“Ўзбекистон металлургия комбинати” АЖга янги раҳбар тайинланди
Бугун “Ўзбекистон металлургия комбинати” акциядорлик жамияти Кузатув кенгаши ҳамда комбинат раҳбариятининг кенгайтирилган таркибдаги йиғилиши бўлиб ўтди. Тадбирда Ўзбекистон Республикаси Бош вазири A. Арипов иштирок этди.(http://uzbeksteel.uz/about/news/4159)
Шу муносабат билан мажлисда ташкилий масала кўрилди. "Ўзметкомбинат" AЖ Кузатув кенгаши кўп йиллар давомида жамиятда фаолият юритиб келган Рашид Пирматовни акциядорлик жамиятининг бошқарув раиси лавозимига тасдиқлади.
"Ўзметкомбинат" AЖ кузатув кенгаши шу куни Дилшод Aхмедовни комбинат бошқарув раисининг биринчи ўринбосари этиб тайинлаш тўғрисида қарор қабул қилди. Ушбу лавозимга ҳам малакали ва тажрибали мутахассис, ишлаб чиқариш ташкилотчиси тайинланди.
"Ўзметкомбинат" AЖ раҳбариятининг кенгайтирилган йиғилишида амалга оширилаётган инвестиция лойиҳаларининг бориши, мамлакатнинг етакчи қора металлургия корхонасини ривожлантиришнинг истиқболлари кўриб чиқилди.

Наблюдательный совет АО «Узметкомбинат» принял решение о назначении нового руководства
Сегодня состоялось заседание Наблюдательного совета, (http://uzbeksteel.uz/about/news/4160) а также расширенное совещание руководителей управлений, цехов, отделов и подразделений акционерного общества «Узбекский металлургический комбинат». В мероприятиях принял участие Премьер-министр Республики Узбекистана А.Арипов.
В этой связи были рассмотрены организационные вопросы. Наблюдательный совет АО «Узметкомбинат» принял решение о назначении председателем правления акционерного общества Рашида Пирматова.
Наблюдательный совет АО «Узметкомбинат» в этот же день принял решение о назначении Дилшода Ахмедова первым заместителем председателя правления комбината.
На совещание руководителей управлений, цехов, отделов и подразделений АО «Узметкомбинат» рассмотрены ход реализации инвестиционных проектов, дальнейшие перспективы эффективного развития ведущего в стране предприятия черной металлургии.