Маҳаллий ва хорижий инвесторлар билан учрашув ўтказилди
Жорий йил 10 ноябрь куни Давактив агентлиги биносида йирик халқаро инвестициявий фондлар вакиллари билан учрашув бўлиб ўтди. Улар орасида “Bluestone Investment Bank” (АҚШ), “Prosperity Capital Management” (Россия) ва AFC Frontier Capital” (Хитой) компанияси вакиллари ҳам бор эди.
Унда Давактив агентлиги ва “UzAssets” инвестиция компанияси ходимлари томонидан хорижий инвесторларга хусусийлаштиришнинг кенг кўламли дастури, хозирда сотувда турган давлат корхоналари, шунингдек уларнинг савдо жараёни тўғрисида батафсил маълумот берилди.
Жумладан, учрашув давомида “Кварц” АЖ фаолияти ва жозибадорлиги юзасидан махсус тайёрланган видеоролик намойиш этилди ва мазкур жамият бошқарув раиси томонидан инвесторларни қизиқтирган саволларга жавоб берилди.
Ўз набватида, инвесторлар келгусида корхоналарга инвестиция киритиш имкониятларини ўрганиб чиқиш истагини билдирдилар.

Meeting with local and foreign investors
On November 10th of this year, a meeting with representatives of large international investment funds was held in the building of UzSAMA. Among them were also representatives of "Bluestone Investment Bank" (USA), "Prosperity Capital Management" (Russia) and AFC Frontier Capital” (China).
Representatives of UzSAMA and the investment company "UzAssets" provided detailed information about the large-scale privatization program, state-owned enterprises offered for sale, as well as their sale process to foreign investors.
Particularly, during the meeting, specially prepared video about the activities and attractiveness of JSC "Quartz" was presented, and the chairman of the board of the company answered to questions of investors.
Investors expressed a desire to explore the possibilities of investing in enterprises in the future.