони 310 та
• бошланғич нархи 31,7 млрд сўм
• сотилган нархи 50,1 млрд сўм
• ер майдони 26,8 га
• Бухоро вилояти Бухоро туманидан бошланғич нархи 660,1 млн сўм бўлган кўп қаватли турар-жой бинолари қуриш учун 41 сотих ер участкаси 990,2 млн сўмга сотилди.
• Фарғона вилояти Фарғона шаҳридан бошланғич нархи 260,7 млн сўм бўлган ошхона, кафелар ва савдо уйлари қуриш учун 12 сотих ер участкаси 703,9 млн сўмга сотилди.
• Тошкент шаҳри Янги ҳаёт туманидан бошланғич нархи 3,9 млрд сўм бўлган қурилиш монтаж ташкилотлари, жамоат транспорти ташкилотлари ва бошқаларнинг ишлаб чиқариш базалари қуриш учун 35 сотих ер участкаси 14,4 млрд сўмга сотилди.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 2 августа
На аукционы и открытые торги было выставлено 563 лота. Также было реализовано 488 объекта со стартовой ценой 37,4 млрд сумов за 59,5 млрд сумов.
• Часть здания, принадлежащая территориальному управлению города Ташкента Центра по эффективному использованию государственных объектов, расположенная в Яккасарайском районе города Ташкента, со стартовой арендной ставкой 83,4 млн сумов сдана в аренду за 232 млн сумов.
• количество 310
• стартовая цена 31,7 млрд сум
• цена продажи 50,1 млрд сум
• площадь земельного участка 26,8 га
• Земельный участок, расположенный в Бухарском районе Бухарской области, площадью 41 сотка, со стартовой ценой 660,1 млн ​​сумов продан за 990,2 млн сумов для строительства многоэтажных жилых домов.
• Земельный участок, расположенный в городе Фергана Ферганской области, площадью 12 соток, со стартовой ценой 260,7 млн ​​сумов продан за 703,9 млн сумов для строительства столовой, кафе и торговых домов.
• Земельный участок, расположенный в Янги хаётском районе города Ташкента, площадью 35 соток, со стартовой ценой 3,9 млрд ​​сумов продан за 14,4 млрд сумов для строительства производственных баз строительно-монтажных организаций, организаций общественного транспорта.