Тегишли хусусийлаштириш дастурларига мувофиқ, “TASHGIPROGOR” АЖ (кейинги ўринларда – "Эмитент" / "Актив") устав капиталидаги 41,85 фоиз давлат акциялар пакетини хусусийлаштириш белгиланган.
Шунга кўра, хусусийлаштириш жараёнлари "Тошкент" Республика фонд биржасининг МҚҚМП Nego савдо платформаси (кейинги ўринларда – Савдо платформаси) орқали биржа қоидаларига мувофиқ амалга оширилади.
"TASHGIPROGOR" АЖ – Махсус монтаж қурилиш ишлари, нотурар бино ва иншоотларни қуриш ишларини ташкил қилувчи корхона ҳисобланади.
• Корхонанинг юридик манзили: Тошкент шаҳар, Шайхонтоҳур тумани, A.Navoiy кўчаси, 40-уй.
• Савдога чиқарилаётган акцияларнинг эмитент устав фондидаги фоизи – 41,85 фоиз;
• Савдога чиқарилаётган акцияларининг умумий сони – 226 654 дона (оддий) акция;
• Бир дона акциянинг номинал нархи – 2 515,0 (икки минг беш юз ўн беш) сўм;
• Бир дона акциянинг савдога қўйишдаги бошланғич нархи – 123 864 (бир юз йигирма уч минг саккиз юз олтмиш тўрт) сўм;
• Активнинг бошланғич қиймати – 28 074 271 056,0 (йигирма саккиз миллиард етмиш тўрт миллион икки юз етмиш бир минг эллик олти) сўм;
• Эмитентнинг устав фонди миқдори – 1 362 078 700,0 (бир миллиард уч юз олтмиш икки миллион етмиш саккиз минг етти юз) сўм;
Эмитент ҳақидаги барча маълумотлар, жумладан молиявий-иқтисодий кўрсаткичлар тўғрисидаги маълумотлар билан корпоратив ахборот ягона портали www.openinfo.uz саҳифаси орқали танишиш мумкин.
Савдолар "Тошкент" РФБнинг махсус платформаси, МҚҚМП Nego савдо платформасида 23.08.2024 йилдан бошланади. (ҳаволага ўтиш).
Қўшимча маълумотлар учун Давактив агентлигининг Тошкент шаҳар ҳудудий бошқармасига +998(71) 207-05-19 ва +998(55) 515-20-00 алоқа рақамлари орқали мурожаат қилишингиз мумкин.

Процесс приватизации 41,85 процента государственной доли в уставном капитале АО "TASHGIPROGOR" размещен на Республиканской фондовой бирже "Ташкент"
Согласно соответствующим программам приватизации, установлена приватизация 41,85% государственных акций в уставном капитале АО «TASHGIPROGOR» (далее – «Эмитент»/«Актив»).
• АО "TASHGIPROGOR" – предприятие, организующее специальные монтажные работы по строительству нежилых зданий и строительные работы.
• Юридический адрес предприятия – Город Ташкент, Шайхантахурский район, улица А.Навои, 40.
• Доля акций, предлагаемых к продаже в уставном фонде эмитента – 41,85%;
• Общее количество акций на продажу – 226 654 штук обыкновенных акций;
• Номинальная стоимость одной акции – 2 515,0 (две тысячи пятьсот пятнадцать) сум;
• Начальная цена одной акции на торгах – 123 864 (сто двадцать три тысячи восемьсот шестьдесят четыре) сум;
• Первоначальная стоимость актива – 28 074 271 056,0 (двадцать восемь миллиардов семьдесят четыре миллиона двести семьдесят одна тысяча пятьдесят шесть) сум;
• Размер уставного фонда эмитента – 1 362 078 700,0 (один миллиард триста шестьдесят два миллиона семьдесят восемь тысяч семьсот) сум;
Торги начнутся 23.08.2024г. на специальной торговой платформе РФБ «Ташкент» СППЗ NEGO. (Перейти на ссылку).
Для дополнительной информации можете обращаться в Териториальное управление Агентства госактивов по городу Ташкент по следующим контактным номерам: +998(71) 207-05-19 и +998(55) 515-20-00.