26 сентябрь санасида ўтказилган онлайн савдолар натижалари
398 та лот онлайн аукцион ва очиқ электрон танловга чиқарилди. Шунингдек, бошланғич нархи 10,1 млрд сўм бўлган 137 та лот 10,8 млрд сўмга реализация қилинди.
• сони 11 та
• бошланғич нархи 7,6 млрд сўм
• Жиззах вилояти Бахмал туманида жойлашган бошланғич нархи 2,6 млрд сўм бўлган “Ўзбекистон Республикаси Ташқи иқтисодий фаолият миллий банки” АЖ балансидаги мева-сабзавотларни қайта ишлаш бино-иншоотлари 2,7 млрд сўмга сотилди.
• Қашқадарё вилояти Шаҳрисабз шаҳрида жойлашган бошланғич нархи 1,4 млрд сўм бўлган АТ “Халқ банк” Қашқадарё вилоят филиали балансидаги савдо ва хизмат кўрсатиш биноси 1,6 млрд сўмга сотилди.
• бошланғич нархи 547,9 млн сўм
• сотилган нархи 550,8 млн сўм
• Навоий вилояти Кармана туманида жойлашган бошланғич йиллик ижара ставкаси 8,8 млн сўм бўлган Ахборот технологиялари техникуми балансидаги бинонинг бўш хонаси 9,7 млн сўмга ижарага берилди.
• сони 15 та
• бошланғич нархи 894,8 млн сўм
• сотилган нархи 968,9 млн сўм
• ер майдони 2,6 га
• Тошкент вилояти Оҳангарон туманидан бошланғич нархи 773,3 млн сўм бўлган кўп функцияли жамоат мажмуалари қуриш учун 2,1 гектар ер участкаси 812 млн сўмга сотилди.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 26 сентября
На аукционы и открытые торги было выставлено 398 лота. Также было реализовано 137 объекта со стартовой ценой 10,1 млрд сумов за 10,8 млрд сумов.
• стартовая цена 7,6 млрд сум
• Пустующие здания и сооружения для переработки фруктов и овощей, расположенные в Бахмалском районе Джизакской области, принадлежащие АО “Узбекистон Республикаси Ташки иктисодий фаолият миллий банки”, со стартовой ценой 2,6 млрд сумов проданы за 2,7 млрд сумов.
• Торгово-служебное здание, расположенные в городе Шахрисабз Кашкадарьинской области, принадлежащие Кашкадарьинскому филиалу АК “Халк банк”, со стартовой ценой 1,4 млрд сумов продано за 1,6 млрд сумов.
• стартовая цена 547,9 млн сум
• цена продажи 550,8 млн сум
• Пустующая комната, принадлежащая Техникуму информационных технологий, с первоначальной годовой арендной ставкой 8,8 млн ​​сумов в Карманинском районе Навоийской области, сдана в аренду за 9,7 млн сумов.
• стартовая цена 894,8 млн сум
• цена продажи 968,9 млн сум
• Земельный участок, расположенный в Ахангаранском районе Ташкентской области, площадью 2,1 гектаров, со стартовой ценой 773,3 млн ​​сумов продан за 812 млн сумов для создания многофункциональных общественных комплексов.