"O'ZAGROLIZING" АЖ Бошқарув раиси лавозимига танлов эълон қилади
“O'ZAGROLIZING” АЖ Тошкент шаҳар Яккасарой тумани, Бобур кўчаси, 42А уй манзили бўйича жойлашган. Жамиятнинг асосий фаолияти лизинг асосида барча турдаги қишлоқ хўжалиги техникалари, енгил автомобиллар, автотранспорт воситалари, мототехникалар, технологик ускуналар, чорвачилик техникалари, шунингдек асбоб-ускуналар етказиб бериш ҳисобланади.
Лавозимга малакали мутахассислар, ташкилот раҳбарлари, шунингдек молиявий лизинг ва корпоратив бошқарув соҳаларида тажрибага эга ҳамда хорижий менежерлар номзод бўлиши мумкин.
Вакансиянинг таснифи:
• ваколатли органларда "O'ZAGROLIZING" АЖ манфаатларини ҳимоя қилиши;
• Жамият иқтисодий фаолиятининг таҳлилини ташкил этиш;
• Жамиятнинг бизнес-режасида тасдиқланган фойда олишни таъминлаш;
• Маркетинг ва инвестиция сиёсатини ишлаб чиқиш ва амалга ошириш бўйича ишларни бошқариш;
• бизнес - режа бажарилишини назорат қилиш, Жамиятнинг комплекс иқтисодий фаолиятини ташкил этиш;
• амалдаги қонунчилик, қонуности ва жамиятнинг ички меъёрий ҳужжатларига риоя этиш.
Номзод бўла олмайдиган шахслар:
• олий маълумотга эга бўлмаган;
• агар 5 йилдан кам бўлган муддатда бошқарув лавозимларида ишлаган бўлса;
• якка ижроия органининг функцияларини бажарган, коллегиал ижро этувчи орган таркибига кирган ёки ушбу шахсларнинг айби билан лицензиялаш талаблари ва шартларини бузганлиги учун ушбу фаолиятни амалга ошириш учун лицензиялар тугатилишида юридик шахс таъсисчиларидан бўлган ҳамда лицензиялар бекор қилингандан сўнг уч йилдан кам вақт ўтган бўлса;
• иқтисодий жиноятлар ёки бошқарув тартибига қарши жиноятлар учун тугатилмаган судланганлиги мавжуд бўлса;
• суд ҳукмига кўра белгиланган даврда ташкилотларда лавозимларда ишлаш ёки фаолият юритиши бўйича тақиқ бўлса;
• якка ижроия органининг функцияларини бажарган ёки юридик шахснинг коллегиал ижро этувчи органи таркибига кирган, бундай шахс банкрот деб топилган ва тан олинган пайтдан бошлаб икки йил ўтмаган бўлса;
• кузатув кенгаши аъзолари бири билан қариндошлик ришталари бўлса.
Номзодларга қўйилган талаблар:
• ўзбек ва рус тилларда эркин мулоқот қила олиши, инглиз тилида мулоқот қила олиши тавсиявий (хизмат сафарига бориш эҳтимоллари бўйича), қонунчиликни билиш ҳамда корпоратив бошқарувнинг усуллари ва тамойилларини билиш;
• номзодлар жамиятга тақдим этиладиган маълумотларнинг тўғрилиги, долзарблиги ва аниқлиги учун жавобгардир.
Номзодларнинг аризалари муҳрланган конвертларда қуйидаги маълумотлар билан илова қилиниши керак:
• номозоднининг 3х4 фотосурати илова қилинган сўровномаси;
• паспорт нусхаси;
• дипломлари нусхаси шу билан бирга қўшимча илмий даражалари, маълумотлари, унвонлари ҳамда халқаро сертификатлар (CFA, CPA, ACCA, ACA, CIM ва бошқалар) нусхаси;
• меҳнат дафтарчаси ёки меҳнат фаолиятини тасдиқловчи бошқа турдаги ҳужжат нусхаси;
• танловда қатнашиш учун номзоднинг аризаси;
• тақдим этилаётган маълумотларни ҳақиқийлигини билдирувчи кафолат хати ҳамда танловда номзод ғолиб чиққанда у билан шартнома тузилишига розилик хати.
Ҳужжатларни топшириш муддати:
Хужжатлар 2021 йил 5 феврал соат 18:00 гача қабул қилинади.
Манзил: 100011, Ташкент шаҳар Яккасарой тумани, Бобур кўчаси, 42А уй.
Телефон: (71) 207-30-47, уяли (90) 014-04-41;
Электрон почта: b_valiev@mail.ru, info@agroleasing.uz
Маълумот учун: Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 26.04.2019 йилдаги 356-сонли қарорига биноан "O‘ZAGROLIZING" АЖ Бошқарув раиси лавозимига номзодлар Ўзбекистон Республикаси Бош вазири ёки унинг ўринбосарлари ва маслаҳатчилари билан келишилган ҳолда амалга оширилади.

Объявляется конкурс на должность Председателя Правления АО «O’ZAGROLIZING»
АО «O’ZAGROLIZING» расположен по адресу: г.Ташкент, Яккасарайский район, ул. Бобура, дом 42А. Основным видом деятельности является оказание услуг по лизингу всех видов сельхозтехники, автомобилей, мототехники, технологического оборудования, техники для животноводства, зоотехнического оборудования для дехканских и фермерских хозяйств, а также инструменты.
Кандидатурами могут выступать квалифицированные работники, руководящие работники общества, а также иные лица, в том числе иностранные менеджеры, имеющие необходимую квалификацию и опыт работы в финансовой, в том числе лизинговой сфере, а также в области корпоративного управления.
Описание вакансии:
• представление интересов АО «O’ZAGROLIZING», в уполномоченных органах;
• организация экономического анализа деятельности общества;
• обеспечение получения прибыли утвержденного бизнес-плана общества;
• руководство работами по разработке и реализации маркетинговой и инвестиционной политики;
• контроль за ходом выполнения бизнес-плана, проведение комплексной экономической деятельности общества;
• соблюдение требований действующего законодательства, подзаконных актов и внутренних нормативных документов общества.
Кандидатурой не могут быть лица, которые:
• не имеют высшего образования;
• не имеют, как минимум, пятилетнего опыта работы на руководящей должности;
• исполняли функции единоличного исполнительного органа, входили в состав коллегиального исполнительного органа или являлись учредителями юридического лица в момент прекращения действия лицензий на осуществление указанной деятельности за нарушения лицензионных требований и условий, допущенных по вине этих лиц, если с момента такого прекращения прошло менее трех лет;
• имеют непогашенную судимость за преступления в сфере экономики или за преступления против порядка управления;
• приговором суда лишены определенного права, состоящего в запрещении виновному в течение назначенного судом срока занимать те или иные должности на предприятиях, в учреждениях или организациях либо заниматься той или иной деятельностью;
• исполняли функции единоличного исполнительного органа или входили в состав коллегиального исполнительного органа юридического лица в момент, когда такое лицо было признано банкротом и с момента признания не истекло два года;
• находящееся в отношениях родства или свойства с членом наблюдательного совета.
• Знание языков: узбекский и русский – свободное владение, английский – приветствуется; возможность поездок в командировки. Знание законодательства, методов и принципов корпоративного управления.
• Кандидаты отвечают за достоверность, актуальность и соответствие действительности представленных в общество сведений.
К заявлениям кандидатов необходимо в запечатанном конверте приложить:
• Анкету с приложением фотографии 3х4;
• копию паспорта;
• копии документов о профессиональном образовании, а также, о дополнительном профессиональном образовании, присвоении ученой степени, ученого звания (в случае наличия), международные сертификаты (CFA, CPA, ACCA, ACA, CIMA и т.д);
• копию трудовой книжки, или иные документы, подтверждающие трудовую деятельность;
• заявления кандидата с согласием об участие в конкурсе;
• заверения о подлинности предоставляемых сведений и согласие на заключение договора при победе в конкурсе.
Срок подачи заявок: документы принимаются до 18:00 5 февраля 2021 года.
по адресу: 100011, г.Ташкент, Яккасарайский район, ул. Бобура, дом 42А
Телефоны: раб. (71) 207-30-47, моб. (90) 014-04-41
Электронная почта: b_valiev@mail.ru: info@agroleasing.uz
Для сведения: Согласно постановления Кабинета Министров Республики Узбекистан за № 356 от 26.04.2019 года, выдвижение кандидатуры на должности Председателя правления
АО «O’ZAGROLIZING» осуществляется по согласованию с Премьер-Министром Республики Узбекистан или его соответствующими заместителями и советниками.