Бир қатор лойиҳалаштириш соҳасида фаолият кўрсатувчи корхоналарни хусусийлаштириш жараёнлари юзасидан ахборот
Давактив агентлигининг жорий йил 22 июльдаги “ТошуйжойЛИТИ” АЖ устав капиталидаги 61,6% ҳамда 5 августдаги “Ўзоғирсаноатлойиҳа” АЖ устав капиталидаги 81,7% давлат акциялар пакетлариниини сотиш жараёни бошланганлиги тўғрисидаги эълонларига мувофиқ, қуйидагилар маълум қилинади.
Давактив агентлиги хусусийлаштириш бўйича консультант “Abrau Capital” компаниясининг таклифига асосан, мазкур сотиш жараёнларида рақобат муҳитини таъминлаш мақсадида, барча манфаатдор томонлар ва салоҳиятли инвесторларга “ТошуйжойЛИТИ” АЖ ҳамда “Ўзоғирсаноатлойиҳа” АЖ лардаги давлат акциялар пакетларини хусусийлаштириш юзасидан қизиқиш билдириш (Express of Interest) бўйича аризаларни қабул қилиш муддатини 2024 йил 15 октябрь куни соат 18:00га (Тошкент вақти билан) қадар узайтирилганлигини маълум қилинади.
Қизиқиш билдирилган тақдирда, аризаларни қуйидаги электрон почта манзилига юбориш лозим: almo@abraucapital.com.
Аввалги чоп этилган “ТошуйжойЛИТИ” АЖ ва “Ўзоғирсаноатлойиҳа” АЖ давлат акциялар пакетларини сотиб олиш бўйича қизиқиш билдириш босқичи бошланганлиги тўғрисидаги эълонларнинг қолган барча бандлари ўзгаришсиз қолмоқда.

Информация о процессах приватизации некоторых предприятий, осуществляющих деятельность в сфере проектирования
Согласно объявлениям Агентства госактивов от 22 июля и 5 августа текущего года, о начале процесса продажи 61,6% пакета государственных акций в уставном капитале АО «ТошуйжойЛИТИ», а также 81,7% пакета государственных акций в уставном капитале АО «Узогирсаноатлойиха», сообщается следующее.
Агентство госактивов, на основе предложения консультанта по приватизации «Abrau Capital», в целях обеспечения конкурентной среды в данных процессах продажи, всем заинтересованным лицам и потенциальным инвесторам сообщает о продлении срока приема заявок на выражение заинтересованности (Express of interest) в покупке пакета государственных акций в АО «ТошуйжойЛИТИ» и АО "Узогирсаноатлойиха" до 18:00 (Ташкентское время) 15 октября 2024 года.
Вся остальная информация ранее опубликованных объявлений о начале этапов выражения заинтересованности в покупке пакета государственных акций в АО «ТошуйжойЛИТИ» и АО "Узогирсаноатлойиха" остаются без изменений.