Ҳурматли ишбилармонлар, тадбиркорлар ва инвесторлар диққатига!
Ўзбекистон Республикаси Президентининг “Республикада ўсимликлар карантини ва ҳимояси тизимини тубдан такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги 2021 йил 15 июлдаги ПФ-6262-сон Фармони ҳамда Ўзбекистон Республикаси Президентининг “Иқтисодиётда давлат иштирокини янада қисқартириш ва хусусийлаштиришни жадаллаштиришга оид қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида”ги 2022 йил 18 мартдаги ПҚ-168-сон қарорига мувофиқ, Давлат активларини бошқариш агентлиги томонидан очиқлик ва шаффофлик тамойилларини қўллаган ҳолда Ўзагрокимёҳимоя” АЖ ва ҳудудий “Агрокимёҳимоя” АЖларнинг тегишли бино ва иншоотларини сотиш мақсадида, “E-ijro auksion” электрон савдо майдончасига жойланганлиги маълум қилинади.
Давлат активларини бошқариш агентлиги мазкур активларга қизиқиш билдирган ишбилармонлар, тадбиркорлар ва салоҳиятли инвесторларни оммавий савдоларда иштирок этишга таклиф қилади.

To the attention of businessmen, entrepreneurs and investors!
According to the Presidential Decree from July 15, 2021 PD-6262 "About measures on cardinal improvement of quarantine and protection of plants in the Republic" and Presidential Resolution from March 18, 2022 PR-168 "About additional measures on further reduction of state participation in economy and acceleration of privatization", State Assets Management Agency, based on openness and transparency principles, announces beginning of public sales of buildings and facilities of "Uzagrokimyohimoya" JSC and regional "Agrokimyohimoya" JSC through the electronic trading platform "E-ijro auksion".
State Assets Management Agency invites all businessmen, entrepreneurs and potential investors interested in these assets to participate in this public sales.