Ҳурматли ишбилармонлар, тадбиркорлар ва инвесторлар диққатига!
Ўзбекистон Республикаси Президентининг “Республикада ўсимликлар карантини ва ҳимояси тизимини тубдан такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги 2021 йил 15 июлдаги ПФ-6262-сон Фармони ҳамда Ўзбекистон Республикаси Президентининг “Иқтисодиётда давлат иштирокини янада қисқартириш ва хусусийлаштиришни жадаллаштиришга оид қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида”ги 2022 йил 18 мартдаги ПҚ-168-сон қарорига мувофиқ, Давлат активларини бошқариш агентлиги томонидан очиқлик ва шаффофлик тамойилларини қўллаган ҳолда Ўзагрокимёҳимоя” АЖ ва ҳудудий “Агрокимёҳимоя” АЖларнинг тегишли бино ва иншоотларини сотиш мақсадида, “E-ijro auksion” электрон савдо майдончасига жойланганлиги маълум қилинади.
Давлат активларини бошқариш агентлиги мазкур активларга қизиқиш билдирган ишбилармонлар, тадбиркорлар ва салоҳиятли инвесторларни оммавий савдоларда иштирок этишга таклиф қилади.

Вниманию бизнесменов, предпринимателей и инвесторов!
Согласно Указу Президента Республики Узбекистан от 15 июля 2021 года №УП-6262 «О мерах по кардинальному совершенствованию системы карантина и защиты растений в республике» и Постановлению Президента Республики Узбекистан от 18 марта 2022 года №ПП-168 «О дополнительных мерах по дальнейшему сокращению государственного участия в экономике и ускорению приватизации» сообщается, что Агентство по управлению государственными активами, основываясь на принципы открытости и прозрачности, объявляет о начале продажи зданий и сооружений АО «Узагрокиомёхимоя» и регионального АО «Агрокимёохимоя» через электронную торговую площадку «E-ijro auksion».
Агентство по управлению государственными активами приглашает всех бизнесменов, предпринимателей и потенциальных инвесторов, заинтересованных в этих активах, к участию в открытых публичных торгах.