“Invest Group Centre” МЧЖнинг очиқ савдо жараёнлари юзасидан ахборот
Давактив агентлигининг жорий йил 2 октябрдаги “Invest Group Centre” МЧЖ устав капиталидаги 100% давлат улушини очиқ савдо жараёнлари бошланганлиги тўғрисидаги эълонига мувофиқ, қуйидагилар маълум қилинади.
Давактив агентлиги ушбу Активни хусусийлаштириш бўйича консультант “Portfolio Investments” компаниясига бир қатор хорижий ва маҳаллий инвесторлардан келиб тушган сўровлардан келиб чиқиб, берган тавсияcига асосан, сотиш жараёнларини рақобат муҳитида ўтказиш мақсадида, барча манфаатдор томонларга “Invest Group Centre” МЧЖдаги давлат улушини сотиб олиш юзасидан қизиқиш билдириш (Express of Interest) бўйича аризаларни қабул қилиш муддатини 2024 йил 28 декабрь куни соат 18:00га (Тошкент вақти билан) қадар узайтирилганлигини маълум қилади.
Қизиқиш билдирилган тақдирда, аризаларни қуйидаги электрон почта манзилига юбориш лозим: munir.yakubov@piamg.uz
Аввалги чоп этилган Активни сотиб олиш бўйича қизиқиш билдириш босқичи бошланганлиги тўғрисидаги эълоннинг қолган барча бандлари ўзгаришсиз қолмоқда.

Information on open sales processes of Invest Group Centre LLC
In accordance with the announcement dated October 2 this year on the start of the open sales process of 100% state share in the authorized capital of “Invest Group Centre” LLC, the following is reported.
UzSAMA, based on the recommendations of the privatization consultant “Portfolio Investments”, which was based on requests received from a number of foreign and local investors, and in order to conduct the sale process in a competitive environment, announces the extension of the deadline for submission Expression of Interest applications for the purchase of the state share in the “Invest Group Centre” LLC until 18:00 (Tashkent time) on December 28, 2024.
In case of interest, applications should be sent to the following e-mail address: munir.yakubov@piamg.uz.