Маҳаллий ва хорижий инвесторлар билан учрашув ўтказилди
Жорий йил 10 ноябрь куни Давактив агентлиги биносида йирик халқаро инвестициявий фондлар вакиллари билан учрашув бўлиб ўтди. Улар орасида “Bluestone Investment Bank” (АҚШ), “Prosperity Capital Management” (Россия) ва AFC Frontier Capital” (Хитой) компанияси вакиллари ҳам бор эди.
Унда Давактив агентлиги ва “UzAssets” инвестиция компанияси ходимлари томонидан хорижий инвесторларга хусусийлаштиришнинг кенг кўламли дастури, хозирда сотувда турган давлат корхоналари, шунингдек уларнинг савдо жараёни тўғрисида батафсил маълумот берилди.
Жумладан, учрашув давомида “Кварц” АЖ фаолияти ва жозибадорлиги юзасидан махсус тайёрланган видеоролик намойиш этилди ва мазкур жамият бошқарув раиси томонидан инвесторларни қизиқтирган саволларга жавоб берилди.
Ўз набватида, инвесторлар келгусида корхоналарга инвестиция киритиш имкониятларини ўрганиб чиқиш истагини билдирдилар.

Проведена встреча с местными и иностранными инвесторами
10 ноября текущего года в здании Агентства по управлению госактивами прошла встреча с представителями крупных международных инвестиционных фондов. Среди них были также представители компании "Bluestone Investment Bank" (США), "Prosperity Capital Management" (Россия) и AFC Frontier Capital” (Китай).
Сотрудники Агентства госактивов и инвестиционной компании «UzAssets» предоставили иностранным инвесторам подробную информацию о масштабной программе приватизации, выставленных на продажу государственных предприятиях, а также об их торговом процессе.
В частности, в ходе встречи был продемонстрирован специально подготовленный видеоролик о деятельности и привлекательности АО «Кварц», а председатель правления общества ответил на интересующие вопросы инвесторов.
В свою очередь, инвесторы выразили желание изучить возможности инвестирования в предприятия в будущем.