“UzAssets” инвестиция компанияси “Ўрта Осиё Транс” АЖ устав капиталидаги 51 фоиз акциялар пакетини рақобатга асосланган сотув жараёни орқали сотиш режасини эълон қилди
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2021 йил 11 февралдаги “Давлат активларини хусусийлаштириш жараёнларини янада жадаллаштириш тўғрисида”ги ПФ–6167-сон Фармонига мувофиқ, Давлат активларини бошқариш агентлиги ҳузуридаги “UzAssets” инвестиция компанияси “Ўрта Осиё Транс” АЖ устав капиталидаги 51 фоиз акциялар пакетини рақобатга асосланган сотув жараёни орқали сотиш режасини эълон қилди.
Сотув жараёни барча манфаатдор томонлар учун очиқ бўлган таклифларни тақдим этишнинг рақобатга асосланган жараёни сифатида ташкил этилган. Жараён манфаатдор харидорлардан таклифларни қабул қилиш ва бир нечта манфаатдор иштирокчилар билан кейинги музокаралардан иборат бўлади. Мажбурий бўлмаган таклифлар кўринишида аризаларни топширишнинг охирги муддати 2022 йил 24 июнь Тошкент вақти билан соат 18:00 гача.

Инвестиционная компания «UzAssets» объявляет о намерении продать долю в уставном капитале АО «Урта Осиё транс» в размере 51 процент, путем конкурентного процесса продажи
В соответствии с Указом Президента Республики Узбекистан от 11 февраля 2021 г. №УП-6167 «О мерах по дальнейшему ускорению процессов приватизации государственных активов», инвестиционная компания «UzAssets» при Агентстве по управлению государственными активами объявляет о намерении продать долю в уставном капитале АО «Урта Осиё транс» в размере 51 процент, путем конкурентного процесса продажи.
Продажа организована как конкурентный процесс подачи заявок, открытый для всех заинтересованных сторон. Процесс будет состоять из получения предложений от претендентов и от последующих переговоров с нескольким из них. Окончательный срок подачи заявок и сопутствующих документов - не позднее 18:00 по Ташкентскому времени 24 июня 2022 года.