“UzAssets” инвестиция компанияси “Ўрта Осиё Транс” АЖ устав капиталидаги 51 фоиз акциялар пакетини рақобатга асосланган сотув жараёни орқали сотиш режасини эълон қилди
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2021 йил 11 февралдаги “Давлат активларини хусусийлаштириш жараёнларини янада жадаллаштириш тўғрисида”ги ПФ–6167-сон Фармонига мувофиқ, Давлат активларини бошқариш агентлиги ҳузуридаги “UzAssets” инвестиция компанияси “Ўрта Осиё Транс” АЖ устав капиталидаги 51 фоиз акциялар пакетини рақобатга асосланган сотув жараёни орқали сотиш режасини эълон қилди.
Сотув жараёни барча манфаатдор томонлар учун очиқ бўлган таклифларни тақдим этишнинг рақобатга асосланган жараёни сифатида ташкил этилган. Жараён манфаатдор харидорлардан таклифларни қабул қилиш ва бир нечта манфаатдор иштирокчилар билан кейинги музокаралардан иборат бўлади. Мажбурий бўлмаган таклифлар кўринишида аризаларни топширишнинг охирги муддати 2022 йил 24 июнь Тошкент вақти билан соат 18:00 гача.

“UzAssets” investment company announces its intention to sell a share in the authorized capital of JSC "Urta Osiyo Trans" in the amount of 51 percent, through a competitive sale process
In accordance with the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan dated February 11, 2021 No. PD-6167 “On measures to further accelerate the processes of privatization of state assets”, “UzAssets” investment company under the State Assets Management Agency announces its intention to sell a share in the authorized capital of JSC "Urta Osiyo Trans" in the amount of 51 percent, through a competitive sale process.
The sale is organized on a competitive basis, open to all interested parties. The process will consist of receiving proposals from the participants, following which the negotiation process will begin with several participants. The deadline for submitting the Expressions of Interest and related documents is no later than 18:00 Tashkent time on June 24, 2022.