5 август санасида ўтказилган онлайн савдолар натижаси
475 та лот онлайн аукцион савдоларига чиқарилди. Шунингдек, бошланғич нархи 60,2 млрд сўм бўлган 1 121 та лот 89,7 млрд сўмга реализация қилинди.
• сони 20 та
• бошланғич нархи 3,8 млрд сўм
• сотилган нархи 11,8 млрд сўм
• Тошкент вилояти Оҳангарон туманида жойлашган бошланғич нархи 1,6 млрд сўм бўлган Давлат активларини бошқариш агентлиги Тошкент вилоят ҳудудий бошқармаси балансидаги нотурар жой — собиқ дам олиш оромгоҳи 6,6 млрд сўмга сотилди.
• сони 8 та
• бошланғич нархи 7,1 млрд сўм
• сотилган нархи 8,3 млрд сўм
• Бухоро туманида жойлашган бошланғич нархи 3,8 млрд сўм бўлган “Асакабанк" АТБ балансидаги иссиқхона мулкий мажмуаси 3,9 млрд сўмга сотилди.
• сони 74 та
• сотилган нархи 4,4 млрд сўм
• Тошкент шаҳри Чилонзор туманида жойлашган бошланғич йиллик ижара ставкаси 76,1 млн сўм бўлган Абу Али Ибн Сино номидаги жамоат саломатлиги техникуми балансидаги бино қисми 236,1 млн сўмга ижарага берилди.
• сони 175 та
• бошланғич нархи 9,4 млрд сўм
• сотилган нархи 17,9 млрд сўм
• ер майдони 38,2 га
• Шаҳрисабз туманидан бошланғич нархи 537,4 млн сўм бўлган туристик зоналар ер участкаси оромгоҳ, мотель, туризм комплекслари қуриш учун 42 сотих ер участкаси 1,4 млрд сўмга сотилди.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 5 августа
На аукционы и открытые торги было выставлено 475 лота. Также было реализовано 1 121 объекта со стартовой ценой 60,2 млрд сумов за 89,7 млрд сумов.
• Нежилое помещение - бывшая зона отдыха, принадлежащая территориальному управлению Ташкентской области Агентства по управлению государственными активами, расположенное в Ахангаранском районе Ташкентской области, со стартовой ценой 1,6 млрд сумов продано за 6,6 млрд сумов.
• Имущественный комплекс теплицы, принадлежащий АКБ "Асакабанк", расположенный в Бухарском районе, со стартовой ценой 3,8 млрд сумов продан за 3,9 млрд сумов.
• Часть здания, принадлежащая Техникуму общественного здравоохранения имени Абу Али ибн Сины, расположенная в Чиланзарском районе города Ташкента, со стартовой арендной ставкой 76,1 млн сумов сдана в аренду за 236,1 млн сумов.
• площадь земельного участка 38,2 га
• Туристические зоны, расположенные в Шахрисабзском районе, площадью 42 сотки, со стартовой ценой 537,4 млн ​​сумов продан за 1,4 млрд сумов для строительства санаториев, мотелей, туристических комплексов.