Аввал хабар берилганидек, тегишли хусусийлаштириш дастурларига мувофиқ, “YO'LREFTRANS” АЖ (кейинги ўринларда – “Эмитент”) устав капиталидаги 51,0 фоиз давлат улушини (кейинги ўринларда – “Акция пакети”) хусусийлаштириш белгиланган.
Дастлабки савдо жараёнлари Winvestment Consult консалтинг компанияси маслаҳатчилигида олиб борилган бўлиб, савдо жараёнларида иштирок этган талабгорларнинг таклифлари консультант томонидан Акция пакетининг нарх кутилмасидан паст бўлганлиги учун, савдо механизмини ўзгартириш тўғрисида тегишли қарор қабул қилинган.
Шунга кўра, хусусийлаштириш жараёнлари “Тошкент” Республика фонд биржасининг МҚҚМП Nego савдо платформаси (кейинги ўринларда – “Савдо платформаси”)да сотувчининг инвестиция воситачиси орқали амалга оширилади.
• “YO’LREFTRANS” АЖ – юкларни ташиш бўйича маҳаллий ва халқаро шаҳарлараро логистика хизмати, изотермик вагонларни ижарага бериш ишларини ташкил қилувчи компания ҳисобланади.
• Корхонанинг юридик манзили – Сирдарё вилояти, Сирдарё тумани, Гулистон кўчаси, 351-уй.
• Савдога чиқарилаётган акцияларнинг эмитент устав фондидаги фоизи – 51,0 фоиз;
• Савдога чиқарилаётган акцияларининг умумий сони – 11 162 528 дона (оддий) акция;
• Бир дона акциянинг номинал қиймати – 1 000 (бир минг) сўм;
• Бир дона акциянинг савдога қўйишдаги бошланғич нархи – 8 880,34 (саккиз минг саккиз юз саксон) сўм 34 тийин;
• Активнинг бошланғич нархи – 99 126 992 000,0 (тўқсон тўққиз миллиард, бир юз йигирма олти миллион, тўққиз юз тўқсон икки минг) сўм;
• Эмитентнинг устав фонди миқдори - 21 887 309 000,0 (йигирма бир миллиард, саккиз юз саксон етти миллион уч юз тўққиз минг) сўм;
• Савдо ташкилотчиси – “Тошкент РФБ” АЖ;
Эмитент ҳақидаги барча маълумотлар, жумладан молиявий-иқтисодий кўрсаткичлар тўғрисидаги маълумотлар билан эмитентнинг расмий веб саҳифаси www.yolreftrans.uz ҳамда корпоратив ахборот ягона портали www.openinfo.uz саҳифаси орқали танишиш мумкин.
Савдолар “Тошкент” РФБнинг махсус платформаси, СППЗ NEGO- майдончасида 17.06.2024 йилдан бошланади (Тошкент РФБ савдоларидаги ҳавола).
Қўшимча маълумотлар учун Давлат активларини бошқариш агентлигининг Сирдарё вилояти ҳудудий бошқармасига (+99894-353-05-23) мурожаат қилишингиз мумкин.

The processes of privatization of 51.0 percent of the state share in the authorized capital of "YO'LREFTRANS" JSC will continue at the Tashkent Republican Stock Exchange
As previously reported, according to the relevant privatisation program, it is envisaged to privatise 51 percent of the state share (hereinafter - the ‘Share Package’) in the authorised capital of YO'LREFTRANS JSC (hereinafter - the ‘Issuer’).
Initially, the sales processes were carried out with the assistance of the Winvestment Consult consulting company, and since the offers of the applicants participating in the sales processes turned out to be lower than the price expectations of the consultant for the Share Package, a corresponding decision was made to change the sales mechanism.
Accordingly, privatisation processes are carried out through the investment intermediary Trade Platform SPPZ Nego (hereinafter - ‘Trade Platform’) of the Republican Stock Exchange ‘Tashkent’.
• YO'LREFTRANS JSC is a company organising local and international intercity logistics services for cargo transportation, rent of isothermal wagons.
• Legal address of the company is 351, Gulistan street, Syrdarya region, Syrdarya district.
• Stake of shares offered for sale in the issuer's authorised fund - 51.0 percent;
• Total number of shares for sale - 11,162,528 ordinary shares;
• Nominal value of one share - UZS 1,000 (one thousand);
• Initial price of one share at the auction - 8,880.34 (eight thousand eight hundred and eighty) UZS 34 tiyin;
• Initial value of the asset - 99,126,992,000.0 (ninety nine billion one hundred twenty six million nine hundred ninety two thousand) UZS;
• Amount of the Issuer's authorised fund - 21,887,309,000.0 (twenty one billion eight hundred eighty seven million three hundred and nine thousand) UZS;
Official website of the issuer, where all information about the issuer, including information on financial and economic indicators www.yolreftrans.uz and the Unified portal of corporate information www.openinfo.uz.
Trading will start on 17.06.2024 on the special platform of the RFB Tashkent, the SPPZ NEGO platform. (Link to participate in the trades on the RFB Tashkent)
The exchange transaction will be executed with the applicant with the highest bid, as per the rules of the exchange.
For more information you can contact the Territorial Department of the State Assets Management Agency in Syrdarya region (+99894-353-05-23).